Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

27 lipca 2021 - „Sub una campana”, czyli jubileusz 500-lecia dzwonu Zygmunt 12 600 kg wagi, 450 cm całkowitej ... +++ 27 lipca 2021 - XVII NIEDZIELA ZWYKŁA „B” 25.07.2021 Dzisiaj siedemnasta niedziela w rok ... +++ 27 lipca 2021 - 40. Piesza Pielgrzymka Diecezji Płockiej na Jasną Górę Więcej informacji >>> +++ 26 lipca 2021 - Intencje Mszy Świętych 26.07.2021 – 01.08.2021 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 26 lipca 2021 - Papieskie Orędzie na Dzień Dziadków i Osób Starszych 25.07.2021 ORĘDZIE OJCA ŚWIĘTEGO ŚWIATOWY ... +++ 25 lipca 2021 - Akcja św. Krzysztof 2021 Komunikat Przewodniczącego KEP ds. ... +++ 22 lipca 2021 - Rada Gospodarcza Zgodnie z Kodeksem Prawa Kanoniczne ... +++ 22 lipca 2021 - Rada Duszpasterska Zgodnie z dekretem Biskupa Płockie ... +++ 22 lipca 2021 - Serca dzwonów z 1959 r. w formie eksponatu na drewnianym stojaku 16.07.2021 +++ 22 lipca 2021 - Sakrament Chrztu Świętego Marceliny Kwiatek 18.07.2021 +++ webdesign
 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Adwent, który jest czasem radosnego oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa w tajemnicy świąt Bożego Narodzenia. Łacińskie słowo „adventus” w starożytnym Rzymie oznaczało coroczne przybycie bóstwa do świątyni oraz wprowadzenie władcy z okazji objęcia przez niego urzędu.
 2. Pierwsza część Adwentu do 16 grudnia, kieruje nasze myśli ku wieczności, a druga od 17 grudnia, zwraca naszą uwagę na święta Bożego Narodzenia.
 3. Pod hasłem: „Zgromadzeni na świętej wieczerzy” rozpoczynamy dzisiaj nowy rok liturgiczny. To hasło uzupełnia motto z Ewangelii wg Świętego Jana: „Ojciec mój da wam prawdziwy chleb z nieba” (J 6,32). Nowy rok liturgiczny jest kontynuacją trzyletniego programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce na lata 2019-2022, który nosi hasło: „Eucharystia daje życie”.
 4. W naszej wspólnocie parafialnej rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które w tym roku prowadzi ojciec Łukasz Andrzejewski CP, prowincjał polskiej prowincji Pasjonistów z siedzibą w Warszawie. Dziękujemy Ojcu Łukaszowi życząc Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej Czernickiej i światła Ducha Świętego. Tym bardziej, że w tym roku Zgromadzenie Męki Jezusa Chrystusa, czyli Ojcowie Pasjoniści, przeżywa jubileusz 300. lat swojego istnienia. Zgromadzenie zostało założone przez Świętego Pawła od Krzyża 22 listopada 1720 roku. Nasza parafia od wielu lat współpracuje duszpastersko ze wspólnotą Ojców Pasjonistów z klasztoru w Przasnyszu.
 5. Wyrazem naszej wdzięczności wobec Ojca Rekolekcjonisty są ofiary na tacę, które składamy w poniedziałek i wtorek, czyli drugiego i trzeciego dnia rekolekcji. Sakrament pokuty będzie sprawowany jutro i pojutrze. Program rekolekcji>>>.
 6. W tym tygodniu planowane są przedświąteczne wizyty duszpasterskie u osób chorych i starszych, które nie mogą czynnie uczestniczyć w rekolekcjach i pozostają na stałe w swoich domach. Czwartek 3 grudnia: Nowe Czernice od Węgry, Chojnowo, Kownaty
 7. Żebry; piątek 4 grudnia: Nowe Czernice od Chrostowa i Zembrzusa, Zembrzus Wielki, Kuskowo i Zalesie; sobota 5 grudnia: Czernice Borowe. W nowych sytuacjach duszpasterskich proszę o kontakt telefoniczny. Wizyty duszpasterskie rozpoczną się w czwartek i piątek ok. godz. 9:00, a w sobotę ok. godz. 11:00.
 8. Dzisiaj zostanie poświęcony opłatek wigilijny, który w tym roku od jutra będzie rozprowadzał Pan Organista. Opłatek w polskiej tradycji jest bardzo ważną częścią wieczoru wigilijnego i świąt Bożego Narodzenia. U Pana Organisty można też będzie w tym roku nabyć wigilijną świecę Caritas.
 9. Program odwiedzin Pana Organisty w tym tygodniu: poniedziałek (30 listopada): Kownaty, Miłoszewiec i Ostafieje, godz. 12:00; wtorek (1 grudnia): Dzielin, godz. 12:00; środa (4 grudnia): Chrostowo Wielkie, Zalesie, Kuskowo, godz. 9:00; czwartek (3 grudnia): Nowe Czernice od strony Węgry i Nowe Czernice od strony Chojnowa, godz. 11:00; piątek (4 grudnia): Nowe Czernice od strony Chrostowa i Jabłonowo oraz Nowe Czernice od strony Zembrzusa i Zembrzus Wielki, godz. 9:00.
 10. Msza Święta o Najświętszej Maryi Pannie w Adwencie nazywana Roratą, będzie odprawiana w każdą środę i sobotę, zgodnie z wyznaczoną godziną głównej Mszy Świętej.
 11. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca. Na zakończenie Mszy Świętej rozważymy Koronkę do Miłosierdzia Bożego w intencji powołań kapłańskich i zakonnych, szczególnie z naszej parafii.
 12. Również w tym tygodniu będziemy przeżywali pierwszy piątek miesiąca. O godz. 15:30 Msza Święta w intencji KŻR Czernice Borowe. Od godziny 16:00 adoracja wynagradzająca Najświętszego Sakramentu. O godz. 16:30 Msza Święta wotywna ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 13. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 10:00 Msza Święta Roratnia o Matce Bożej w Adwencie, a pół godziny wcześniej modlitwa różańcowa.
 14. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Na zakończenie Mszy Świętej o godz. 12:00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
 15. Również za tydzień w drugą niedzielę Adwentu, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski, będzie obchodzony w Kościele w Polsce oraz w parafiach polonijnych XXI Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Naszą pomocą będzie okolicznościowa modlitwa i ofiary zbierane do puszek.
 16. Pod hasłem „Świeca, która tworzy polską wigilię” rozpoczęła się 27. edycja akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”, prowadzonej przez Caritas Polska. Od dzisiaj w naszej parafii możemy nabywać takie świece w cenie 6 zł mała i 12 zł duża.
 17. W piątek 4 grudnia w liturgiczne wspomnienie Świętej Barbary obchodzimy Dzień Modlitw za Bezrobotnych. Tego dnia, bardziej niż zwykle, będziemy polecać Bożej Opatrzności wszystkich ludzi poszukujących pracy, szczególnie z naszej parafii.
 18. Organizatorzy akcji modlitewnej „Różaniec Do Granic Nieba” zapraszają do udziału w rekolekcjach ODDANIE33, które rozpoczną się 29 listopada i potrwają do 31 grudnia br. ODDANIE33 to 33-dniowe rekolekcje przygotowujące do oddania się Panu Jezusowi przez Maryję. Ten akt odbędzie się 1 stycznia 2021 roku. Na materiały składa się Słowo Boże, nauczanie Kościoła, teksty świętych i mistyków oraz przesłanie objawień Matki Bożej z Fatimy. W niedzielę 29 listopada br. rozpoczyna się II ogólnopolska edycja tych rekolekcji. Otrzymały one patronat Telewizji Polskiej, Polskiego Radia, Tygodnika „Niedziela” oraz Tygodnika „Idziemy”. Organizatorem rekolekcji jest Fundacja „Tota Tua”. Projekt jednoczy różne środowiska, ruchy oraz wspólnoty katolickie. Szczegóły na stronie internetowej naszej parafii.
 19. Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do wykonania adwentowej dekoracji naszego kościoła. Adwentowy wieniec zostanie poświęcony na zakończenie Mszy Świętej o godz. 10:00 w następną niedzielę.
 20. Razem z Panem Kościelnym dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła, dzwonnicy i otoczenia plebanii.
 21. Serdeczne życzenia dla wszystkich solenizantów i solenizantek oraz jubilatów rozpoczynającego się tygodnia (jutro pamiętajmy o wszystkich Andrzejach, a w piątek szczególnie o Barbarach). Wszystkich chorych otaczamy modlitwą, szczególnie przebywających w szpitalach, a zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu. Dzisiaj wspominamy 190. rocznicę wybuchu Powstania Listopadowego i ustanowiony na pamiątkę tego wydarzenia Dzień Podchorążego. Dziękujemy Bogu za wszystkich, którzy oddali swoje życie w obronie wiary i niepodległości.
 22. W środę 25 listopada br. zmarł ks. Jerzy Godleś, kapelan Hospicjum im. Świętej Urszuli Ledóchowskiej w Płocku. Przeżył 68 lat, w tym 41 lat w kapłaństwie. Żałobna liturgia pogrzebu, której przewodniczyć będzie biskup płocki Piotr Libera, zostanie odprawiona w poniedziałek 30 listopada w Sanktuarium Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus w Porządziu (diecezja łomżyńska). Po Mszy Świętej pogrzebowej trumna z ciałem zmarłego kapłana zostanie złożona w grobie rodzinnym na miejscowym cmentarzu parafialnym.
  Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.
 23. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 30 listopada (poniedziałek) – święty Andrzej Apostoł, brat Szymona Piotra. Tradycja podaje, że ewangelizował tereny, na których dziś dominuje prawosławie, dlatego jest uroczyście czczony w Kościołach wschodnich (święto).
 • 3 grudnia (czwartek) – Święty Franciszek Ksawery (1506-1552). Prezbiter jezuita, uważany za jednego z największych misjonarzy w dziejach Kościoła.
 • 4 grudnia (piątek) – Święta Barbara, dziewica i męczennica z przełomu III i IV wieku, szczególna patronka górników i hutników (wspomnienie dowolne).
 1. Niech Bóg obdarzy nas swoim błogosławieństwem, aby czas rekolekcji adwentowych przyniósł jak najwięcej dobra i był dla całej parafii duchowym umocnieniem w przygotowaniu do świąt Bożego Narodzenia.
Rok liturgiczny 2020/2021

Poczta www

Archiwa