Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Adwent, który jest czasem radosnego oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa w tajemnicy świąt Bożego Narodzenia. Łacińskie słowo „adventus” w starożytnym Rzymie oznaczało coroczne przybycie bóstwa do świątyni oraz wprowadzenie władcy z okazji objęcia przez niego urzędu.
 2. Pierwsza część Adwentu do 16 grudnia, kieruje nasze myśli ku wieczności, a druga od 17 grudnia, zwraca naszą uwagę na święta Bożego Narodzenia.
 3. Pod hasłem: „Posłani w pokoju Chrystusa” rozpoczynamy dzisiaj nowy rok liturgiczny. Jest to dalsza kontynuacja trzyletniego programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce na lata 2019 – 2022, który nosi ogólne hasło: „Eucharystia daje życie”.
 4. W naszej wspólnocie parafialnej rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które w tym roku prowadzi ksiądz kanonik Mieczysław Słomkowski, emerytowany proboszcz parafii pw. Świętego Bartłomieja w Grodźccu i administrator parafii Radzikowo w dekanacie wyszogrodzkim, który obecnie rezyduje w rodzinnej parafii pw. Świętego Rocha w Janowie (dekanat dzierzgowski). Witamy serdecznie wśród nas Ojca Rekolekcjonistę i dziękujemy już dziś za przyjecie zaproszenia życząc Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej Czernickiej i światła Ducha Świętego.
 5. Wyrazem naszej wdzięczności wobec Ojca Rekolekcjonisty są ofiary na tacę, które składamy w poniedziałek i wtorek, czyli drugiego i trzeciego dnia rekolekcji. Sakrament pokuty będzie sprawowany jutro i pojutrze. W poniedziałek 29 listopada adorację Najświętszego Sakramentu ofiarujemy za Ojczyznę oraz w dziękczynieniu za beatyfikację kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Matki Elżbiety Róży Czackiej. Program rekolekcji >>>
 6. Msze Święte dzisiaj w naszym kościele o godz. 8:30, 10:00, 12:00 i 15:00 (transmisja on-line).
 1. W tym tygodniu po rekolekcjach planowane są wizyty duszpasterskie u osób chorych i starszych, które nie mogą czynnie uczestniczyć w rekolekcjach i pozostają na stałe lub czasowo w swoich domach. Czwartek 2 grudnia: Nowe Czernice od Węgry, Chojnowo, Kownaty, Dzielin, Kuskowo i Zalesie; piątek 3 grudnia: Nowe Czernice od Chrostowa i Zembrzusa, Jabłonowo, Zembrzus Wielki i Czernice Borowe. Wizyty duszpasterskie rozpoczną ok. godz. 9:00. W nowych sytuacjach proszę o kontakt bezpośredni lub telefoniczny.
 2. Dzisiaj zostanie poświęcony opłatek wigilijny, który od jutra będzie rozprowadzał Pan Organista. Opłatek w polskiej tradycji jest bardzo ważną częścią wieczoru wigilijnego i świąt Bożego Narodzenia, dlatego zwracam się z prośbą o życzliwe przyjęcie wizyty opłatkowej. U Pana Organisty można będzie także w tym roku nabyć wigilijną świecę Caritas.
 3. Program odwiedzin Pana Organisty w tym tygodniu: poniedziałek (29 listopada): Kownaty, Miłoszewiec i Ostafieje – godz. 12:00; wtorek (30 listopada): Dzielin – godz. 12:00; środa (1 grudnia): Chrostowo Wielkie, Zalesie, Kuskowo – godz. 9:00; czwartek (2 grudnia): Nowe Czernice od strony Węgry i Nowe Czernice od strony Chojnowa – godz. 9:00.
 4. Msza Święta o Najświętszej Maryi Pannie w Adwencie nazywana Roratą, będzie odprawiana w każdą środę i sobotę, zgodnie z wyznaczoną godziną głównej Mszy Świętej.W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca. Na zakończenie Mszy Świętej o godz. 16:30 rozważymy Koronkę do Miłosierdzia Bożego w intencji powołań kapłańskich i zakonnych, szczególnie z naszej parafii.
 1. Również w tym tygodniu będziemy przeżywali pierwszy piątek miesiąca. Od godziny 16:00 adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 17:00 Msza Święta wotywna ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 2. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 9:00 Msza Święta Roratnia o Matce Bożej w Adwencie, a pół godziny wcześniej modlitwa różańcowa. Zapraszamy dzieci, szczególnie przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej i Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego.
 3. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Na zakończenie Mszy Świętej o godz. 12:00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
 4. Również za tydzień w drugą niedzielę Adwentu, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski, będzie obchodzony w Kościele w Polsce oraz w parafiach polonijnych XXII Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Naszą pomocą będzie okolicznościowa modlitwa i ofiary zbierane do puszek.
 5. Pod hasłem „Świeca, która tworzy polską wigilię” rozpoczęła się 28. edycja akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”, prowadzonej przez Caritas Polska. Od dzisiaj w naszej parafii możemy nabywać takie świece w cenie 6 zł mała i 12 zł duża.
 6. Pani Krawcowa z Ciechanowa, która zajmuje się szyciem strojów liturgicznych dla dzieci do Pierwszej Komunii Świętej będzie obecna w niedzielę za dwa tygodnie 12 grudnia po Mszy Świętej o godz. 10:00.
 7. Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do wykonania okolicznościowej dekoracji naszego kościoła. Okazały wieniec adwentowy zostanie poświęcony w następną niedzielę na zakończenie Mszy Świętej o godz. 10:00.
 8. Dziękuję za pomoc w sprzątaniu kościoła i dzwonnicy mieszkańcom Kolonii Chojnowo i Chojnówki.
 9. Dziękuję za ofiarę materialną na rzecz naszej parafii i kościoła, którą w ubiegłym tygodniu złożył p. Grzegorz Cesarczyk.
 10. Na rzecz programu długofalowej pomocy migrantom z ofiar złożonych do puszek w ubiegłą niedzielę do Caritas Płock przekazaliśmy 350 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
 11. W sobotę 4 grudnia w liturgiczne wspomnienie Świętej Barbary obchodzimy Dzień Modlitw za Bezrobotnych. Tego dnia, bardziej niż zwykle, będziemy polecać Bożej Opatrzności wszystkich ludzi poszukujących pracy, szczególnie z naszej parafii.
 12. Serdeczne życzenia dla wszystkich solenizantek i solenizantów oraz jubilatów rozpoczynającego się tygodnia. Wszystkich chorych otaczamy modlitwą, szczególnie przebywających w szpitalach i chorych na Covid-19, a zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu. Jutro wspominamy 191. rocznicę wybuchu Powstania Listopadowego i ustanowiony na pamiątkę tego wydarzenia Dzień Podchorążego. Dziękujemy Bogu za wszystkich, którzy oddali swoje życie w obronie wiary i niepodległości.
 13. W poniedziałek 22 listopada br. zmarł ks. kanonik dr Franciszek Kacprzycki, emerytowany proboszcz parafii pw. Świętej Anny w Pomiechówku. Przeżył 87 lat, w tym 63 lata w kapłaństwie. Żałobna liturgia pogrzebu pod przewodnictwem biskupa Mirosława Milewskiego została odprawiona w czwartek 25 listopada w kościele, w Pomiechowie. Po Mszy Świętej pogrzebowej trumna z ciałem zmarłego kapłana została złożona w grobie na miejscowym cmentarzu parafialnym. W czwartek 25 listopada zmarł ks. Piotr Muzyczyszyn, wikariusz parafii pw. Świętej Jadwigi w Płocku. Odszedł do Pana ukończywszy 35 lat życia i po 10 latach posługi kapłańskiej. Mszy Świętej pogrzebowej w sobotę 27 listopada o godz. przewodniczył biskup Piotr Libera w kościele parafii pw. Świętej Jadwigi Królowej w Płocku.Po Mszy Świętej żałobnej trumna z ciałem śp. ks. Piotra zostanie złożona w grobie na cmentarzu parafialnym w Sierpcu.
  Wieczny odpoczynek racz im  dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.
 1. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 30 listopada (wtorek) – święty Andrzej Apostoł, brat Szymona Piotra. Tradycja podaje, że ewangelizował tereny, na których dziś dominuje prawosławie, dlatego jest uroczyście czczony w Kościołach wschodnich (święto).
 • 3 grudnia (piątek) – Święty Franciszek Ksawery (1506-1552). Prezbiter jezuita, uważany za jednego z największych misjonarzy w dziejach Kościoła.
 • 4 grudnia (sobota) – Święta Barbara, dziewica i męczennica z przełomu III i IV wieku, szczególna patronka górników i hutników (wspomnienie dowolne).
 1. Niech Bóg obdarzy nas swoim błogosławieństwem, aby czas rekolekcji adwentowych przyniósł jak najwięcej dobra i był dla całej parafii duchowym umocnieniem w przygotowaniu do świąt Bożego Narodzenia. Idźmy posłani w pokoju Chrystusa.
Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa