Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

14 października 2021 - XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA „B” 10.10.2021 Dzisiaj dwudziesta ósma niedziela ... +++ 13 października 2021 - Interesujący film na jesień +++ 12 października 2021 - Sakrament Chrztu Świętego Nikodema Hajcelmana 10.10.2021 +++ 11 października 2021 - Intencje Mszy Świętych 11.10.2021 – 17.10.2021 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 10 października 2021 - 21. Dzień Papieski 10.10.2021 +++ 7 października 2021 - Kapliczka Świętego Rocha już poświęcona 19 września br., po mszy świętej ... +++ 7 października 2021 - Krzesła w prezbiterium po renowacji 17.09.2021 +++ 4 października 2021 - 70. rocznica urodzin Pani Krystyny Karolewskiej 02.10.2021 +++ 4 października 2021 - Intencje Mszy Świętych 04.10.2021 – 10.10.2021 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 4 października 2021 - XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA „B” 03.10.2021 Dzisiaj dwudziesta siódma niedziel ... +++ webdesign
 1. Dziś przeżywamy drugą niedzielę Adwentu. Niech ten święty czas pomoże nam usłyszeć „głos wołającego na pustyni”(por. Mk 1,1-8) i odnowić się duchowo, aby przygotować drogi naszego życia na spotkanie z Panem, który z miłości do nas przyjmuje nasze człowieczeństwo.
 2. Dzisiejsza niedziela jest obchodzona w Kościele w Polsce i w parafiach polonijnych jako XVIII Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie, głównie w Rosji, na Ukrainie oraz na Syberii, gdzie pracują również misjonarze z Polski. Wspieramy Kościół katolicki za wschodnią granicą naszą modlitwą i ofiarą materialną.
 3. Z okazji drugiej niedzieli miesiąca modlitwę różańcową przed Mszą Świętą o godzinie 10:00 prowadziły Koła Żywego Różańca z Czernic Borowych.
 4. W ubiegłym tygodniu przeżywaliśmy rekolekcje adwentowe. Jeszcze raz składam serdeczne podziękowania dla całej wspólnoty parafialnej za modlitwę i obecność w czasie poszczególnych nabożeństw oraz przystępowanie do sakramentów świętych.
 5. W tym tygodniu rekolekcje adwentowe przeżywają sąsiednie parafie Węgra i Rostkowo, a dzisiaj zakończenie rekolekcji w parafii Pawłowo.
 6. Msza Święta o Najświętszej Maryi Pannie w Adwencie, nazywana w tradycji Roratą, jest odprawiana w każdą środę i sobotę, zgodnie z wyznaczoną godziną Mszy Świętej. W tym tygodniu w środę o godz. 16:30, a w sobotę o godz. 9:00. Dzieci z klasy trzeciej i czwartej szkoły podstawowej oraz młodzież z klasy drugiej i trzeciej gimnazjum biorą udział obowiązkowo we Mszy Świętej Roratniej w najbliższą środę.
 7. W następną niedzielę 17 grudnia w czasie Mszy Świętej o godzinie 10:00 kandydaci na ministranta złożą uroczyste przyrzeczenie i zostaną ustanowieni ministrantami młodszymi. Zapraszam rodziców i bliskich naszych kandydatów do Liturgicznej Służby Ołtarza do udziału w tej uroczystości, a kandydaci są proszeni do kościoła o godz. 9:30 na spotkanie organizacyjne przed złożeniem przyrzeczenia. W czasie tej Mszy Świętej wszyscy obecni ministranci odnowią swoje przyrzeczenia ministranckie i otrzymają odznakę ministranta.
 8. Parafialny Zespół Caritas oraz Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w kruchcie kościoła przy bocznym wyjściu organizuje sprzedaż kalendarzy, modlitewników i książek o tematyce religijnej. Złożona ofiara będzie wsparciem świątecznego spotkania dla dzieci z naszej parafii, które planujemy w niedzielę 14 stycznia o godz. 16:00 w świetlicy w Chojnowie. Będziemy wdzięczni za każdy przejaw życzliwości i okazanej pomocy, za którą już teraz bardzo dziękujemy.
 9. W ramach 24. edycji akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, która w tym roku nosi hasło „Miłosierdzie jest jedno”, możemy nabywać świece „Caritas”.
 10. W naszej parafii trwa roznoszenie opłatka wigilijnego przez Pana Organistę. Jeśli ktoś w ubiegłym tygodniu był nieobecny w swoim domu, to jest możliwość otrzymania opłatka w poszczególne niedziele Adwentu po każdej Mszy Świętej.
 11. Razem z Parafialnym Oddziałem Akcji Katolickiej zapraszamy do wspólnego przygotowania dekoracji świątecznej kościoła, która rozpocznie się w niedzielę za tydzień po Mszy Świętej o godzinie 15:00. Szczególnie zapraszamy młodzież i dzieci.
 12. Sakrament chrztu będzie sprawowany w uroczystość Bożego Narodzenia w czasie Mszy Świętej o godzinie 12:00. Planowany w tym terminie chrzest dziecka można zgłaszać w zakrystii po Mszy Świętej lub w kancelarii parafialnej.
 13. Ojcowie Pasjoniści z Przasnysza zapraszają do wspólnej modlitwy w oktawie uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, która rozpoczęła się 8 grudnia. Msze Święte codziennie o godzinie 8:30, 10:00, 11:30 i 17:00. Na zakończenie w piątek 15 grudnia o godz. 17:00 Mszy Świętej z nieszporami i procesją eucharystyczną będzie przewodniczył biskup płocki Piotr Libera.
 14. W środę 13 grudnia przypada 36. rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. W tym szczególnym dniu pamiętajmy w modlitwie o naszej Ojczyźnie i naszych rodakach, którzy w tym czasie byli prześladowani, a nawet oddali swoje życie w obronie wolności i wiary. W modlitwie polecajmy również Bogu obecnie rządzących.
 15. Do nabycia są płyty z „Requiem w hołdzie represjonowanym w stanie wojennym” w wykonaniu „Camerata Silesia” oraz zespół instrumentów historycznych „Parnassos”.
 16. Po uzgodnieniu z Gminnym Ośrodkiem pomocy Społecznej, w poniedziałek ubiegłego tygodnia zostały przekazane wszystkie środki materialne z rachunku parafialnego, które uzyskano w wyniku zbiórki na rzecz rodziny z Czernic Borowych, poszkodowanej w wyniku pożaru domu w 2016 roku. Poszkodowana rodzina jeszcze raz składa podziękowanie całej parafii, sąsiednim parafiom i społeczności naszej szkoły za wsparcie materialne i okazaną pomoc.
 1. Serdeczne życzenia dla wszystkich solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia. Pamiętamy w modlitwie o naszych chorych, a zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu.
 2. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 13 grudnia (środa) – Święta Łucja. Dziewica i męczennica z Syrakuz na Sycylii, żyjąca na przełomie III i IV wieku, która oddała życie w obronie wiary Jest patronką ociemniałych.
 • 14 grudnia – Święty Jan od Krzyża (1542-1591). Hiszpański karmelita, reformator zakonu i mistyk, ogłoszony Doktorem Kościoła.
 1. Na wieńcu adwentowym zapłonęła druga świeca, a dzieciątko Jezus jest o szczebel niżej na adwentowej drabinie. To przypomina nam, że przeżywamy już drugą niedzielę Adwentu. Umocnieni słowem Bożym i łaską Eucharystii prostujmy drogi naszego życia. Niech Bóg nam pobłogosławi.
Rok liturgiczny 2020/2021

Poczta www

Archiwa