Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

8 sierpnia 2022 - Intencje Mszy Świętych 08.08.2022 – 14.08.2022 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 1 sierpnia 2022 - XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA „C” 31.07.2022 Dzisiaj osiemnasta niedziela w roku ... +++ 1 sierpnia 2022 - Intencje Mszy Świętych 01.08.2022 – 07.08.2022 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 31 lipca 2022 - Apel Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości na sierpień – miesiąc abstynencji 2022 Apel Zespołu KEP ds. Apostolstwa T ... +++ 31 lipca 2022 - Duszpasterz motocyklistów: na drodze do nieba trzeba przestrzegać znaków – przykazań Bożych – Tydzień św. Krzysztofa ma ... +++ 25 lipca 2022 - Poświęcenie pojazdów z okazji Tygodnia Św. Krzysztofa 24.07.2022 +++ 25 lipca 2022 - Powiatowe obchody Święta Policji w Przasnyszu W piątek 22 lipca 2022 roku na pla ... +++ 25 lipca 2022 - XVII NIEDZIELA ZWYKŁA „C” 24.07.2022 Dzisiaj siedemnasta niedziela w rok ... +++ 25 lipca 2022 - Intencje Mszy Świętych 25.07.2022 – 31.07.2022 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 24 lipca 2022 - II Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych Z woli Ojca Świętego Franciszka w ... +++ webdesign
 1. Dziś przeżywamy drugą niedzielę Adwentu. Niech ten święty czas pomoże nam usłyszeć „głos wołającego na pustyni”(por. Mk 1,1-8) i odnowić się duchowo, aby przygotować drogi naszego życia na spotkanie z Panem, który z miłości do nas przyjmuje nasze człowieczeństwo.
 2. Dzisiejsza niedziela jest obchodzona w Kościele w Polsce i w parafiach polonijnych jako XVIII Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie, głównie w Rosji, na Ukrainie oraz na Syberii, gdzie pracują również misjonarze z Polski. Wspieramy Kościół katolicki za wschodnią granicą naszą modlitwą i ofiarą materialną.
 3. Z okazji drugiej niedzieli miesiąca modlitwę różańcową przed Mszą Świętą o godzinie 10:00 prowadziły Koła Żywego Różańca z Czernic Borowych.
 4. W ubiegłym tygodniu przeżywaliśmy rekolekcje adwentowe. Jeszcze raz składam serdeczne podziękowania dla całej wspólnoty parafialnej za modlitwę i obecność w czasie poszczególnych nabożeństw oraz przystępowanie do sakramentów świętych.
 5. W tym tygodniu rekolekcje adwentowe przeżywają sąsiednie parafie Węgra i Rostkowo, a dzisiaj zakończenie rekolekcji w parafii Pawłowo.
 6. Msza Święta o Najświętszej Maryi Pannie w Adwencie, nazywana w tradycji Roratą, jest odprawiana w każdą środę i sobotę, zgodnie z wyznaczoną godziną Mszy Świętej. W tym tygodniu w środę o godz. 16:30, a w sobotę o godz. 9:00. Dzieci z klasy trzeciej i czwartej szkoły podstawowej oraz młodzież z klasy drugiej i trzeciej gimnazjum biorą udział obowiązkowo we Mszy Świętej Roratniej w najbliższą środę.
 7. W następną niedzielę 17 grudnia w czasie Mszy Świętej o godzinie 10:00 kandydaci na ministranta złożą uroczyste przyrzeczenie i zostaną ustanowieni ministrantami młodszymi. Zapraszam rodziców i bliskich naszych kandydatów do Liturgicznej Służby Ołtarza do udziału w tej uroczystości, a kandydaci są proszeni do kościoła o godz. 9:30 na spotkanie organizacyjne przed złożeniem przyrzeczenia. W czasie tej Mszy Świętej wszyscy obecni ministranci odnowią swoje przyrzeczenia ministranckie i otrzymają odznakę ministranta.
 8. Parafialny Zespół Caritas oraz Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w kruchcie kościoła przy bocznym wyjściu organizuje sprzedaż kalendarzy, modlitewników i książek o tematyce religijnej. Złożona ofiara będzie wsparciem świątecznego spotkania dla dzieci z naszej parafii, które planujemy w niedzielę 14 stycznia o godz. 16:00 w świetlicy w Chojnowie. Będziemy wdzięczni za każdy przejaw życzliwości i okazanej pomocy, za którą już teraz bardzo dziękujemy.
 9. W ramach 24. edycji akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, która w tym roku nosi hasło „Miłosierdzie jest jedno”, możemy nabywać świece „Caritas”.
 10. W naszej parafii trwa roznoszenie opłatka wigilijnego przez Pana Organistę. Jeśli ktoś w ubiegłym tygodniu był nieobecny w swoim domu, to jest możliwość otrzymania opłatka w poszczególne niedziele Adwentu po każdej Mszy Świętej.
 11. Razem z Parafialnym Oddziałem Akcji Katolickiej zapraszamy do wspólnego przygotowania dekoracji świątecznej kościoła, która rozpocznie się w niedzielę za tydzień po Mszy Świętej o godzinie 15:00. Szczególnie zapraszamy młodzież i dzieci.
 12. Sakrament chrztu będzie sprawowany w uroczystość Bożego Narodzenia w czasie Mszy Świętej o godzinie 12:00. Planowany w tym terminie chrzest dziecka można zgłaszać w zakrystii po Mszy Świętej lub w kancelarii parafialnej.
 13. Ojcowie Pasjoniści z Przasnysza zapraszają do wspólnej modlitwy w oktawie uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, która rozpoczęła się 8 grudnia. Msze Święte codziennie o godzinie 8:30, 10:00, 11:30 i 17:00. Na zakończenie w piątek 15 grudnia o godz. 17:00 Mszy Świętej z nieszporami i procesją eucharystyczną będzie przewodniczył biskup płocki Piotr Libera.
 14. W środę 13 grudnia przypada 36. rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. W tym szczególnym dniu pamiętajmy w modlitwie o naszej Ojczyźnie i naszych rodakach, którzy w tym czasie byli prześladowani, a nawet oddali swoje życie w obronie wolności i wiary. W modlitwie polecajmy również Bogu obecnie rządzących.
 15. Do nabycia są płyty z „Requiem w hołdzie represjonowanym w stanie wojennym” w wykonaniu „Camerata Silesia” oraz zespół instrumentów historycznych „Parnassos”.
 16. Po uzgodnieniu z Gminnym Ośrodkiem pomocy Społecznej, w poniedziałek ubiegłego tygodnia zostały przekazane wszystkie środki materialne z rachunku parafialnego, które uzyskano w wyniku zbiórki na rzecz rodziny z Czernic Borowych, poszkodowanej w wyniku pożaru domu w 2016 roku. Poszkodowana rodzina jeszcze raz składa podziękowanie całej parafii, sąsiednim parafiom i społeczności naszej szkoły za wsparcie materialne i okazaną pomoc.
 1. Serdeczne życzenia dla wszystkich solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia. Pamiętamy w modlitwie o naszych chorych, a zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu.
 2. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 13 grudnia (środa) – Święta Łucja. Dziewica i męczennica z Syrakuz na Sycylii, żyjąca na przełomie III i IV wieku, która oddała życie w obronie wiary Jest patronką ociemniałych.
 • 14 grudnia – Święty Jan od Krzyża (1542-1591). Hiszpański karmelita, reformator zakonu i mistyk, ogłoszony Doktorem Kościoła.
 1. Na wieńcu adwentowym zapłonęła druga świeca, a dzieciątko Jezus jest o szczebel niżej na adwentowej drabinie. To przypomina nam, że przeżywamy już drugą niedzielę Adwentu. Umocnieni słowem Bożym i łaską Eucharystii prostujmy drogi naszego życia. Niech Bóg nam pobłogosławi.
Rok liturgiczny 2021/2022

Poczta www

Archiwa