Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Dziś przeżywamy drugą niedzielę Adwentu. Niech usłyszane w Ewangelii wezwanie Świętego Jana Chrzciciela, aby przygotować drogę Panu przynagla nas do dobrego wykorzystania czasu Adwentu.
 2. Dzisiejsza niedziela jest obchodzona w Kościele w Polsce i w parafiach polonijnych jako XIX Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie, głównie w Rosji, na Ukrainie oraz na Syberii, gdzie pracują również misjonarze z Polski. Wspieramy Kościół katolicki za wschodnią granicą naszą modlitwą i ofiarą materialną. Ten dzień nosi hasło nowego roku duszpasterskiego w Kościele, w Polsce „W mocy Bożego Ducha”.
 3. Z okazji drugiej niedzieli miesiąca modlitwę różańcową przed Mszą Świętą o godzinie 10:00 prowadziło Koło Żywego Różańca z Chojnowa. Na zakończenie Mszy Świętej błogosławieństwo wieńca adwentowego, a po Mszy Świętej spotkanie scholi.
 4. W ubiegłym tygodniu przeżywaliśmy rekolekcje adwentowe. Jeszcze raz składam serdeczne podziękowanie dla całej wspólnoty parafialnej za modlitwę i obecność w czasie poszczególnych nabożeństw oraz przystępowanie do sakramentów świętych.
 5. W tym tygodniu rekolekcje adwentowe przeżywają sąsiednie parafie Węgra i Rostkowo, a dzisiaj zakończenie rekolekcji w parafii Pawłowo.
 6. Msza Święta o Najświętszej Maryi Pannie w Adwencie, nazywana w tradycji Roratą, jest odprawiana w każdą środę i sobotę, zgodnie z wyznaczoną godziną Mszy Świętej. W tym tygodniu w środę o godz. 15:30, a w sobotę o godz. 9:00. Zapraszamy dzieci z klasy trzeciej i czwartej szkoły podstawowej w najbliższą środę lub w sobotę, jeśli będzie problem z obecnością w środę.
 7. W ramach jubileuszowej 25. edycji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, pod hasłem „Świeca, która tworzy polską wigilię”, w zakrystii możemy nabywać świece „Caritas”.
 8. W naszej parafii trwa roznoszenie opłatka wigilijnego przez Pana organistę. Jeśli ktoś w ubiegłym tygodniu był nieobecny w swoim domu, to jest możliwość otrzymania opłatka w poszczególne niedziele Adwentu po każdej Mszy Świętej.
 9. Program odwiedzin Pana organisty w tym tygodniu: wtorek (11 grudnia) – Nowe Czernice od strony Węgry i Nowe Czernice od strony Chojnowa, godz. 9:00; środa (12 grudnia) – Żebry, Kolonia Chojnowo i Chojnówka, godz. 9:00; piątek (14 grudnia) – Chojnowo (całość), godz. 9:00; sobota (15 grudnia) – Czernice Borowe: ulica Wyspiańskiego, Chełchowskiego, Okrężna i Krótka, godz. 9:30.
 10. Ojcowie Pasjoniści z Przasnysza zapraszają do wspólnej modlitwy w oktawie uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, która rozpoczęła się wczoraj 8 grudnia. Mszę Świętą połączoną z udzieleniem święceń diakonatu klerykowi ze zgromadzenia Ojców Pasjonistów Grzegorzowi Mossakowskiemu z parafii Rostkowo, odprawił biskup płocki Piotr Libera. Msze Święte codziennie są odprawiane o godzinie 8:30, 10:00 i 17:00. Na zakończenie Oktawy, w sobotę 15 grudnia o godz. 17:00, Mszy Świętej z nieszporami i procesją eucharystyczną będzie przewodniczył biskup pomocniczy Mirosław Milewski
 11. W czwartek 13 grudnia przypada 37. rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. W tym szczególnym dniu pamiętajmy w modlitwie o naszej Ojczyźnie i naszych rodakach, którzy w tym czasie byli prześladowani, poświęcili swoje zdrowie, a nawet oddali życie w obronie wolności i wiary. W modlitwie polecajmy również Bogu obecnie rządzących naszym krajem.
 12. W tym tygodniu zostanie rozliczony projekt renowacji dwóch ołtarzy bocznych, które zostały w ubiegły poniedziałek odebrane protokołem konserwacji zabytków. Przy tej okazji raz jeszcze dziękuję wszystkim, którzy się przyczynili do pozyskania środków finansowych w wysokości 100 tysięcy zł z Departamentu Wyznań Religijnych oraz Mniejszości Narodowych i Etnicznych przy Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji. Prace renowacyjne przeprowadziła pracownia Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki Bartosza Sobolewskiego z Torunia.
 13. W ostatnim czasie zakupiono dywanik grzewczy, który znajduje się przy ołtarzu oraz dwa drewniane stoliki do Izby Pamięci w dzwonnicy. Koszt 1.250 zł.
 14. Również w ostatnim czasie dokonano przeglądu technicznego obiektów parafialnych: kościoła, dzwonnicy i plebanii oraz aktualizacji książek obiektu. Koszt 1.230 zł.
 15. Serdeczne życzenia dla wszystkich solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia. Pamiętamy w modlitwie o naszych chorych, a zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu.
 16. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 9 grudnia (niedziela) – Święty Juan Diego Cuauhtlatoatzin (1474-1548). Indianin z plemienia Azteków, który przyjął chrzest. Jakby w nagrodę za jego chrześcijańską gorliwość 9 grudnia 1531 roku na wzgórzu Tepeyac (dzisiaj w granicach miasta Meksyk) objawiła mu się Maryja w znanym i czczonym do dziś wizerunku Matki Bożej z Guadalupe (wspomnienie dowolne).
 • 13 grudnia (czwartek) – Święta Łucja. Dziewica i męczennica z Syrakuz na Sycylii, żyjąca na przełomie III i IV wieku, która oddała życie w obronie wiary Jest patronką ociemniałych.
 • 14 grudnia (piątek) – Święty Jan od Krzyża (1542-1591). Hiszpański karmelita, reformator zakonu i mistyk, ogłoszony Doktorem Kościoła.
 1. Na wieńcu adwentowym zapłonęła druga świeca, a dzieciątko Jezus jest o szczebel niżej na adwentowej drabinie. To przypomina nam, że przeżywamy już drugą niedzielę Adwentu. Umocnieni słowem Bożym i łaską Eucharystii prostujmy drogi naszego życia. Niech Bóg nam pobłogosławi.
Rok liturgiczny 2021/2022

Poczta www

Archiwa