Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

1. W drugą niedzielę zwykłą, w tym roku, obchodzimy 103. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Obecnie wiele rodzin przeżywa ból rozstania z najbliższymi, którzy wyjechali w poszukiwaniu pracy i lepszych zarobków. Na naszych oczach trwa dramat tysięcy rodzin opuszczających swoje domostwa z powodu wojny, biedy i prześladowań. Otoczmy ich dzisiaj szczególną modlitwą, bo oni też są dziećmi Boga i naszymi braćmi.

2. We wtorek 17 stycznia będzie obchodzony również po raz 20. Dzień Judaizmu w Kościele Katolickim w Polsce. Został on ustanowiony przez Konferencję Episkopatu Polski w 1997 roku, a organizowany jest w przeddzień Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. Tegoroczne obchody noszą hasło: „Uwiodłeś mnie Panie, a ja pozwoliłem się uwieść” (Jr 20, 7). Pamiętajmy w naszych modlitwach o narodzie izraelskim, z którym łączy nas postać Abrahama i innych patriarchów Starego Testamentu.

3. Od 18 do 25 stycznia trwać będzie Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W tym roku rozważany będzie biblijny tekst zaczerpnięty z 2. Listu Świętego Pawła do Koryntian: „Pojednanie – miłość Chrystusa przynagla nas” (por. 5,14–20). W tych dniach bardziej niż zwykle w naszych modlitwach pamiętajmy o jedności całego Kościoła.

4. Dzisiaj podczas Mszy Świętej o godz. 12:00 odbędzie się dziękczynienie mieszkańców Miłoszewca i Ostafieje za Nawiedzenie Obrazu Jasnogórskiego oraz przekazanie Obrazu mieszkańcom Nowych Czernic od strony Chrostowa i Zembrzusa Wielkiego oraz mieszkańcom Jabłonowa.

5. W sobotę 21 stycznia świętujemy Dzień Babci, a w niedzielę 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy w tych dniach o naszych Drogich Babciach i Dziadkach, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Domu Ojca. Wyrazem naszej wdzięczności niech będzie modlitwa, słowa życzeń i serdeczna pamięć.

6. PROGRAM KOLĘDY:

  • Poniedziałek (16 stycznia) – Nowe Czernice od strony Węgry, godz. 9:30.
  • Wtorek (17 stycznia) – Nowe Czernice od strony Chojnowa, godz.9:30.
  • Środa (18 stycznia) – Czernice Borowe: ul. Kacza od p. Marianny Gniazdowskiej do p. Pawelczyk, godz. 14:00.
  • Czwartek (19 stycznia) – Nowe Czernice od strony Chrostowa i Zembrzusa oraz Jabłonowo, godz. 9:30.
  • Piątek (20 stycznia) – Zembrzus Wielki, godz. 9:30.
  • Sobota (21 stycznia) – Czernice Borowe: ul. Długa od p. Przybyłowskich do p. Wesołowskich, godz. 9:30.
  • Poniedziałek (23 stycznia) – Żebry, godz. 9:30.

7. Bardzo proszę o pojazdy z miejscowości, gdzie będzie kolęda i bardzo dziękuję za wspólną modlitwę, życzliwość i okazywaną pomoc oraz ofiary materialne złożone na rzecz naszej parafii i na kolędę.

8. Dzisiaj w kościołach diecezji płockiej prowadzona jest zbiórka do puszek na pomoc chrześcijańskim rodzinom w Syrii i Libanie, a szczególnie w ogarniętym wojną Aleppo.

9. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 17 stycznia (wtorek) – Święty Antoni, opat. Żył na przełomie III i IV wieku. Słynny pustelnik, który do dziś znajduje wielu naśladowców w praktykowaniu takiej właśnie drogi doskonałości chrześcijańskiej.

• 19 stycznia (czwartek) – Święty Józef Sebastian Pelczar (1842-1924). Biskup przemyski, który z wielką gorliwością i troską realizował program podniesienia wiedzy, wiary i ducha wśród wiernych i duchowieństwa swojej diecezji. Założyciel Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego.

• 21 stycznia (sobota) – Święta Agnieszka, dziewica i męczennica, która jako dwunastoletnia dziewczynka poniosła śmierć za wiarę w Chrystusa około 305 roku. Opiewana w hymnach i traktatach Świętego Ambrożego jako gotowa i dojrzała do męki oraz do zwycięstwa. Jest patronką dzieci, panien i ogrodników.

10. Prosimy w modlitwie o dar zdrowia i obfitość łask Bożych dla solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia, a wszystkich zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu.

11. Niech Boże błogosławieństwo przez wstawiennictwo Maryi, która w Obrazie Jasnogórskim rozpoczyna Nawiedzenie w Nowych Czernicach i Jabłonowie, umacnia w nas dobro i pomaga przezwyciężać nasze słabości i grzechy.

Rok liturgiczny 2022/2023

Poczta www

Archiwa