Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

1. Ewangelia drugiej niedzieli zwykłej ukazuje nam Jezusa dokonującego pierwszego cudu w Kanie Galilejskiej. Uczniowie, którzy byli świadkami tego znaku uwierzyli w Niego. Czy my jesteśmy gotowi uwierzyć Jezusowi, który swoją moc i chwałę objawia w sakramentach Kościoła świętego? Postarajmy się odpowiedzieć na to pytanie w ciągu kolejnego tygodnia naszego życia.

2. Dzisiaj obchodzimy w Kościele katolickim 102. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy, który wpisuje się w kontekst obchodzonego Jubileuszowego Roku Miłosierdzia i przeżywany będzie pod hasłem: „Migranci i uchodźcy są dla nas wyzwaniem. Odpowiedź daje Ewangelia miłosierdzia”. Pamiętajmy o słowach papieża Franciszka z bulli: „Misericordiae vultus”, ogłaszającej Rok Święty: „Nie wpadajmy w obojętność, która upokarza, w przyzwyczajenie, które usypia ducha i nie pozwala odkryć nowości, w cynizm, który niszczy. Otwórzmy nasze oczy, aby dostrzec biedę świata, rany tak wielu braci i sióstr pozbawionych godności”.

3. Dzisiaj obchodzimy również po raz 19. Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce. Został on ustanowiony przez Konferencję Episkopatu Polski w 1997 roku, a organizowany jest w przeddzień Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. Tegoroczne obchody pod hasłem: „Co ty tu robisz, Eliaszu?” (1 Krl 19, 9), zbiegają się z 50. rocznicą publikacji deklaracji Soboru Watykańskiego II „Nostra aetate” o stosunku do Żydów i innych religii niechrześcijańskich (28.10.1965). Pamiętajmy w naszych modlitwach o narodzie izraelskim, z którym łączy nas postać Abrahama i innych patriarchów Starego Testamentu.

4. Od jutra do 25 stycznia trwać będzie Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W tym roku hasłem tego tygodnia będą słowa biblijnego tekstu zaczerpniętego z Pierwszego Listu Apostoła Piotra: „Wezwani, by ogłaszać wielkie dzieła Pana” (por. 1 P 2,9). W tym tygodniu bardziej niż zwykle w naszych modlitwach pamiętajmy o jedności całego Kościoła

5. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 10:00 spotkanie scholi w sali spotkań na plebanii.

6. W czwartek 21 stycznia świętujemy Dzień Babci, a w piątek 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy w tych dniach o naszych Drogich Babciach i Dziadkach, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Domu Ojca. Wyrazem naszej wdzięczności niech będzie modlitwa, słowa życzeń i serdeczna pamięć.

7. W sobotę 23 stycznia br. o godzinie 15:00 odbędzie się uroczystość otwarcia odrestaurowanego dworu w Chojnowie.

8. Pan Kościelny serdecznie dziękuje za ofiary złożone z okazji roznoszenia poświęconej wody, kredy i kadzidła do naszych domów.

9. PROGRAM KOLĘDY:

  • Poniedziałek (18 stycznia) – Zembrzus Wielki, godz. 9:30.
  • Wtorek (19 stycznia) – Żebry, godz. 9:30.
  • Środa (20 stycznia) – Chojnowo Kolonia i Chojnówka, godz. 13:00.
  • Czwartek (21 stycznia) – Chojnowo Wieś. Początek godz. 9:30 od strony p. Piotrowskich.
  • Piątek (22 stycznia) – Kolęda odbędzie się w późniejszym terminie.
  • Sobota (23 stycznia) – Czernice Borowe, ul. Długa i ul. Bagienna. Początek, godz. 9:00 od p. Marii Skowrońskiej do p. Granoszewskich.
  • Poniedziałek (25 stycznia) – Czernice Borowe ul. Długa od p. Andrzeja Przybyłowskiego do p. Stanisława Wesołowskiego, godz. 9:30.

10. Bardzo proszę o pojazdy z miejscowości, gdzie będzie kolęda i bardzo dziękuję za wspólną modlitwę, życzliwość i okazywaną pomoc oraz ofiary materialne złożone na kolędę, a przede wszystkim na rzecz naszej parafii. Bóg zapłać.

11. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 19 stycznia (wtorek) – Święty Józef Sebastian Pelczar (1842-1924). Biskup przemyski, który z wielką gorliwością i troską realizował program podniesienia wiedzy, wiary i ducha wśród wiernych i duchowieństwa swojej diecezji. Założyciel Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego.

• 21 stycznia (czwartek) – Święta Agnieszka, dziewica i męczennica, która jako dwunastoletnia dziewczynka poniosła śmierć za wiarę w Chrystusa około 305 roku. Opiewana w hymnach i traktatach Świętego Ambrożego jako gotowa i dojrzała do męki oraz do zwycięstwa. Jest patronką dzieci, panien i ogrodników.

12. Prosimy w modlitwie o dar zdrowia i obfitość łask Bożych dla solenizantów i jubilatów tego tygodnia.

13. Niech Boże błogosławieństwo przez wstawiennictwo Maryi umacnia w nas dobro i pomaga przezwyciężać nasze słabości i grzechy.

Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa