Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

1. Przeżywamy trzecią niedzielę Adwentu, która w tradycji Kościoła nosi nazwę niedzieli radości. Nazwa pochodzi od słów antyfony z Listu Świętego Pawła do Filipian (Flp 4,4-5): „Gaudete in Domino – Radujcie się zawsze w Panu”. Czasem nazywa się ją również „niedzielą różową” w nawiązaniu do różowego koloru szat liturgicznych, w których można sprawować Mszę świętą. Pamiętajmy, że wszyscy jesteśmy zaproszeni do szczególnej radości, ponieważ zbliża się nasze spotkanie z Jezusem Chrystusem, który przychodzi wyzwolić nas z niewoli grzechu.

2. Szczególnym wzorem adwentowego czuwania jest dla nas Maryja. Ku Jej czci odprawiana jest Msza święta roratnia w każdą środę i sobotę, zgodnie z wyznaczoną godziną Mszy świętej. W tym tygodniu o godzinie 16:30.

3. Dzisiaj w czasie Mszy świętej o godzinie 10:00 dwaj ministranci młodsi: Rafał Rupiński i Szymon Pikus złożą uroczyste przyrzeczenie ministranckie. Naszym ministrantom oraz ich rodzicom, rodzeństwu i bliskim serdecznie gratulujemy i dziękujemy za pełnienie tej pięknej posługi.

4. Również dzisiaj po Mszy świętej o godz. 15:00 obowiązkowe spotkanie dla kandydatów do bierzmowania, a w następną niedzielę po Mszy świętej o godz. 10:00 katecheza parafialna dla dzieci z klasy czwartej w ramach przygotowania do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego.

5. Razem z Akcją Katolicką naszej parafii serdecznie zapraszamy do wspólnego przygotowania dekoracji świątecznej kościoła, która rozpocznie się w niedzielę za tydzień po Mszy świętej o godzinie 15:00.

6. W ramach XX akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom pod hasłem „Rozjaśnij dzieciom przyszłość” można jeszcze nabywać świece „Caritas” w cenie 6 i 12 zł.

7. Przed świętami Bożego Narodzenia zwykle myślimy też o świątecznych prezentach, zwłaszcza dla dzieci. Ten piękny zwyczaj ma swoje religijne uzasadnienie. Może wyrażać to wielkie dobro, które Jezus Chrystus przyniósł całej ludzkości, dlatego w ramach Przedświątecznej Akcji Dobroczynnej serdecznie zapraszamy dzieci, dla których zostały przygotowane świąteczne paczki razem z rodzicami, na spotkanie z Mikołajem w najbliższy czwartek 19 grudnia o godzinie 13:30 do sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Czernicach Borowych. Już dzisiaj chcemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy czynnie włączyli się do zorganizowania po raz drugi tej akcji dobroczynnej.

8. W najbliższą sobotę 20 grudnia o godzinie 10:00 serdecznie zapraszam na spotkanie opłatkowe ministrantów i lektorów oraz dzieci i młodzież z Koła Żywego Różańca, które odbędzie się w sali spotkań na plebanii.

9. Uroczysta Msza święta za małżonków z naszej parafii przeżywających w tym roku jubileusze i rocznice zawarcia sakramentu małżeństwa, zostanie odprawiona w Niedzielę Świętej Rodziny (29 grudnia) o godzinie 12:00. Już dzisiaj zapraszamy do wspólnej modlitwy i radosnego świętowania wszystkich jubileuszy i rocznic małżeńskich, które miały miejsce w mijającym roku.

10. Parafia Świętego Wojciecha w Przasnyszu oraz Fundacja „Scalam – prostujemy drogi życia” zapraszają na film o objawieniach Matki Bożej w Medjugorie pt. „Ostatnie wezwanie” w reżyserii Macieja Bodasińskiego i Lecha Dokowicza. Projekcja filmu odbędzie się w przasnyskiej farze w najbliższy piątek 20 grudnia po Mszy świętej o godzinie 18:00.

11. Pan Organista zakończył roznoszenie opłatka wigilijnego i składa podziękowania całej wspólnocie naszej parafii za okazaną życzliwość.

12. W ramach pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie zebraliśmy do puszek 160zł.

13. Słowa podziękowania dla panów: Sławomira Kunkowskiego, Sławomira Sosnowskiego, Andrzeja Żebrowskiego z Żeber oraz dla pana Krzysztofa Szczepkowskiego z Czernic Borowych za pomoc okazaną parafii w ostatnim czasie przy pracach porządkowych na obrzeżach ziemi parafialnej w pobliżu kościoła. Prace porządkowe będą kontynuowane w przyszłym roku.

14. Ekonom Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku ks. Zbigniew Morawski składa podziękowania naszej parafii za zebranie i przekazanie zboża o wartości 3 070 zł i gotówki w kwocie 1 620 zł.

Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa