Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

1. Dziś trzecia niedziela wielkanocna, która jest nazywana Niedzielą Biblijną, ponieważ rozpoczyna VI Ogólnopolski Tydzień Biblijny pod hasłem nawiązującym do programu obecnego roku duszpasterskiego „Wierzę w Ciebie, Jezu Chryste, Synu Boży”.

2. Dziś również pierwsza niedziela miesiąca. Ze względu na jubileusz jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Czernicach Borowych adoracja Najświętszego Sakramentu bez procesji eucharystycznej odbędzie się dzisiaj w czasie Mszy Świętej o godz. 10:00.

3. Dzisiaj o godzinie 12:00 zostanie odprawiona Msza Święta Dziękczynna z prośbą o Boże błogosławieństwo dla naszej Ochotniczej Straży Pożarnej z okazji jubileuszu 90. lat działalności w dniu wspomnienia Świętego Floriana patrona strażaków. Mszę Świętą z okolicznościowym kazaniem odprawi ks. kanonik dr Andrzej Zakrzewski – duszpasterz strażaków diecezji płockiej i proboszcz parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Tłuchowie. W czasie Mszy Świętej zostanie poświęcony odnowiony sztandar strażacki nadany jednostce 9 czerwca 1930 r.

4. W niedzielę za tydzień przed Mszą Świętą o godzinie 10:00 modlitwę różańcową prowadzą Koła Żywego Różańca z Czernic Borowych, a po Mszy Świętej spotkanie Koła Żywego Różańca dzieci i młodzieży oraz wymiana tajemnic różańcowych, bo jest to druga niedziela miesiąca.

5. Uroczystość Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego w naszej parafii odbędzie się w niedzielę 18 maja o godzinie 12:00. We wtorek 6 maja o godzinie 14:30 w kościele odbędzie się spotkanie dla dzieci z klasy czwartej, w miarę możliwości razem z rodzicami.

6. W trwającym miesiącu maju przez życie idziemy z Maryją, którą wielbimy codziennie w nabożeństwie majowym w dni powszednie o godzinie 16:00, a w niedzielę w czasie Mszy Świętej o godzinie 15:00. Dzisiaj wyjątkowo nabożeństwo majowe zostanie odprawione w połączeniu z adoracją Najświętszego Sakramentu w czasie Mszy Świętej o godzinie 10:00.

7. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej oraz Koło Emerytów i Rencistów z Obrębca zapraszają do udziału w pielgrzymce autokarowej organizowanej w Roku Kanonizacji Jana Pawła II do sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Oborach, gdzie znajduje się klasztor Ojców Karmelitów, która odbędzie się w sobotę 24 maja br. Koszt pielgrzymki 30 zł. Zapisy razem z wpłatą do 15 maja u p. Danuty Adamskiej w Obrębcu (tel. 605 290 593) oraz u p. Jana Pikus w Czernicach Borowych (tel. 23 674 62 44).

8. We wtorek 6 maja, obchodzimy święto Apostołów Filipa i Jakuba, którzy czerpiąc siłę z Chrystusa Zmartwychwstałego udowodnili, że nawet słaby człowiek jest w stanie poświęcić się głoszeniu Ewangelii. Ich wstawiennictwu będziemy polecać wszystkich powołanych do pracy w Winnicy Pańskiej, szczególnie z naszej parafii.

9. W czwartek 8 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski, diecezji płockiej, a także naszej parafii. Jest on wzorem do naśladowania dla ludzi, którzy codziennie powinni oddawać swoje życie dla umacniania Chrystusowej owczarni. Będziemy więc prosić Świętego Stanisława o wstawiennictwo, aby powołania kapłańskie i zakonne, budzące się na polskiej ziemi, zawsze były godne i święte.

10. Zachęta Biskupa Płockiego do uczestnictwa w Nabożeństwach Majowych:
Drodzy Diecezjanie! W tym roku mija 150 lat od wprowadzenia w naszej diecezji nabożeństw majowych. W 1864 roku ówczesny biskup płocki Wincenty Teofil Popiel podjął decyzję, by czczono w mazowieckiej diecezji Najświętszą Maryję Pannę śpiewem wezwań Litanii Loretańskiej. Wspominając ten szczególny jubileusz serdecznie Was zachęcam, by zgodnie z piękną, polską tradycją, w miesiącu maju, w naszych kościołach i kaplicach, przy krzyżach i przydrożnych figurach, wielbić Maryję. Niech wzorem minionych pokoleń pieśń „Chwalcie łąki umajone” rozbrzmiewa w całej diecezji płockiej. Będzie to dziękczynienie za Jej nieustanną opiekę nad naszą Ojczyzną i rodziną diecezjalną oraz za kanonizację Świętego Jana Pawła II, gorliwego czciciela Matki Chrystusowej. Na czas radosnych spotkań z Maryją z serca błogosławię. Wasz biskup Piotr.

Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa