Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej
14 maja 2021 - Przewodniczący Episkopatu: Dziękujemy Bogu i Matce Bożej Fatimskiej za ocalenie życia Jana Pawła II Dziękujemy Panu Bogu i Matce Boże ... +++ 14 maja 2021 - Z Dawna Polski Tyś Królową +++ 11 maja 2021 - VI NIEDZIELA WIELKANOCNA „B” 09.05.2021 Dzisiaj szósta niedziela wielkanoc ... +++ 10 maja 2021 - Intencje Mszy Świętych 03.05.2021 – 09.05.2021 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 5 maja 2021 - NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY KRÓLOWEJ POLSKI „B” 03.05.2021 Dzisiaj obchodzimy uroczystość Na ... +++ 4 maja 2021 - Papież modli się na różańcu za zmarłych na koronawirusa – rozpoczął się „maraton modlitewny” o ustanie pandemii Wiele osób bezpośrednio dotknięt ... +++ 4 maja 2021 - V NIEDZIELA WIELKANOCNA „B” 02.05.2021 Dziś piąta niedziela Wielkanocy i ... +++ 4 maja 2021 - Msza Święta w intencji OSP Czernice Borowe 03.05.2021 +++ 4 maja 2021 - Msza Święta w intencji maturzystów 03.04.2021 +++ 3 maja 2021 - Intencje Mszy Świętych 03.05.2021 – 09.05.2021 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ webdesign

1. Dziś trzecia niedziela wielkanocna, która jest nazywana Niedzielą Biblijną, ponieważ rozpoczyna VI Ogólnopolski Tydzień Biblijny pod hasłem nawiązującym do programu obecnego roku duszpasterskiego „Wierzę w Ciebie, Jezu Chryste, Synu Boży”.

2. Dziś również pierwsza niedziela miesiąca. Ze względu na jubileusz jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Czernicach Borowych adoracja Najświętszego Sakramentu bez procesji eucharystycznej odbędzie się dzisiaj w czasie Mszy Świętej o godz. 10:00.

3. Dzisiaj o godzinie 12:00 zostanie odprawiona Msza Święta Dziękczynna z prośbą o Boże błogosławieństwo dla naszej Ochotniczej Straży Pożarnej z okazji jubileuszu 90. lat działalności w dniu wspomnienia Świętego Floriana patrona strażaków. Mszę Świętą z okolicznościowym kazaniem odprawi ks. kanonik dr Andrzej Zakrzewski – duszpasterz strażaków diecezji płockiej i proboszcz parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Tłuchowie. W czasie Mszy Świętej zostanie poświęcony odnowiony sztandar strażacki nadany jednostce 9 czerwca 1930 r.

4. W niedzielę za tydzień przed Mszą Świętą o godzinie 10:00 modlitwę różańcową prowadzą Koła Żywego Różańca z Czernic Borowych, a po Mszy Świętej spotkanie Koła Żywego Różańca dzieci i młodzieży oraz wymiana tajemnic różańcowych, bo jest to druga niedziela miesiąca.

5. Uroczystość Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego w naszej parafii odbędzie się w niedzielę 18 maja o godzinie 12:00. We wtorek 6 maja o godzinie 14:30 w kościele odbędzie się spotkanie dla dzieci z klasy czwartej, w miarę możliwości razem z rodzicami.

6. W trwającym miesiącu maju przez życie idziemy z Maryją, którą wielbimy codziennie w nabożeństwie majowym w dni powszednie o godzinie 16:00, a w niedzielę w czasie Mszy Świętej o godzinie 15:00. Dzisiaj wyjątkowo nabożeństwo majowe zostanie odprawione w połączeniu z adoracją Najświętszego Sakramentu w czasie Mszy Świętej o godzinie 10:00.

7. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej oraz Koło Emerytów i Rencistów z Obrębca zapraszają do udziału w pielgrzymce autokarowej organizowanej w Roku Kanonizacji Jana Pawła II do sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Oborach, gdzie znajduje się klasztor Ojców Karmelitów, która odbędzie się w sobotę 24 maja br. Koszt pielgrzymki 30 zł. Zapisy razem z wpłatą do 15 maja u p. Danuty Adamskiej w Obrębcu (tel. 605 290 593) oraz u p. Jana Pikus w Czernicach Borowych (tel. 23 674 62 44).

8. We wtorek 6 maja, obchodzimy święto Apostołów Filipa i Jakuba, którzy czerpiąc siłę z Chrystusa Zmartwychwstałego udowodnili, że nawet słaby człowiek jest w stanie poświęcić się głoszeniu Ewangelii. Ich wstawiennictwu będziemy polecać wszystkich powołanych do pracy w Winnicy Pańskiej, szczególnie z naszej parafii.

9. W czwartek 8 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski, diecezji płockiej, a także naszej parafii. Jest on wzorem do naśladowania dla ludzi, którzy codziennie powinni oddawać swoje życie dla umacniania Chrystusowej owczarni. Będziemy więc prosić Świętego Stanisława o wstawiennictwo, aby powołania kapłańskie i zakonne, budzące się na polskiej ziemi, zawsze były godne i święte.

10. Zachęta Biskupa Płockiego do uczestnictwa w Nabożeństwach Majowych:
Drodzy Diecezjanie! W tym roku mija 150 lat od wprowadzenia w naszej diecezji nabożeństw majowych. W 1864 roku ówczesny biskup płocki Wincenty Teofil Popiel podjął decyzję, by czczono w mazowieckiej diecezji Najświętszą Maryję Pannę śpiewem wezwań Litanii Loretańskiej. Wspominając ten szczególny jubileusz serdecznie Was zachęcam, by zgodnie z piękną, polską tradycją, w miesiącu maju, w naszych kościołach i kaplicach, przy krzyżach i przydrożnych figurach, wielbić Maryję. Niech wzorem minionych pokoleń pieśń „Chwalcie łąki umajone” rozbrzmiewa w całej diecezji płockiej. Będzie to dziękczynienie za Jej nieustanną opiekę nad naszą Ojczyzną i rodziną diecezjalną oraz za kanonizację Świętego Jana Pawła II, gorliwego czciciela Matki Chrystusowej. Na czas radosnych spotkań z Maryją z serca błogosławię. Wasz biskup Piotr.

Rok liturgiczny 2020/2021
Poczta www

Archiwa