Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Dzisiaj trzecia niedziela Wielkanocy. Jak uczniowie idący do Emaus, nie zawsze rozpoznajemy Jezusa na drogach naszego życia. Kiedy jednak zobaczymy Go łamiącego chleb, nasze oczy zaczynają widzieć.
 2. Dzisiaj 23 kwietnia zwykle przypada uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa Pragi oraz misjonarza na Węgrzech i w Polsce, który wyruszył z misją ewangelizacyjną do pogańskich Prus, gdzie poniósł śmierć męczeńską. Razem z Maryją Królową Polski i Świętym Stanisławem Biskupem, jest on głównym patronem naszej Ojczyzny. Ze względu na dzisiejszą niedzielę, ta uroczystość została liturgicznie przeniesiona na jutro.
 3. Dzisiejsza niedziela z ustanowienia Episkopatu Polski jest obchodzona jako Niedziela Biblijna i rozpoczyna XV Tydzień Biblijny, który nosi hasło: „Wierzę w Kościół Ojca i Syna, i Ducha Świętego”. W tym roku jest to również Siódme Narodowe Czytanie Pisma Świętego, a konkretnie Ewangelii wg Świętego Jana. Przed każdą Mszą Świętą będziemy odczytywać wybrane fragmenty tej Ewangelii, w odniesieniu do słów Świętego Pawła z Pierwszego Listu do Koryntian: „Czy chcecie gardzić Kościołem Boga?” (1 Kor 11,22) oraz tematu roku duszpasterskiego Kościoła w Polsce przyjętego przez Konferencję Episkopatu Polski: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Dziękujemy wszystkim lektorkom i lektorom za posługę słowa Bożego.
 4. Po Mszy Świętej o godz. 10:00 spotkanie dla dzieci z klasy trzeciej i czwartej przed uroczystością Pierwszej Komunii Świętej i Odnowieniem Przyrzeczeń Chrztu Świętego. Dziękujemy scholi parafialnej, panu Organiście i Rodzicom za dzisiejsze pieśni wielkanocne podczas Mszy Świętej.
 5. W niedzielę za tydzień po Mszy Świętej o godz. 15:00 spotkanie z młodzieżą przed przyjęciem sakramentu bierzmowania.
 6. We wtorek 25 kwietnia przypada święto Świętego Marka Ewangelisty. Jest to także doroczny Dzień Modlitw o Urodzaje.
 7. W czwartek 27 kwietnia mija 9. rocznica kanonizacji Jana Pawła II. Na zakończenie Mszy Świętej o godz. 16:30 rozważymy Litanię ku czci Świętego Jana Pawła II. O godz. 20:30 odmówimy Różaniec papieski zakończony Apelem Jasnogórskim.
 8. W sobotę 29 kwietnia przypada 78. rocznica wyzwolenia obozu w Dachau. Z inicjatywy Episkopatu Polski jest to Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, dlatego pamiętajmy w modlitwie o kapłanach i osobach konsekrowanych, którzy złożyli ofiarę z życia w czasie II wojny światowej. Jak co roku główne obchody Dnia Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego odbędą się tego dnia w Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Stanowi to kontynuację dziękczynnych pielgrzymek księży – więźniów obozu koncentracyjnego w Dachau, którzy 29 kwietnia 1945 roku zostali cudownie wyzwoleni z obozowej niedoli za przyczyną Świętego Józefa Kaliskiego.
 9. W niedzielę za tydzień podczas Mszy Świętej o godz. 10:00, zgodnie ze Statutami Synodu Diecezji Płockiej, odbędzie się zaprzysiężenie Rady Duszpasterskiej oraz Rady Gospodarczej w nowym składzie na kolejną kadencję, która trwa 5 lat.
 10. Msze Święte w niedziele są odprawiane w naszym kościele o godz. 8:30, 10:00, 12:00 i 15:00 (transmisja on-line).
 11. Zwracam się z serdeczną prośbą do mieszkańców Miłoszewca i Ostafiej o pomoc w sprzątaniu kościoła i dzwonnicy w ramach ustalonej kolejności, które planujemy w najbliższą sobotę 29 kwietnia ok. godz. 9:00.
 12. Wszystkim parafianom i naszym gościom obchodzącym w tym tygodniu swoje imieniny oraz inne osobiste uroczystości składamy serdeczne życzenia. Modlitwą otaczamy chorych, a zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu.
 13. W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
 • 23 kwietnia (poniedziałek) – Święty Wojciech, biskup Pragi oraz misjonarz na Węgrzech i w Polsce, który wyruszył z misją ewangelizacyjną do pogańskich Prus, gdzie poniósł śmierć męczeńską. Razem z Maryją Królową Polski i Świętym Stanisławem Biskupem, jest głównym patronem naszej Ojczyzny (uroczystość).
 • 25 kwietnia (wtorek) – Święty Marek, żyjący w I wieku. Pochodził z Jerozolimy, był towarzyszem misyjnych podróży Świętego Piotra i Świętego Pawła. Jest autorem drugiej Ewangelii kanonicznej (święto).
 • 29 kwietnia (sobota) – Święta Katarzyna ze Sieny. Dziewica i doktor Kościoła oraz patronka Europy, która ma swoje doniosłe miejsce w historii Kościoła średniowiecznej Europy (święto).
 1. Zmartwychwstały Pan dał się poznać przestraszonym uczniom dopiero wtedy, gdy wyjaśniał im pisma oraz łamał dla nich chleb. Niech Bóg napełni nas swoim pokojem i nam pobłogosławi na rozpoczynający się Tydzień Biblijny, abyśmy również mogli poznawać Jezusa Chrystusa w lekturze Pisma Świętego i Eucharystii. Dziś na zakończenie każdej Mszy Świętej otrzymujemy karteczkę z siglami biblijnymi Ewangelii wg Świętego Jana do odczytania w swoich domach jako słowa życia.
Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa