Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Dzisiaj trzecia niedziela Wielkanocy. Nadal przeżywamy czas radości z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Kościół przypomina, że mamy jeszcze czas na przyjęcie Komunii Świętej wielkanocnej. Nasze grzechy i słabości, powierzone miłosierdziu Bożemu w sakramencie pokuty, stają „błogosławioną winą”. Okres od zmartwychwstania do wniebowstąpienia Pan Jezus poświęcił tym, których najbardziej umiłował. My też poczujmy się zaproszeni do bliskiego przebywania ze Zmartwychwstałym, które najbardziej jest możliwe przez pełny udział w Eucharystii, pomimo obecnych trudności.
 2. Trzecia niedziela Wielkanocy z ustanowienia Episkopatu Polski jest obchodzona jako Niedziela Biblijna i rozpoczyna XII Tydzień Biblijny. W tym roku będzie to również czwarte Narodowe Czytanie Pisma Świętego, a konkretnie Ewangelii wg Świętego Mateusza. Rozpoczynając każdą Mszą Świętą będziemy odczytywać wybrane fragmenty tej Ewangelii w kontekście 100. rocznicy urodzin Świętego Jana Pawła II. Tegoroczne Narodowe Czytanie Pisma Świętego nosi hasło „Misterium Słowa, które stało się Chlebem życia”, a Tydzień Biblijny będzie przebiegał pod hasłem w nawiązaniu do programu roku duszpasterskiego: „Kto we Mnie wierzy, będzie spożywał chleb życia wiecznego” (por. J 6, 35-36).
 3. Ostatnia niedziela kwietnia to również XIV Ogólnopolska Niedziela Modlitw za Kierowców i wszystkich poruszających się po drogach, obchodzona w tym roku pod hasłem „Z Miłością na wszystkich drogach”. Niech wspólna modlitwa przyniesie więcej rozwagi, rozsądku i mądrości w czasie naszych pieszych, rowerowych czy samochodowych podróży. Prośmy o to Bożą Opatrzność przez wstawiennictwo Świętego Krzysztofa i pielgrzyma naszych czasów Świętego Jana Pawła II.
 4. W środę 29 kwietnia przypada 75. rocznica wyzwolenia obozu w Dachau. Jest to Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, dlatego pamiętajmy w modlitwie o kapłanach i osobach konsekrowanych, którzy złożyli ofiarę z życia w czasie II wojny światowej.
 5. W tym tygodniu pierwszy piątek, pierwsza sobota i pierwsza niedziela miesiąca.
 6. Pierwszy piątek w tym roku to także pierwszy dzień miesiąca maja. Sakrament pokuty w czasie nabożeństwa majowego o godz. 16:00.
 7. W pierwszą sobotę miesiąca 2 maja w tym roku przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny, która została przeniesiona z 3 maja, ponieważ w bieżącym roku tego dnia jest niedziela. O godz. 9:30 jak w każdą pierwszą sobotę miesiąca modlitwa różańcowa, prowadzona przez Koła Żywego Różańca.
 8. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. W czasie Mszy Świętej o godz. 12:00 adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo majowe, ale nadal bez procesji eucharystycznej, którą zastąpi symboliczne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem całej parafii przed drzwiami kościoła.
 9. W piątek 1 maja rozpoczynamy miesiąc poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwo ku czci Pani Majowej z „Litanią loretańską” codziennie o godzinie 16:00, a w niedziele i święta na zakończenie Mszy Świętej o godzinie 15:00 (z wyjątkiem niedzieli za tydzień). Starajmy się uczestniczyć w nabożeństwie majowym przede wszystkim w kościele oraz módlmy się rodzinnie, a także z sąsiadami lub ze znajomymi.
 10. Dzień 1 maja jest także Międzynarodowym Świętem Pracy, które wprowadzono w 1886 roku w Stanach Zjednoczonych. Naszą modlitwą, za wstawiennictwem Świętego Józefa Rzemieślnika, obejmiemy szczególnie osoby borykające się z problemem bezrobocia i trudną sytuacją materialną.
 11. W sobotę 2 maja z okazji Dnia Polonii i Dnia Flagi Narodowej wyrazimy troskę o właściwy duchowy i materialny rozwój naszej Ojczyzny, szczególnie w modlitwie podczas nabożeństwa majowego. Pamiętajmy, że flaga państwowa wyraża nasze przywiązanie do barw narodowych i nasz patriotyzm.
 12. Niedziela 3 maja to 229. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Tego dnia o godzinie 12:00 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji naszej Ochotniczej Straży Pożarnej z okazji wspomnienia Świętego Floriana. Druhny i druhów razem z bliskimi zapraszamy do wspólnej modlitwy i świętowania. Po Mszy Świętej przejście na cmentarz, podniesienie flagi państwowej, złożenie kwiatów na Grobie Nieznanego Żołnierza, Pięciu Zamordowanych w Pomiechówku oraz pod figurką Świętego Floriana, ustawioną w ubiegłym roku z okazji 95. rocznicy założenia OSP Czernice Borowe przy krzyżu na końcu głównej alejki, aby upamiętnić wszystkich zmarłych strażaków spoczywających na cmentarzu parafialnym.
 13. W najbliższą niedzielę o godz. 10:00 zostanie też odprawiona Msza Święta w intencji maturzystów z naszej parafii. Będzie to modlitwa dziękczynna za pomyślne ukończenie szkoły oraz prośba o światło Ducha Świętego w czasie egzaminów maturalnych, które jak wiemy w tym roku mają się rozpocząć 8 czerwca. Zapraszamy wszystkich maturzystów razem z rodzicami i bliskimi do wspólnej modlitwy.
 14. Nadwyżka finansowa w kwocie 3.000 zł, która została ze zbiórki na kwiaty do Grobu Pańskiego i świąteczną dekorację kościoła została przeznaczona na sfinansowanie budowy podziemnej linii energetycznej od skrzynki elektrycznej przy nowej bramie do bramy głównej, aby tam również zamontować lampę oświetleniową z kamerą monitoringu. Zasadnicza część elektryfikacji otoczenia cmentarza parafialnego została sfinansowana z Funduszu Sołeckiego za rok ubiegły i bieżący. Inwestycja objęła przygotowanie dokumentacji technicznej z udziałem geodety, zakup materiałów potrzebnych do tej inwestycji oraz jej przeprowadzenie od transformatora przy ul. Szkolnej do nowej bramy, a także zamówienie jednej stylowej lampy, która zostanie ustawiona przy nowym wejściu na cmentarz (z czasem zostanie na niej zamontowana kamera monitoringu). Docelowo zostały zaplanowane trzy lampy oświetlające teren nowego parkingu, ponieważ parafia ma nadzieję na dalsze wsparcie poszczególnych sołectw w ramach corocznego Funduszu Sołeckiego i jeszcze raz ponownie dziękujemy za dotychczasowe wsparcie. Dziękujemy także Urzędowi Gminy i Panu Wójtowi oraz czernickim Radnym Gminnym za okazywaną pomoc, szczególnie p. Jarosławowi Sadowskiemu. Dziękujemy także p. Zdzisławowi Błażejewskiemu za podjęcie się tej trudnej inwestycji oraz jej wykonywanie z wielkim zaangażowaniem. Dziękuję Radzie Duszpasterskiej oraz Radzie Gospodarczej za współpracę. Z różnych środków materialnych, również z ofiar na tacę składanych w ostatnim trudnym czasie, parafia sfinansowała zakup zamówionego wcześniej teleskopu z aluminium o długości 11. metrów z kompletem szczotek do kurzu i pajęczyn w kościele oraz dzwonnicy w cenie 1.000 zł. Również pod koniec marca została opłacona faktura za energię elektryczną z dwóch miesięcy styczeń – luty w wysokości ponad 3.000 zł.
 15. Apel przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski o modlitwę o deszcz /czytaj >>>/.
 16. Wszystkim parafianom i naszym gościom obchodzącym w tym tygodniu swoje imieniny oraz inne osobiste uroczystości składamy serdeczne życzenia. Modlitwą otaczamy chorych, a zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu. Suplikacje, śpiewane dzisiaj podczas każdej Mszy Świętej, to nasza modlitwa o upragniony deszcz i odpowiedź na apel Przewodniczącego KEP.
 17. Msze Święte w niedziele są nadal transmitowane „on-line”, dlatego jednoczymy się duchowo w modlitwie. Przypominam, że w naszym kościele może w nich uczestniczyć ok. 30 osób.
 18. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 29 kwietnia (środa) – Święta Katarzyna ze Sieny. Dziewica i doktor Kościoła oraz patronka Europy (święto).
 • 2 maja (sobota) – Święty Atanazy Wielki z Aleksandrii. Biskup i Doktor Kościoła, broniący bóstwa Chrystusa oraz autor znakomitych dzieł w obronie wiary. W Płocku w tym dniu jest wspominany Święty Zygmunt – król Burgundów we Francji, który zmarł śmiercią męczeńską 1 maja 523 r.
 1. Zmartwychwstały Pan ukazał się przestraszonym i uciekającym z Jerozolimy uczniom, którzy nie potrafili Go rozpoznać. Jezus Chrystus dał się poznać dopiero wtedy, gdy wyjaśniał im pisma oraz łamał dla nich chleb. Niech Bóg nam pobłogosławi na rozpoczynający się Tydzień Biblijny, abyśmy również mogli poznawać naszego Pana i Zbawiciela w lekturze Pisma Świętego i Eucharystii. Pamiętajmy, że jutro 27 kwietnia przypada 6. rocznica kanonizacji Jana Pawła II (2014 r.).
Rok liturgiczny 2020/2021

Poczta www

Archiwa