Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Dzisiaj trzecia niedziela wielkanocna. Wiara w zmartwychwstanie Chrystusa staje się naszym udziałem dzięki świadectwom przekazanym nam na kartach Nowego Testamentu.
 2. Z inicjatywy Dzieła Biblijnego im. Świętego Jana Pawła II dzisiejsza niedziela w Kościele w Polsce jest Niedzielą Biblijną i rozpoczyna XI Tydzień Biblijny. Mottem tego tygodnia są słowa z pierwszego Listu Świętego Piotra: „Głosili ewangelię mocą Ducha Świętego” (1 P 1,12).
 3. Niedziela Biblijna to trzeci Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego, a konkretnie Ewangelii wg Świętego Jana. Przed każdą Mszą Świętą będziemy odczytywać fragmenty tej Ewangelii w nawiązaniu do 40. rocznicy pierwszej pielgrzymki Świętego Jana Pawła II do Polski i pamiętnych słów „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi, tej ziemi”. Dziękujemy wszystkim lektorkom i lektorom za dzisiejszą posługę słowa Bożego.
 4. Dzisiaj przeżywamy 200. rocznicę urodzin Stanisława Moniuszki, „ojca opery polskiej”. Z tej okazji Parlament RP ustanowił rok 2019 Rokiem Stanisława Moniuszki. Dlatego w dzisiejszą niedzielę na rozpoczęcie wszystkich Mszy Świętych śpiewamy utwór pt. „Ojcze z niebios”,  do którego muzykę skomponował Stanisław Moniuszko, piastując w latach 1840 – 1848 posadę organisty w kościele pw. Świętych Janów – Chrzciciela i  Ewangelisty w Wilnie.
 5. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. W czasie Mszy Świętej o godzinie 12:00 w intencji maturzystów wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo majowe i procesja eucharystyczna z udziałem asysty, służby liturgicznej ołtarza, pocztów sztandarowych, „dzieci fatimskich” i dziewcząt do sypania kwiatkami.
 6. W niedzielę za tydzień modlitwę różańcową przed Mszą Świętą o godzinie 10:00 poprowadzą Koła Żywego Różańca z Czernic Borowych w zastępstwie Koła Żywego Różańca z Chojnowa.
 7. Środa 8 maja to uroczystość Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika, patrona Polski, diecezji płockiej, a także naszej parafii. Trwajmy na modlitwie za naszą Ojczyznę, Diecezję i Parafię.
 8. W najbliższą sobotę 11 maja o godz. 9:00 spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza, które odbędzie się w sali spotkań na plebanii.
 9. W poniedziałek 6 maja o godz. 14:30 w kościele odbędzie się spotkanie dzieci z klasy trzeciej przed uroczystością Pierwszej Komunii Świętej, która została zaplanowana w niedzielę 19 maja o godz. 12:00.
 10. Również w poniedziałek 13 maja o godz. 14:30 spotkanie dla dzieci z klasy czwartej przed Odnowieniem Przyrzeczeń Chrztu Świętego która została zaplanowana w niedzielę 26 maja o godz. 12:00.
 11. W najbliższy piątek 10 maja o godz. 9:00 w kościele zostanie odprawiona Msza Święta w intencji społeczności Szkoły Podstawowej im. Janiny Sieklickiej z okazji Dnia Patronki.
 12. Nabożeństwo majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny przed Najświętszym Sakramentem odprawiamy w dni powszednie o godz. 16:00, a w niedziele podczas Mszy Świętej o godz. 15:00.
 13. Na ręce komendanta i prezesa naszej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej druhów Łukasza Łąkowskiego i Cezarego Kołakowskiego składam podziękowanie za wspólne świętowanie 95. rocznicy założenia OSP Czernice Borowe oraz Międzynarodowego Dnia Strażaka z okazji wspomnienia liturgicznego Świętego Floriana. Dziękuję wszystkim uczestnikom Mszy Świętej w dniu 3 maja o godz. 12:00 za wspólną modlitwę w intencji naszej Ojczyzny.
 14. Dzisiaj gminne obchody Dnia Strażaka w Węgrze połączone z nadaniem nowego sztandaru. O godz. 12:00 zostanie odprawiona Msza Święta, a potem dalsze świętowanie.
 15. Gminna Biblioteka Publiczna w Czernicach Borowych zaprasza w sobotę 11 maja br. do udziału w czytelniczym rajdzie rowerowym pod nazwą „Odjazdowy Bibliotekarz” Edycja 2019. Start: parking przed biblioteką, godzina 11:00. Meta: parking przy kościele parafialnym w Węgrze.
 16. Szkoła Muzyczna I Stopnia w Przasnyszu znajdująca się przy ulicy Sadowej 5 zaprasza dzieci i młodzież z rodzicami oraz bliskimi w najbliższy piątek 10 maja o godz. 18:00 na koncert pod nazwą KONCERT (NA)DĘTEJ WIOSNY. Będzie to również okazja, aby poznać gamę instrumentów, na których można podjąć naukę w Szkole Muzycznej i zapoznać się z aktualną ofertą edukacyjną.
 17. Dzisiaj została zakończona tegoroczna edycja dobroczynna ofiarowania produktów spożywczych i środków czystości. Przyniesione do kościoła dary zostaną przekazane przez Parafialny Zespół Caritas rodzinom i osobom samotnym w trudnej sytuacji życiowej. Za ofiarowane produkty i złożone ofiary materialne w formie jałmużny wielkopostnej raz jeszcze składamy serdeczne podziękowanie.
 18. W ramach zbiórki na kwiaty do Grobu Pańskiego i świąteczną dekorację kościoła zebrano 5.200 zł. Wydatki dekoracyjne wyniosły 3.700 zł, pozostało 1.500 zł. Z tych pieniędzy dofinansowano zakup figurki Świętego Floriana, która upamiętnia zmarłych strażaków na cmentarzu oraz stanowisko do przewijania niemowląt, które zostanie zamontowane w łazience przykościelnej.
 19. Dziękujemy razem z p. kościelnym Tomaszem tym mieszkańcom Czernic Borowych, którzy wczoraj brali udział w sprzątaniu kościoła i dzwonnicy. Od czerwca rozpoczniemy nową kolejność wspólnych prac porządkowych z mieszkańcami poszczególnych miejscowości parafii w ostatnią sobotę każdego miesiąca, czyli najbliższe sprzątanie z mieszkańcami Nowych Czernic planujemy w sobotę 22 czerwca przed odpustem parafialnym ku czci Świętego Achacjusza i Towarzyszy Męczenników.
 20. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia z pamięcią w
  modlitwie (szczególnie pamiętamy o wszystkich Stanisławach). Modlimy się za chorych. Naszą modlitwą otaczamy również zmarłych parafian, którzy odeszli w ostatnim czasie do wieczności.
 21. W czwartek 2 maja zmarł ks. prałat Stanisław Welenc, emerytowany proboszcz parafii pw. Świętego Urbana w Baboszewie. Miał lat 86, w kapłaństwie przeżył lat 61. Żałobna liturgia pogrzebu pod przewodnictwem biskupa Piotra Libery zostanie odprawiona w poniedziałek 6 maja o godz.14:00 w parafii Świętego Urbana w Baboszewie.
 22. Dzisiaj w niedzielę 5 maja o poranku zmarł śp. ks. kanonik Jerzy Dębowski. Był pierwszym, wieloletnim proboszczem parafii w Rybienku Leśnym (diecezja warszawsko-praska), a następnie w Dzierzgowie. Przeżył 84 lata, z czego blisko 60 w kapłaństwie. Żałobna liturgia pogrzebu odbędzie się w czwartek 9 maja o godz.13:00 w parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski  w Wyszkowie-Rybienku Leśnym. Przewodniczyć jej będzie biskup Roman Marcinkowski.
 23. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.
 24. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 6 maja (poniedziałek) – Święci Apostołowie Filip i Jakub. Filip do Jezusa przyprowadził Natanaela (Bartłomieja) i prosił Mistrza, by pokazał mu Ojca. Jakub, zwany Młodszym, był uczestnikiem tzw. Soboru Jerozolimskiego i przewodniczącym gminy chrześcijańskiej w Jerozolimie. Jakubowi Młodszemu, przypisuje się autorstwo jednego z listów Pisma Świętego Nowego Testamentu (święto).
 • 8 maja (środa) – Święty Stanisław (ok. 1030-1079). Biskup krakowski i męczennik. Patron chrześcijańskiego ładu moralnego oraz główny patron Polski. Zamordowany przez króla Bolesława Śmiałego podczas odprawiania Mszy Świętej (uroczystość).
 1. Rozpoczynający się dzisiaj Tydzień Biblijny jest dla nas zachętą do częstszego sięgania po Pismo Święte, które jest niewyczerpanym źródłem mądrości i przewodnikiem na drogach wiary. Niech Bóg nam pobłogosławi, abyśmy również mogli poznawać naszego Pana i Zbawiciela w lekturze Pisma Świętego i Eucharystii. Pamiętajmy też o tegorocznych maturzystach, którzy składają egzaminy dojrzałości. Jednoczymy się duchowo z papieżem Franciszkiem, który rozpoczyna kolejną podróż apostolską do Bułgarii i Macedonii. Karteczki z siglami biblijnymi, które otrzymaliśmy podczas Mszy Świętej, niech wskażą nam słowo życia z Ewangelii wg Świętego Jana na dziś, na kolejny tydzień i nasze dalsze, codzienne życie.
Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa