Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

1. Słowo Boże trzeciej niedzieli w roku liturgicznym przypomina, że każdy chrześcijanin jest powołany do współpracy z Duchem Świętym w głoszeniu Dobrej Nowiny, przede wszystkim świadectwem swojego życia.

2. Jutro święto Nawrócenia Świętego Pawła Apostoła Narodów. Jest to także dzień zakończenia Tygodnia Ekumenicznego, którego hasłem są słowa zaczerpnięte z Pierwszego Listu Świętego Piotra: „Wezwani, by ogłaszać wielkie dzieła Pana”.

3. We wtorek obchodzimy 16. Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce. Módlmy się w intencji wyznawców tej religii, z którymi łączy nas postać ojca wiary – Abrahama.

4. W środę 27 stycznia przypada Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu.

5. Dzisiaj po Mszy Świętej o godzinie 10:00 spotkanie scholi parafialnej w sali spotkań na plebanii.

6. W niedzielę za tydzień po Mszy Świętej o godz. 10:00 spotkanie dla dzieci z rodzicami przed Pierwszą Komunią Świętą w ramach katechezy parafialnej.

7. Przed zbliżającym się świętem Matki Bożej Gromnicznej w zakrystii można nabyć woskowe świece gromnice razem z okapnikiem.

8. Decyzją Biskupa Płockiego ofiary na tacę z dzisiejszej niedzieli są przeznaczone na pomoc materialną dla Katolickiego Radia Diecezji Płockiej.

9. PROGRAM KOLĘDY NA BIEŻĄCY TYDZIEŃ:

  • Poniedziałek (25 stycznia) – Czernice Borowe ul. Długa od p. Andrzeja Przybyłowskiego do p. Stanisława Wesołowskiego, godz. 9:30.
  • Wtorek (26 stycznia) – Czernice Borowe, ul. Sadowa od p. Romualda Żebrowskiego, ul. Dolna oraz ul. Jasna, godz. 9:30.
  • Środa (27 stycznia) – Czernice Borowe, ul. Krótka, Ośrodek Zdrowia, p. Krupa i p. Malinowscy, Placówka Opiekuńczo – Wychowawcza, godz. 14:00.
  • Czwartek (28 stycznia) – Czernice Borowe, ul. Kacza od p. Janusza Obrębskiego do p. Pawelczyk, godz. 16:30.
  • Piątek (29 stycznia) – kolędy w tym dniu nie będzie.
  • Sobota (30 stycznia) – Czernice Borowe, ul. Wyspiańskiego od p. Barbary Karolewskiej i ul. Chełchowskiego do p. Wojnarowskich, godz. 13:00.
  • Poniedziałek (1 lutego) – Chojnowo Osiedle z dnia 22 stycznia, godz. 9:30.
  • Środa (3 lutego) – Czernice Borowe, ul. Okrężna od p. Obidzińskich i ul. Kościelna, godz. 9:30. Zakończenie kolędy.

10. Bardzo dziękuję za wspólną modlitwę, życzliwość i okazywaną pomoc oraz ofiary materialne złożone na kolędę i na rzecz naszej parafii w ubiegłym tygodniu. Bóg zapłać.

11. Komunikat Biskupa Płockiego do duchowieństwa i wiernych diecezji płockiej o nominacji nowego biskupa pomocniczego (czytaj >>>).

12. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 26 stycznia (wtorek) – Święci Tymoteusz i Tytus. Biskupi i uczniowie świętego Pawła Apostoła, do których skierował on listy zwane „pasterskimi” z napomnieniami dla pasterzy i wiernych.

• 27 stycznia (środa) – Błogosławiony Jerzy Matulewicz (1871-1927). Biskup wileński i odnowiciel zgromadzenia księży Marianów, którego życiowym mottem były słowa: „We wszystkim szukać Boga, wszystko czynić na większą chwałę Bożą, we wszystko wnosić ducha Bożego, wszystko przepajać duchem Bożym”.

• 28 stycznia (czwartek) – Święty Tomasz z Akwinu (1225-1274). Dominikanin i doktor Kościoła, myśliciel i poeta. Jeden z najwybitniejszych filozofów oraz teologów w dziejach kultury europejskiej, o którym powiedziano, że „między uczonymi był największym świętym, a między świętymi największym uczonym”.

13. Niech przykład życia i modlitwa świętych tego tygodnia zachęcają nas do zaangażowania się w sprawy Kościoła, a solenizantom i jubilatom kolejnych dni, życzymy zdrowia i wielu łask Bożych.

14. Umocnieni Eucharystią dzisiejszej niedzieli, zanieśmy Słowo Boże na drogi, po których przyjdzie nam iść w kolejnym tygodniu naszego życia.

Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa