Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

Zapowiadania pielgrzymka Kół Żywego Różańca Diecezji Płockiej do sanktuarium Matki Boskiej Różańcowej w Smardzewie odbyła się 4 października 2014 r. Była to trzecia pielgrzymka, w której uczestniczyły Koła Żywego Różańca z naszej parafii oraz osoby chętne do uczestnictwa w pielgrzymce. Wyjazd do Smardzewa nastąpił o 7:30 z parkingu przed kościołem. Obecny był z nami proboszcz naszej parafii ks. Michał Gaszczyński, który udzielił pielgrzymom błogosławieństwa na czas podróży i przeżywania pielgrzymki, a także odmówiliśmy modlitwę Zdrowaś Maryjo, Pod Twoją Obronę. W czasie podróży rozważyliśmy tajemnice radosne Różańca Świętego oraz śpiewaliśmy pieśni maryjne. O godzinie 10:00 nastąpiło zawiązanie wspólnoty grup pielgrzymkowych, którego dokonał ks. Janusz Ziarko – proboszcz parafii Sarbiewo. O 10:15 rozpoczęła się prelekcja Ojca Melchiora Królika – paulina z Jasnej Góry, który dawał przykłady licznych uzdrowień za wstawiennictwem Jasnogórskiej Pani. Świadectwa uzdrowień i licznych otrzymanych łask zapisane są w księdze łask, którą aktualnie prowadzi Ojciec Melchior. O 11:00 rozpoczęła się Eucharystia, której przewodniczył Biskup Płocki Piotr Libera. W swojej homilii skierowanej do pielgrzymów Biskup Płocki zwracał się z prośbą o odmawianie Różańca Świętego, a także zwrócił uwagę na nadchodzącą peregrynację kopii obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, która rozpocznie się 20 czerwca 2015 roku w Pułtusku i odbędzie się we wszystkich parafiach diecezji płockiej do roku 2016.
Eucharystia zakończyła się wystawieniem Najświętszego Sakramentu i zawierzeniem Boskiemu Sercu Kościoła Płockiego, Kół Różańcowych, ludzi różnych stanów i zawodów.
O 13:00 dzieci z Koła Misyjnego w Niedzborzu prowadziły Różaniec Święty. W rozważaniach przybliżyły nam problemy Kościoła i mieszkańców Azji, Afryki, Ameryki Południowej, Europy, Oceanii. Po modlitwie różańcowej pielgrzymka została zakończona uroczystym rozesłaniem.
Pielgrzymka Kół Żywego Różańca Parafii Czernice Borowe została zorganizowana przez Panie Zelatorki Urszulę Kobylińską z Zembrzusa Wielkiego i Teresę Pikus z Czernic Borowych.

Tekst: Jan Pikus – uczestnik III Pielgrzymki KŻR Diecezji Płockiej do Smardzewa

Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa