Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

W niedzielę 8 czerwca br. parafia Świętego Stanisława Biskupa Męczennika w Czernicach Borowych przeżywała III Piknik Rodzinny zorganizowany przez Radę Duszpasterską i Parafialny Oddział Akcji Katolickiej. W tym roku była to niedziela Zesłania Ducha Świętego.

O godzinie 12:00 w kościele została odprawiona uroczysta Msza Święta z licznym udziałem Parafian i Gości, która rozpoczęła wspólne świętowanie. Po zakończeniu Mszy Świętej o godzinie 13:30 wszyscy obecni zgromadzili się na placu przed plebanią, gdzie ksiądz proboszcz Michał Gaszczyński zaprosił wszystkich do wspólnej modlitwy i wspólnego świętowania. Po zaśpiewaniu hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź” i modlitwie „Pod Twoją obronę”, główni prowadzący – pan Jan Pikus wraz z Łukaszem Kobylińskim – powitali gości i parafian, podziękowali dobroczyńcom oraz przedstawili szczegółowy plan pikniku. Następnie głos zabrał pan Benedykt Pszczółkowski – radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego, który podkreślił wartość rodziny w życiu Kościoła i Ojczyzny , a także życzył wszystkim przyjemnej zabawy. O godzinie 14:00 rozpoczął się koncert ewangelizacyjny zespołu „ Zaufaj Panu”, a później żywiołowy występ zespołu „Endorfina”. W między czasie rozdawane były pyszne pierożki z serem, z kapustą lub z grzybami, które były dziełem Pań z Klubu Seniora.

O godzinie 14:30 rozpoczęły się gry i zabawy integracyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych, które poprowadziła profesjonalna grupa animacyjna „TAKT” z Przasnysza na czele z Panem Jarosławem Dawidziukiem. Zostały przeprowadzone liczne konkursy z nagrodami dla dzieci, młodzieży i dorosłych, które jak wiemy rozwijają, sprawdzają wiedzę i pomagają w poszerzaniu horyzontów. Bardzo ciekawym konkursem, który wzbudził duże zainteresowanie był konkurs wiedzy o Świętym Janie Pawle II. Dzieci wykazały się dużą wiedzą na temat życia i pontyfikatu Papieża Polaka, zaskakując wszystkich obecnych. Po wysiłku dla umysłów przyszła pora na znakomitą grochówkę, przygotowaną przez pana Grzegorza Urbańskiego, która zachwyciła nasze podniebienia i zaspokoiła apetyty. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się sympatyczny Jeż Władysław, który częstował wszystkich lodami i różnymi smakołykami, a pomagała mu w tym zadaniu przyjaźnie wyglądająca, choć nieco budząca respekt Panda Kung Fu.

Około godziny 16:00 nastąpiło otwarcie strefy wesołego miasteczka oraz rozpoczęto wspólne grillowanie. W dalszej części rodzinnego piknikowania rozpoczęły się ciekawe zabawy i pląsy przygotowane przez czernickich harcerzy ze szkoły podstawowej z drużyny „Zielony Płomień” pod kierunkiem drużynowej pani Edyty Kunkowskiej. Druhowie strażacy z miejscowej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej przygotowali niespodziankę, którą zaskoczyli wszystkich obecnych, ponieważ przeprowadzili pokaz ratownictwa drogowego, w którym należało przy pomocy specjalistycznego sprzętu szybko wydostać poszkodowanego człowieka, zakleszczonego w uszkodzonym samochodzie. Pokazali tym samym ile trzeba mieć hartu ducha i jak duże trzeba mieć serce, aby ratować drugiego człowieka, narażając przy tym swoje zdrowie i życie . Następnie strażacy ochotnicy rozpalili ognisko, które wprowadziło odpowiedni nastrój do śpiewania pieśni i piosenek religijnych, patriotycznych, a także biesiadnych pod kierunkiem grupy śpiewającej z Koła Seniorów w Czernicach Borowych przy akompaniamencie akordeonu w wykonaniu pana Jana Nieliwodzkiego. Podczas pikniku cały czas dostępna była bogata oferta gastronomiczna przygotowana przez poszczególne miejscowości naszej parafii oraz działała tzw. strefa malucha, która cieszyła się dużym zainteresowaniem najmłodszych uczestników.

Zorganizowanie III Pikniku Rodzinnego było możliwe dzięki zaangażowaniu wielu osób oraz wsparciu wielu instytucji i dobroczyńców, którym organizatorzy chcą serdecznie podziękować. Parafia składa serdeczne podziękowania Fundacji „SCALAM – prostujemy drogi życia” z siedzibą w Przasnyszu za główne dofinansowanie podjętych działań o charakterze duszpasterskim, ewangelizacyjnym i wychowawczym oraz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Gminy w Czernicach Borowych za okazaną pomoc. Inicjatywa kolejnego Parafialnego Pikniku Rodzinnego nawiązuje do przeżywanego w diecezji płockiej Święta Rodziny, ponieważ jest podejmowana i realizowana z okazji Dnia Matki, Dnia Dziecka i Dnia Ojca oraz stwarza dobrą okazję do umocnienia wzajemnej jedności i radości w przeżywaniu niedzieli jako dnia świętego. Jako rodzina parafialna jesteśmy wdzięczni Opatrzności Bożej za dobrą pogodę, która nam pięknie dopisała przez cały dzień.

Tekst: Magdalena Stępień

Pokaz ratownictwa drogowego OSP Czernice Borowe

Występ zespołu “Endorfina”

Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa