Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego to ważny dzień w życiu każdego ucznia. Uczniowie zazwyczaj z niecierpliwością czekają na pierwszy dzień w szkole, a szczególnie na spotkanie się z koleżankami i kolegami po wakacjach.
Inauguracja roku szkolnego 2014/2015 rozpoczęła się 1 września 2014 o godzinie 8.00 uroczystą mszą świętą w kościele parafialnym pw. Świętego Achacjusza i Towarzyszy Męczenników w Czernicach Borowych. Mszę Świętą sprawował ksiądz proboszcz Michał Gaszczyński.
Po Mszy Świętej i przejściu do budynku szkoły Pani Anna Ojrzyńska w krótkim powitalnym przemówieniu serdecznie powitała wszystkich uczniów, a szczególnie te dzieci, które przyszły do naszej szkoły po raz pierwszy w tym roku, czyli klasy 0 (Oddziały Przedszkolne) i klasy I, grono pedagogiczne, rodziców oraz pracowników administracji i obsługi, życząc im wszystkim sukcesów w nowym roku szkolnym. Gdy zakończyła się część oficjalnej uczniowie udali się do klas na spotkanie ze swoimi wychowawcami w celu omówienia planów na nowy rok szkolny.
W związku z przypadającą w tym roku 75. rocznicą wybuchu II wojny światowej uczczono też pamięć żołnierzy poległych w obronie ojczyzny. Delegacja w składzie: ksiądz proboszcz Michał Gaszczyński, Dyrektor Gimnazjum Małgorzata Góralczyk, przedstawiciele nauczycieli i uczniów złożyła kwiaty i zapaliła znicze na Grobie Nieznanego Żołnierza oraz pomordowanych w Pomiechówku. Następnie pani Marzena Kołakowska w okolicznościowym przemówieniu nawiązała do wydarzeń z września 1939 roku z udziałem żołnierzy 21. Pułku Piechoty „Dzieci Warszawy”- patrona szkoły. W swoim wystąpieniu odwołała się do słów św. Jana Pawła II, które skierował w 1987 roku do młodzieży zgromadzonej na Westerplatte „każdy z was, młodzi przyjaciele, znajduje też w życiu jakieś swoje Westerplatte. Jakiś wymiar zadań, które musi podjąć i wypełnić. Jakąś słuszną sprawę, o którą nie można nie walczyć. Jakiś obowiązek, powinność, od której nie można się uchylić. Nie można zdezerterować…”
Pani Kołakowska porównała naukę płynącą z homilii Jana Pawła II do realiów życia uczniów i nauczycieli, co zapadło w serca zgromadzonych i skłoniło do refleksji na temat codziennych powinności każdego człowieka.
W dalszej części odbył się uroczysty apel zgodnie z ceremoniałem szkoły. Dyrektor Gimnazjum powitała gości, uczniów, nauczycieli i rodziców, po czym szczególnie ciepłe i serdeczne słowa skierowała do pierwszoklasistów. Następnie pani Małgorzata Góralczyk zwróciła się do nauczycieli, aby byli dla uczniów autorytetem i wzorem do naśladowania, aby od nich wymagali i mieli jednocześnie otwarte serca dla każdego ucznia.
Tegoroczną uroczystość uświetnił swoim występem pan Bogusław Tłoczkowski, znany ciechanowski trębacz, chorąży Wojska Polskiego w stanie spoczynku.

Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa