Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

1. Czwarta niedziela Adwentu przypomina, że coraz bliżej do uroczystości Narodzenia Pańskiego. W adwentowym czuwaniu pomaga nam Święty Józef, który uczy nas zaufania do Boga, nawet w trudnych sytuacjach życia.

2. Dzisiaj po Mszy Świętej o godzinie 10:00 spotkanie dla dzieci z klasy trzeciej w ramach przygotowania do uroczystości Pierwszej Komunii Świętej, która w naszej parafii odbędzie się w niedzielę 21 maja 2017 r. w czasie Mszy Świętej o godz. 12:00. Dzieci otrzymają pobłogosławione żłóbki betlejemskie, które dzisiaj papież błogosławi w Rzymie. Ten zwyczaj zapoczątkował Święty Jan Paweł II. Żłóbek może otrzymać każde dziecko, które jest obecne w kościele, a nie ma takiego żłóbka w domu na Boże Narodzenie. Dzisiaj będzie też obecna p. Grażyna Kowalska z Ciechanowa, która zajmuje się szyciem strojów liturgicznych dla dzieci.

3. Po Mszy Świętej o godz. 10:00 również katecheza przed Drugą Komunią Świętą dla dzieci z klasy czwartej i piątej (ta uroczystość została zaplanowana w niedzielę 28 maja 2017 r. o godz. 12:00), a po Mszy Świętej o godz. 15:00 spotkanie z kandydatami do sakramentu bierzmowania.

4. Dzisiaj o godz. 12:00 zostanie odprawiona Msza Święta dziękczynna za Nawiedzenie Obrazu Jasnogórskiego w Kownatach. W czasie świąt Bożego Narodzenia Obraz Jasnogórski pozostanie w kościele i zostanie podjęty przez mieszkańców Miłoszewca – Ostafieje w niedzielę 1 stycznia po Mszy Świętej o godz. 12:00.

5. Pod hasłem „Głodni miłosierdzia” trwa jeszcze adwentowa akcja Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, w ramach której możemy nabywać w zakrystii świece „Caritas”.

6. Razem z Parafialnym Oddziałem Akcji Katolickiej serdecznie zapraszamy do przygotowania dekoracji świątecznej kościoła, która rozpocznie się dzisiaj po Mszy Świętej o godzinie 15:00. Jednocześnie bardzo dziękujemy rodzinie p. Dzielińskich z Zalesia za ofiarowanie choinek oraz rodzinie p. Stępień z Nowych Czernic za ofiarowane sianko.

7. Msza Święta Roratnia w Adwencie w tym tygodniu zostanie odprawiona w środę o godz. 16:30 i w sobotę o godz. 9:00.

8. Msza Święta w Wigilię 24 grudnia zostanie odprawiona o godzinie 8:00 rano, a od godziny 7:30 będzie sprawowany sakrament pokuty. Uroczysta Pasterka w intencji całej wspólnoty parafialnej i naszych gości, zostanie odprawiona o godzinie 24:00. O godz. 23:30 rozpoczniemy przygotowanie do Mszy Świętej kolędowym śpiewem.

9. Ważnym przeżyciem w polskiej tradycji jest wieczerza wigilijna, która zachęca do rodzinnych spotkań, dzielenia się opłatkiem, śpiewania kolęd i pastorałek. W myśl dawnego zwyczaju tego dnia powstrzymujemy się od spożywania potraw mięsnych.

10. W Wigilię swoje imieniny przeżywa pan kościelny Adam Jakubiak oraz pan Adam Wysocki, który obecnie pełni posługę organisty w naszej parafii. Życzymy Panom Adamom Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej Czernickiej oraz łaski zdrowia, a także wytrwałości w posłudze na rzecz naszej parafii.

11. W uroczystość Bożego Narodzenia poza Pasterką Msze Święte będą sprawowane o godzinie 10:00 i 12:00. W tym dniu nie będzie Mszy Świętej o godz. 15:00. Msza Święta o godz. 12:00 zostanie odprawiona w intencji małżeństw i rodzin z naszej parafii, przeżywających w mijającym roku różne jubileusze i rocznice zawarcia sakramentu małżeństwa.

12. „Odważnie twórzmy pokój” to hasło przyświecające tegorocznej sztafecie Betlejemskiego Światła Pokoju. W Polsce już po raz dwudziesty szósty harcerze i harcerki są strażnikami światła, które jest symbolem nadziei i pokoju między narodami. Dzięki harcerzom z drużyny „Zielony Płomień” ze Szkoły Podstawowej oraz drużyny „Eko-Harce” z Gimnazjum, to światło przybędzie również do naszej parafii w piątek 23 grudnia, aby pomóc nam w umocnieniu wzajemnej jedności i pokoju. W tym roku czerniccy harcerze przywieźli Betlejemskie Światło Pokoju ze Słowacji.

13. Dziękuję przedstawicielom Rady Duszpasterskiej, którzy w tym roku podjęli się rozprowadzenia opłatka wigilijnego w naszej parafii. Dziękuję również za ofiary składane przy tej okazji na wynagrodzenie posługi organisty oraz jako wsparcie spotkania świątecznego dla wszystkich dzieci z naszej parafii, które odbędzie się w czwartek 5 stycznia 2017 roku o godzinie 14:00 w Sali Widowiskowej Ochotniczej Straży Pożarnej w Czernicach Borowych. Opłatek można jeszcze otrzymać w zakrystii.

14. W ostatnim czasie został odnowiony feretron z wizerunkiem Świętej Tereski od Dzieciątka Jezus oraz sceną zdjęcia z krzyża Pana Jezusa. Bardzo dziękuję p. Teresie Chmielińskiej z Zembrzusa Wielkiego, która jest fundatorką tej renowacji i opiekunką feretronu, który zostanie poświęcony w późniejszym czasie. Prace renowacyjne przeprowadziła pani konserwator Katarzyna Butrym-Uniewicz z Mławy.

15. W imieniu całej parafii składam podziękowanie mieszkańcom Kownat za ofiary materialne złożone na rzecz parafii z okazji Nawiedzenia Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej w wysokości 440 zł.

16. Poszkodowana w wyniku pożaru domu rodzina z Czernic Borowych zamieszkuje obecnie w Przasnyszu. Pieniądze, które parafia zebrała w formie pomocy materialnej razem z pieniędzmi ze zbiórek w szkołach w Przasnyszu i Czernicach Borowych, znajdują się na specjalnym subkoncie rachunku parafialnego i są wykorzystywane zgodnie z ich przeznaczeniem. Jednocześnie bardzo dziękuję Burmistrzowi Przasnysza p. Waldemarowi Trochimiuk za okazaną pomoc tej rodzinie, a tym samym poniekąd również naszej parafii.

17. Serdeczne życzenia dla wszystkich solenizantów i jubilatów nowego tygodnia. Pamiętamy w modlitwie o zmarłych, których polecamy miłosierdziu Bożemu.

18. Wczoraj jubileusz 80. rocznicy urodzin obchodził papież Franciszek. Ojca Świętego wspieramy modlitwą oraz składamy najlepsze życzenia.

19. SŁOWO BISKUPA PŁOCKIEGO W SPRAWIE NOWYCH KADENCJI GREMIÓW DIECEZJALNYCH I PARAFIALNYCH: Czcigodni Księża! Drodzy Diecezjanie! W dniu 25 marca 2016 r. zaczęły obowiązywać w naszym Kościele lokalnym postanowienia 43. Synodu Diecezji Płockiej. Stopniowo wprowadzane są w życie kolejne postulaty i wskazania synodalne. Nadchodzi dogodny czas, by w tych dniach odnowić składy personalne następujących gremiów: Rady Kapłańskiej, Diecezjalnej Rady Duszpasterskiej oraz wszystkich parafialnych Rad Duszpasterskich i Gospodarczych. Ich kadencja zakończy się z dniem 31 grudnia 2016 r. Niniejszym, pragnę wyrazić moje szczere podziękowania wszystkim, którzy dotychczas należeli do tych gremiów. Bóg zapłać za wszelką życzliwość i zaangażowanie.
W związku z planowanymi zmianami, proszę wszystkich Księży Proboszczów, by dokonali w najbliższym czasie wyboru nowych Członków Rad Duszpasterskich i Gospodarczych w swoich parafiach. Proszę także, by ukonstytuowanie się nowych Rad odbyło się w niedzielę 1 lub 8 stycznia 2017 roku. W czasie Mszy Świętej, Księża Proboszczowie odbiorą od nowych członków Rad przyrzeczenie wiernego wypełniania powierzonej im na pięć lat funkcji, zgodnie ze stosownymi Statutami Synodu. Odchodzącym członkom Rad raz jeszcze serdecznie dziękuję, a nowym życzę błogosławieństwa Bożego i sił w służbie Kościołowi. Przekazuję adwentowe pozdrowienia i zapewnienie o mojej modlitwie. Bp Piotr Libera.

20. LIST OTWARTY KOMENDANTA WOJEWÓDZKIEGO POLICJI Z OKAZJI ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA l NOWEGO ROKU: „Nas zaś, o Panie, zachowaj od nagłej i niespodziewanej śmierci na drogach i spraw, abyśmy zawsze mogli bezpiecznie dotrzeć do celu naszej podróży. Daj nam roztropność, która uchroni nas przed niepotrzebną brawurą i lekkomyślnością. Umocnij w nas ducha życzliwości dla innych uczestników ruchu i gotowości pomagania sobie.” Zmienne warunki atmosferyczne, ciemna odzież pieszych, pośpiech oraz brak koncentracji u kierowców – to bardzo niebezpieczne połączenie, skutkujące zwiększoną liczbą wypadków, szczególnie w okresie świąteczno – noworocznym. Starajmy się być roztropnymi, prawymi, a nade wszystko trzeźwymi uczestnikami ruchu drogowego. Używajmy elementów odblaskowych również w drodze na Pasterkę, a swoją uprzejmością i życzliwością zarażajmy innych – nie tylko od święta. W Noc Sylwestrową pamiętajmy o roztropnym używaniu fajerwerków, abyśmy w zdrowiu i pełnym szczęściu wkroczyli w Nowy Rok 2017. W imieniu własnym, jak i wszystkich policjantów i pracowników Mazowieckiego Garnizonu Policji apeluję i proszę o poszanowanie życia swojego i innych uczestników ruchu drogowego, albowiem jest ono największą wartością i jest darem, który każdy z nas otrzymuje tylko raz. Inspektor Tomasz Michułka – Komendant Wojewódzki Policji z/s w Radomiu.

21. Niech Boże błogosławieństwo pomoże nam odczytać znaki zapowiadające bliskość Bożego Narodzenia. Pamiętajmy, że Słowo, które stało się Ciałem jest ciągle obecne pośród nas, bo zamieszkało między nami na zawsze.

Rok liturgiczny 2022/2023

Poczta www

Archiwa