Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Dziś czwarta niedziela Adwentu, która uświadamia nam, że czas adwentowego oczekiwania dopełnia się. W najbliższych dniach będziemy przeżywali uroczystość Narodzenia Pańskiego. Narodzenie Dzieciątka Jezus powinniśmy świętować radośnie i z umocnioną wiarą. Niech to będzie przede wszystkim głębokie przeżycie religijne.
 2. Liturgia słowa ukazuje niezwykłe spotkanie Maryi i Elżbiety oraz kieruje do nas zaproszenie, abyśmy otworzyli oczy serca, rozpoznali przychodzącego Boga i dobrze przygotowali się na nadchodzące święta Narodzenia Pańskiego.
 3. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 10:00 spotkanie dla dzieci z klasy trzeciej w ramach przygotowania do uroczystości Pierwszej Komunii Świętej, która w naszej parafii jest planowana w niedzielę 22 maja 2022 roku o godz.12:00. Będzie to również spotkanie przed Odnowieniem Przyrzeczeń Chrztu dla dzieci z klasy czwartej. Ta uroczystość została zaplanowana w niedzielę 29 maja przyszłego roku, również o godz. 12:00. Dzieci otrzymają pobłogosławione żłóbki betlejemskie, które dzisiaj papież Franciszek błogosławi w Rzymie. Ten zwyczaj zapoczątkował nasz papież Święty Jan Paweł II w 1978 roku.
 4. Msze Święte dzisiaj w naszym kościele o godz. 8:30, 10:00, 12:00 i 15:00 (transmisja on-line).
 5. W najbliższą środę o godz. 16:30 ostatnia w tym roku Msza Święta o Najświętszej Maryi Pannie w Adwencie, nazywana w tradycji Roratą.
 1. Pod hasłem „Świeca, która tworzy polską wigilię” kończy się 28. edycja Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, w ramach której możemy jeszcze nabywać świece „Caritas”. Złotówka od każdej kupionej świecy zostaje w parafii z przeznaczeniem na wsparcie różnych działań dobroczynnych.
 2. Jeśli ktoś był nieobecny w domu, to jest jeszcze możliwość otrzymania opłatka u Pana Organisty.
 1. Ważnym przeżyciem w polskiej tradycji jest wieczerza wigilijna, która zachęca do rodzinnych spotkań, dzielenia się opłatkiem, śpiewania kolęd i pastorałek. W myśl dawnego zwyczaju tego dnia powstrzymujemy się od spożywania potraw mięsnych, tym bardziej, że w tym roku Wigilia przypada w piątek.
 2. Msza Święta w czwartek 24 grudnia zostanie odprawiona  o godzinie 8:00. Od godziny 7:30 będzie sprawowany sakrament pokuty. Uroczysta Pasterka w intencji całej wspólnoty parafialnej i naszych gości, tradycyjnie zostanie odprawiona o godzinie 24:00. Pół godziny wcześniej rozpoczniemy przygotowanie do Mszy Świętej kolędowym śpiewem.
 1. W uroczystość Bożego Narodzenia Msze Święte będą odprawione godzinie 8:30, 10:00 (transmisja on-line) i 12:00. W tym dniu nie będzie Mszy Świętej o godz. 15:00.
 2. Drugi dzień świąt Bożego Narodzenia to w tym roku Niedziela Świętej Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa. Podczas każdej Mszy Świętej zostaną odnowione przyrzeczenia małżeńskie i zostanie udzielone małżonkom specjalne błogosławieństwo.
 3. W drugi dzień świąt na zakończenie każdej Mszy Świętej odbędzie się poświęcenie kredy, kadzidła i wody. Będzie to zapowiedź uroczystości Objawienia Pańskiego, w tradycji nazywanej Świętem Trzech Króli i nadchodzącej wizyty duszpasterskiej, która w naszej parafii, podobnie jak w ubiegłym roku, miałaby charakter „kolędy na zaproszenie”.
 1. „Światło nadziei” to hasło tegorocznej sztafety Betlejemskiego Światła Pokoju, które kolejny raz od roku 1986 zostało zapalone w Betlejem, w Grocie Narodzenia Jezusa. W Polsce już po raz 31. harcerze i harcerki są strażnikami światła, które jest symbolem jedności i pokoju między narodami. Dzięki czernickim harcerzom z drużyny szkolnej „Zielony Płomień”, to światełko zostanie przekazane dzisiaj również naszej parafii podczas Mszy Świętej o godz. 10:00, aby pomóc nam w umocnieniu wzajemnej jedności i pokoju.
 2. Razem z Parafialnym Oddziałem Akcji Katolickiej zapraszamy do przygotowania świątecznej dekoracji kościoła, którą będziemy wykonywać dzisiaj ok. godz. 16:00. Jednocześnie bardzo dziękujemy rodzinie p. Dzielińskich i Urzędowi Gminy za ofiarowanie choinek oraz rodzinie p. Stępień za ofiarowane sianko, a także Rodzinie, która podarowała w tym roku własnoręcznie wykonane bombki choinkowe. Dziękujemy też Nadleśnictwu Przasnysz za podarowane wszystkim parafiom, które znajdują się w zasięgu administracyjnym Nadleśnictwa, sadzonki świerku pospolitego, nazywanego potocznie świętymi choinkami, ponieważ nasiona tych drzewek zostały pobłogosławione przez papieża Franciszka w 2017 roku, podczas pielgrzymki do Rzymu leśników z Nadleśnictwa Olsztyn.
 3. Zgodnie z poleceniem Biskupa Płockiego pod chórem znajduje się tzw. skrzynka synodalna, do której można włożyć anonimowo lub imiennie swoje sugestie dotyczące życia Kościoła, diecezji płockiej i naszej parafii.
 4. Firma „SZKOLTEX” zaprasza rolników do udziału w szkoleniu chemizacyjnym uzupełniającym w zakresie stosowania środków ochrony roślin, które odbędzie się 3 stycznia 2022 r. o godz. 11:00 w Sali Widowiskowej OSP w Czernicach Borowych (ul. Chełchowskiego 12). Jest również możliwość zapisu do udziału w szkoleniu podstawowym. Zgłoszenia są przyjmowane pod numerami telefonu: 81 532 72 19, 998 003, 795 095 414. Szczegóły na plakacie w gablocie małej kruchty kościoła.
 5. Państwowa Straż Pożarna w ramach kampanii pod hasłem „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa” zwraca się z apelem, aby właściwie korzystać z różnych urządzeń grzewczych, ponieważ w okresie jesienno – zimowym wzrasta niebezpieczeństwo zatrucia czadem. Państwowa Straż Pożarna przypomina o obowiązku okresowych przeglądów i czyszczenia przewodów kominowych oraz sprawdzania instalacji wentylacyjnej, a także rekomenduje instalowanie czujek gazu, dymu i tlenku węgla.
 6. Rektorat Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku składa podziękowanie naszej parafii za zebranie i przekazanie zboża o wartości 1.000 zł i gotówki w kwocie 3.500 zł. W intencji Dobroczyńców płockiego seminarium w każdą pierwszą sobotę miesiąca jest odprawiana Msza Święta.
 7. Dziękuję za ofiarę materialną na rzecz parafii, którą w ubiegłym tygodniu złożyli p. Bogumiła i Grzegorz Stępień z okazji roku 25. rocznicy zawarcia sakramentu małżeństwa.
 8. Oczekiwany Mesjasz niech błogosławi wszystkim solenizantom (dzisiaj Dariuszom, a w Wigilię Ewom i Adamom) oraz jubilatom nowego tygodnia. Pamiętamy w modlitwie o chorych. Wszystkich zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu.
 9. Niech Boże błogosławieństwo pomoże nam właściwie odczytywać znaki zapowiadające bliskość Bożego Narodzenia.
Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa