Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Czwarta niedziela wielkanocna to Niedziela Dobrego Pasterza ze względu na proklamowaną Ewangelię o Chrystusie Dobrym Pasterzu. Jezus Chrystus po swoim zmartwychwstaniu przekazał misję pasterską tym, których sam wybiera, aby ją wypełniali po krańce świata i do końca czasu.
 2. Dzisiejsza niedziela została ustanowiona przez Świętego Pawła VI w 1964 roku, podczas Soboru Watykańskiego II. Rozpoczyna 60. Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego pod hasłem „Powołani w Kościele”. W tym tygodniu wypadają też Kwartalne Dni Modlitw o Powołania do Służby w Kościele.
 3. Statystyki z roku 2022 podają, że w Polsce jest 24 208 tys. księży diecezjalnych, 8819 tys. osób zakonnych (księży i braci) i 16,8 tys. sióstr zakonnych.
 4. Niedziela dzisiaj to również XVII Ogólnopolska Niedziela Modlitw za Kierowców i wszystkich poruszających się po drogach, która przypada w ostatnią niedzielę kwietnia. W tym roku nosi hasło: „Pokój w sercach i na wszystkich drogach”. Niech wspólna modlitwa przyniesie więcej rozwagi, rozsądku i mądrości w czasie naszych pieszych, rowerowych, motocyklowych czy samochodowych podróży. Prośmy o to Bożą Opatrzność przez wstawiennictwo Świętego Krzysztofa oraz Świętego Jana Pawła II.
 5. Dzisiaj również podczas Mszy Świętej o godz. 10:00, zgodnie ze Statutami 43. Synodu Diecezji Płockiej, odbędzie się zaprzysiężenie Rady Duszpasterskiej oraz Rady Gospodarczej na nową kadencję, która zwykle trwa 5 lat.
 6. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 15:00 spotkanie z młodzieżą przed przyjęciem sakramentu bierzmowania.
 7. W czwartek 4 maja o godz. 15:00 w kościele odbędzie się spotkanie dzieci z rodzicami przed uroczystością Pierwszej Komunii Świętej, która została zaplanowana w niedzielę 21 maja o godz. 12:00.
 8. Jutro w poniedziałek 1 maja rozpoczynamy miesiąc poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwo majowe z „Litanią loretańską” w dni powszednie o godzinie 16:00, a w niedziele i uroczystości na zakończenie Mszy Świętej o godzinie 15:00 (z małymi wyjątkami). Starajmy się uczestniczyć w nabożeństwie majowym w kościele oraz módlmy się rodzinnie, a także z sąsiadami lub ze znajomymi, polecając Majowej Pani wszystkie nasze codzienne sprawy.
 9. Miesiąc maj jest dobrą okazją do zatroskania o przydrożne kapliczki, figurki i krzyże, ponieważ są to milczący świadkowie historii naszych „małych ojczyzn” oraz świadectwo wiary naszych przodków, a często też piękny wyraz rzemiosła ludowego oraz zachęta do okazjonalnej modlitwy. Cieszy to, że przydrożne i przydomowe krzyże i kapliczki powstają również współcześnie.
 10. Dzień 1 maja jest także Międzynarodowym Świętem Pracy, które wprowadzono w 1886 roku w Stanach Zjednoczonych. Naszą modlitwą przez wstawiennictwo Świętego Józefa Rzemieślnika obejmiemy szczególnie osoby i rodziny borykające się z problemem bezrobocia i trudną sytuacją materialną.
 11. We wtorek 2 maja z okazji Dnia Polonii i Dnia Flagi Narodowej, wyrazimy troskę o właściwy duchowy i materialny rozwój naszej Ojczyzny, szczególnie w modlitwie podczas nabożeństwa majowego. Pamiętajmy, że flaga państwowa, wyraża nasze przywiązanie do barw narodowych i nasz patriotyzm.
 12. Środa 3 maja to uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, która jest główną patronką naszej Ojczyzny. To również 232. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Msze Święte będą odprawione o godzinie 8:30, 10:00, 12:00 i 15:00 (transmisja on-line) z nabożeństwem majowym.
 13. W środę 3 maja o godz. 10:00 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji maturzystów z naszej parafii. Będzie to modlitwa dziękczynna za pomyślne ukończenie szkoły oraz prośba o światło Ducha Świętego w czasie egzaminów maturalnych. Zapraszamy wszystkich maturzystów razem z rodzicami i bliskimi do wspólnej modlitwy.
 14. Również w tę środę o godz. 12:00 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji naszej Ochotniczej Straży Pożarnej z okazji wspomnienia Świętego Floriana oraz z modlitwą za Ojczyznę. Druhny i druhów razem z bliskimi zapraszamy do wspólnej modlitwy i świętowania. Po Mszy Świętej przejście na cmentarz, podniesienie flagi na maszt przy Grobie Nieznanego Żołnierza oraz modlitwa za zmarłych braci strażaków przy figurce Świętego Floriana.
 15. W tym tygodniu pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek podziękujemy za dar Eucharystii i Kapłaństwa oraz poprosimy o nowe i święte powołania do pracy w Winnicy Pańskiej, także z naszej parafii. W tej intencji na zakończenie nabożeństwa majowego zostanie odmówiona Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 16. W pierwszy piątek miesiąca od godziny 15:30 adoracja Najświętszego Sakramentu i sakrament pokuty. O godz. 16:00 rozpocznie się nabożeństwo majowe. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 10:00 zostanie odprawiona Msza Święta wotywna ku czci Niepokalanego Serca Maryi i nabożeństwo majowe. Modlitwa różańcowa rozpocznie się o godz. 9:30.
 17. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. W czasie Mszy Świętej o godz. 12:00 adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo majowe oraz procesja eucharystyczna. Zapraszam asystę procesyjną, poczty sztandarowe oraz dziewczęta do sypania kwiatkami, jeśli będzie taka możliwość.
 18. Bardzo dziękuję Panu Sołtysowi Miłoszewca i Ostafiej wraz z Rodziną za sprzątanie kościoła i dzwonnicy w dniu wczorajszym.
 19. Msze Święte są odprawiane w naszym kościele o godz. 8:30, 10:00, 12:00 i 15:00 (transmisja on-line).
 20. Solenizantom i jubilatom nowego tygodnia składamy serdeczne życzenia z pamięcią w
  Modlimy się za wszystkich chorych, szczególnie przebywających w szpitalu. Naszą modlitwą otaczamy również zmarłych, którzy odeszli w ostatnim czasie do wieczności. Policja przypomina o ostrożności i rozwadze na drodze podczas długiego weekendu.
 21. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 2 maja (wtorek) – Święty Atanazy Wielki z Aleksandrii. Biskup i Doktor Kościoła, broniący bóstwa Chrystusa oraz autor znakomitych dzieł w obronie wiary. W Płocku w tym dniu jest wspominany Święty Zygmunt – król Burgundów we Francji, który zmarł śmiercią męczeńską 1 maja 523 r.
 • 4 maja (czwartek) – Święty Florian. Rzymski żołnierz i męczennik z IV wieku, patron i strażaków oraz hutników.
 • 6 maja (sobota) – Święci Apostołowie Filip i Jakub. Filip do Jezusa przyprowadził Natanaela (Bartłomieja) i prosił Mistrza, by pokazał mu Ojca. Jakub, zwany Młodszym, to aktywny uczestnik tzw. Soboru Jerozolimskiego i przewodniczący gminy chrześcijańskiej w Jerozolimie, któremu przypisuje się autorstwo jednego z listów Pisma Świętego Nowego Testamentu (święto).
 1. Papież Franciszek zatytułował swoje orędzie na tegoroczny 60. Światowy Dzień Modlitw o Powołania „Powołanie: łaska i misja”. Dzisiaj kończy się trzydniowa 41. pielgrzymka apostolska Ojca Świętego na Węgry. Hasłem tej pielgrzymki są słowa: „Chrystus naszą przyszłością”. Niech Bóg nam pobłogosławi w naszej modlitwie o łaskę, która będzie wsparciem dla wszystkich pasterzy Kościoła Chrystusowego, aby wiernie pełnili swoją misję.
Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa