Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

1. Czwarta niedziela wielkanocna to Niedziela Dobrego Pasterza ze względu na proklamowaną w tę niedzielę perykopę ewangeliczną o Chrystusie Dobrym Pasterzu.

2. Dziś rozpoczyna się 52. Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego pod hasłem „Powołania a świętość – poruszeni Pięknem.”, który przeżywamy we wspólnocie Kościoła w Polsce dziękując Bogu za dar świętości papieża Jana Pawła II. Jutro bowiem przeżywamy pierwszą rocznicę kanonizacji dwóch błogosławionych papieży: Jana XXIII i Jana Pawła II. Pamiętajmy w tych dniach szczególnie o powołaniach z naszej parafii.

3. W piątek 1 maja rozpoczynamy miesiąc poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwo majowe z „Litanią loretańską” codziennie o godzinie 16:00, a w niedziele po Mszy Świętej o godzinie 15:00. Starajmy się uczestniczyć w nabożeństwie majowym w naszym kościele, a także odmawiajmy tę litanię indywidualnie, z rodziną, ze znajomymi lub sąsiadami, polecając Matce Najświętszej wszystkie codzienne sprawy.

4. Miesiąc maj, który rozpoczynamy w tym tygodniu, zachęca do tego, aby zatroszczyć się o przydrożne kapliczki, figurki i krzyże, ponieważ są milczącym świadkiem historii tej ziemi oraz świadectwem wiary naszych przodków, a często pięknym wyrazem rzemiosła ludowego oraz zachętą do okolicznościowej modlitwy.

5. W środę 29 kwietnia o godz. 13:30 spotkanie dla dzieci z klasy trzeciej razem z rodzicami w ramach przygotowania do uroczystości Pierwszej Komunii Świętej.

6. Za tydzień w niedzielę 3 maja o godzinie 12:00 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji naszej Ochotniczej Straży Pożarnej z okazji wspomnienia świętego Floriana – patrona strażaków. Wszystkich druhów strażaków zapraszam do wspólnej modlitwy i świętowania. Dzisiaj nasi strażacy pielgrzymują na Jasną Górę w ramach VII Ogólnopolskiej Pielgrzymki Straży Państwowej i Ochotniczej, dlatego łączymy się duchowo w naszej modlitwie.

7. Również w niedzielę za tydzień o godz. 12:00 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji maturzystów z naszej parafii. Będzie to wspólna modlitwa dziękczynna za pomyślne ukończenie szkoły ponad gimnazjalnej oraz prośba o światło Ducha Świętego w czasie egzaminów maturalnych. W ubiegłym tygodniu swoje egzaminy końcowe składali uczniowie trzeciej klasy gimnazjum, którym z darem modlitwy życzymy dobrych ocen i dobrych wyborów szkoły ponad gimnazjalnej.

8. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. O godzinie 16:00 adoracja Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo majowe i sakrament pokuty. Pierwsza sobota miesiąca – o godzinie 10:00 zostanie odprawiona Msza Święta wotywna ku czci Niepokalanego Serca Maryi i nabożeństwo majowe (modlitwa różańcowa od godz. 9:30), a także pierwsza niedziela miesiąca – po Mszy Świętej o godzinie 12:00 adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna z udziałem asysty i dziewczynek do sypania kwiatkami. Serdecznie zapraszam.

9. W środę 29 kwietnia będziemy obchodzić liturgiczne święto Świętej Katarzyny Sieneńskiej – dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.

10. W piątek 1 maja przeżywamy wspomnienie Świętego Józefa Rzemieślnika. Decyzją Episkopatu Polski w tym dniu mamy dyspensę od spożywania pokarmów mięsnych.

11. W sobotę 2 maja w liturgii wspominamy Świętego Atanazego, biskupa i doktora Kościoła, a także przeżywamy Dzień Polonii i Dzień Flagi Narodowej.

12. W najbliższą sobotę o godz. 18:00 w kościele Ojców Pasjonistów w Przasnyszu pod przewodnictwem biskupa płockiego Piotra Libery zostanie odprawiona Msza Święta z okazji 100. rocznicy urodzin sługi Bożego o. Bernarda Kryszkiewicza.

13. Lektorzy i starsi ministranci naszej parafii zostali dodatkowo zakwalifikowani do udziału w X Mistrzostwach Polski Liturgicznej Służby Ołtarza w Piłce Halowej o puchar „Króluj nam Chryste”, które odbędą się w dniach 1 – 2 maja br. w Elblągu. Dziękuję rodzicom za pomoc w przygotowaniu organizacyjnym do wyjazdu, a naszych ministrantów wspieramy modlitwą i życzymy wielu dobrych sportowych emocji.

14. Koła Żywego Różańca zapraszają do udziału w VII Pielgrzymce Różańcowej do sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej w Loretto k. Wyszkowa, która odbędzie się 16 maja br. pod hasłem „Maryja Matką Rodziny”. Koszt pielgrzymki wynosi 30 zł. Zapisy i wpłatę przyjmuje p. Teresa Pikus, a szczegółowe informacje na plakacie, który znajduje się w gablocie kruchty kościoła przy bocznym wyjściu.

15. Koło Emerytów i Rencistów w Czernicach Borowych organizuje w dniach 15 – 16 – 17 lipca 2015 r. autokarową wycieczkę do trójmiasta Gdańsk – Gdynia – Sopot. Koszty wycieczki – 300 zł od uczestnika w tym koszty: przejazdu, ubezpieczenie, wyżywienie, opłat parkingowe, zakup biletów wstępu do zwiedzanych miejsc. Opłatę można wnosić do 30 maja – 150 zł, do 25 czerwca – 150 zł. Wpłaty i zapisy przyjmują panie Marianna Sobieraj – Czernice Borowe, Elżbieta Biraga – Czernice Borowe / Biblioteka. Wyjazd o godzinie 4:30 – 15.07.2015 z przystanku autobusowego w Czernicach Borowych. Zapraszamy nie tylko emerytów i rencistów.

16. Sprawy inwestycyjne i remontowe. W ostatnim czasie zakończyły się główne prace porządkowe na łące przy stawie parafialnym, w którym od kilku dni pływa kilka rybek. Raz jeszcze dziękuję za okazaną jakąkolwiek pomoc w przeprowadzeniu tych prac oraz za podarowany narybek. Koszt pracy koparki wyniósł 1.300 i jest to promocyjna cena usługi za co bardzo dziękuję. Zostały też posadzone świerki srebrne, które w przyszłości staną się naturalnym ogrodzeniem terenu od strony drogi. Koszt nasadzeń wyniósł 1.000 zł i jest to kwota, która pozostała ze zbiórki ofiar na kwiaty do Grobu Pańskiego. Ponadto został wykonany kamienny podest w dolnym pomieszczeniu dzwonnicy – koszt 1.600 zł, a także dębowa podstawa do latarni procesyjnych i stojak do chorągwi procesyjnych – koszt 2.000 zł. Zakupiono stylowe meble do kancelarii parafialnej – koszt 2.700 zł. Za zgodą Urzędu Konserwacji Zabytków w Ostrołęce zostało usunięte drzewo przy schodach bocznych dzwonnicy. Trwają prace na cmentarzu przy poszerzeniu alejki głównej z prawej strony oraz w miejscu składowania odpadów naturalnych po stronie prawej idąc w kierunku bramy, które zostanie wzmocnione kostką, ponieważ tam być może będzie potrzebny mały pojemnik na śmieci. Odpady naturalne zostawiamy teraz tylko po stronie lewej przy wyjściu z cmentarza. W maju rozpoczną się prace przy renowacji ołtarza w kościele oraz trwają przygotowania do zakończenia projektu remontu dzwonnicy i zwrot zainwestowanych środków finansowych. Bardzo dziękuję za każdą okazaną pomoc w różnej formie, również za ofiary składane na tacę, bo choćby ostatnie faktury za energię elektryczną z okresu jesienno – zimowego, gdy prowadzony był remont dzwonnicy i pracowały urządzenia nagrzewające, wyniosły ok. 3.000 zł. Bóg zapłać za wszystko.

Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa