Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

5 grudnia 2021 - Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie +++ 2 grudnia 2021 - Jubileusz 25-lecia Akcji Katolickiej Diecezji Płockiej w Pułtusku Akcja Katolicka Diecezji Płockiej ... +++ 1 grudnia 2021 - Rekolekcje Adwentowe 2021 +++ 29 listopada 2021 - Ciekawy film na Adwent – Nędzarz i Madame +++ 29 listopada 2021 - I NIEDZIELA ADWENTU „C” 28.11.2021 Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Adw ... +++ 29 listopada 2021 - Intencje Mszy Świętych 29.11.2021 – 05.12.2021 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 28 listopada 2021 - Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom +++ 27 listopada 2021 - Rekolekcje Adwentowe w Roku Świętego Józefa Czernice Borowe, dn. 28 listopada ... +++ 27 listopada 2021 - Spotkanie dzieci na cmentarzu parafialnym z modlitwą za zmarłych przed uroczystością Pierwszej i Drugiej Komunii Świętej 21.11.2021 +++ 26 listopada 2021 - Msza Święta z okazji Międzynarodowego Dnia Seniora 20.11.2021 +++ webdesign
 1. Ewangelia czwartej niedzieli zwykłej w roku liturgicznym ukazuje nam Pana Jezusa, który objawia swoją moc i jako Nowy Mojżesz wyzwala nas z niewoli zła i grzechu.
 2. W ostatnią niedzielę stycznia obchodzimy Światowy Dzień Trędowatych, który został ustanowiony w 1954 r. Na świecie jest ok. 200 tys. ludzi chorych na trąd, którymi opiekują się głównie chrześcijańscy misjonarze. Wspierajmy ich naszą modlitwą.
 3. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 10:00 katecheza parafialna dla dzieci z klasy trzeciej i czwartej w ramach przygotowania do Pierwszej i Drugiej Komunii Świętej. Po Mszy Świętej o godz. 15:00 spotkanie z kandydatami do sakramentu bierzmowania, który został zaplanowany podczas wizytacji biskupiej 18 września br. w liturgiczne święto Świętego Stanisława Kostki.
 4. W piątek 2 lutego przeżywamy święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane w tradycji świętem Matki Bożej Gromnicznej. Będzie to również 22. Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, który w 1997 roku ustanowił papież Jan Paweł II. W tym roku będzie miał hasło „Życie konsekrowane w Kościele i dla Kościoła”. W Polsce działa obecnie blisko 180 zakonów i zgromadzeń zakonnych, do których należy ponad 32 tysiące osób.
 5. Msze Święte z obrzędem błogosławieństwa gromnic o godzinie 10:00 i 16:00. Po południu do wspólnej modlitwy szczególnie zapraszamy dzieci i młodzież. Ofiary na tacę będą przeznaczone na potrzeby klasztorów klauzurowych.
 6. W święto Matki Bożej Gromnicznej przypada również doroczny odpust w parafii Węgra. Główna Msza Święta o godz. 12:00.
 7. Przed zbliżającym się świętem Matki Bożej Gromnicznej w zakrystii można nabyć woskowe świece gromnice razem z okapnikiem w cenie 10 zł.
 8. W tym tygodniu pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek koronką do Miłosierdzia Bożego, którą rozważymy podczas Mszy Świętej o godz. 8:00, podziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa oraz będziemy prosić o nowe powołania do pracy w Winnicy Pańskiej, przede wszystkim z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek chcemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Od godziny 15:30 adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty. W pierwszą sobotę Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny o godz. 10:00. Od godziny 9:30 modlitwa różańcowa prowadzona przez Koła Żywego Różańca.
 9. Niedziela za tydzień będzie pierwszą w miesiącu. W czasie Mszy Świętej o godzinie 12:00 adoracja Najświętszego Sakramentu i dziękczynienie za tegoroczną kolędę.
 10. PROGRAM KOLĘDY:
 • Poniedziałek (29 stycznia) – Czernice Borowe: ul. Kacza od p. Gniazdowskiej do p. Pawelczyk, godz. 9:30 oraz ulica Jasna od p. Biraga, godz. 15:30.
 • Wtorek (30 stycznia) – Czernice Borowe: ul. Sadowa od p. Karczewskich i ul. Dolna, godz. 9:30.
 • Środa (31 stycznia) – Czernice Borowe: ul. Krótka, Ośrodek Zdrowia, p. Krupa i p. Jaguś, Placówka Opiekuńczo – Wychowawcza, godz. 15:00.
 • Czwartek (1 lutego) – Czernice Borowe: ul. Okrężna od p. Obidzińskich i ul. Kościelna, godz. 9:30 (zakończenie kolędy).
 1. Bardzo dziękuję za wspólną modlitwę, życzliwość i okazywaną pomoc oraz ofiary materialne złożone na kolędę i na rzecz naszej parafii w ubiegłym tygodniu.
 2. W tym tygodniu patronują nam:
 • 28 stycznia (niedziela) – Święty Tomasz z Akwinu (1225-1274). Dominikanin i doktor Kościoła, myśliciel i poeta. Jeden z najwybitniejszych filozofów oraz teologów w dziejach kultury europejskiej, o którym powiedziano, że „między uczonymi był największym świętym, a między świętymi największym uczonym”.
 • 31 stycznia (środa) – Święty Jan Bosko (1815-1888). Wielki pedagog i apostoł młodzieży, założyciel Salezjanów i Zgromadzenia Córek Maryi Wspomożycielki Wiernych.
 • 3 lutego (sobota) – Święty Błażej, biskup Sebasty w Armenii i męczennik z IV wieku. Jest patronem ludzi chorych na gardło (wspomnienie dowolne).
 • 3 lutego (sobota) – Święty Oskar (801-865), biskup, benedyktyn i misjonarz Skandynawii oraz patron Szwecji (wspomnienie dowolne).
 1. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia, chorych otaczamy naszą modlitwą, a wszystkich zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu.
 2. Serdeczne podziękowanie za współpracę dla druhen i druhów z naszej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z okazji wczorajszego podsumowania pełnionej służby w minionym roku podczas Zebrania Walnego. Za wstawiennictwem Świętego Floriana życzymy błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Czernickiej na kolejny rok odpowiedzialnej i trudnej służby w trosce o nasze dobro, zdrowie i życie.
 3. W ostatnich dniach minęła 155. rocznica wybuchu Powstania Styczniowego. Ponownie ożywa wielka i tragiczna historia, która zaczęła się 22 stycznia 1863 r. W czasie największego z polskich powstań narodowych stoczono 1229 bitew i potyczek, w tym około 100 na terenie naszego regionu, gdzie walki roku 1863 i 1864 wiążą się przede wszystkim z postacią generała Zygmunta Padlewskiego. Był jednym z inspiratorów wybuchu powstania, naczelnikiem Warszawy i powstańczym naczelnikiem w guberni płockiej. Przeszedł szlak bitew i potyczek od Uniecka przez Myszyniec, Drążdżewo i Radzanowo. Aresztowany przez Rosjan pod Borzyminem k. Rypina, został stracony w Płocku 15 maja 1863 r. Przypomina się również postać Tomasza Kolbego, który był komendantem powiatu przasnyskiego i dowódcą oddziału powstańczego. Zginął w bitwie pod Rydzewem, a jego grób znajduje się na cmentarzu w Unierzyżu Również szlachta i włościanie z Czernic i okolic licznie uczestniczyli w Powstaniu Styczniowym. Do potyczek z kozakami doszło m.in. pod Kosmowem i Pawłowem. W 1933 roku zmarł jeden z ostatnich w Polsce powstańców, 89-letni Jan Śmigielski z Czernic Borowych. Na uwagę zasługuje liczny udział duchowieństwa diecezjalnego i zakonnego w Powstaniu Styczniowym. Ksiądz Józef Jan Szelkowski, który był proboszczem naszej parafii w latach 1849-1873, przyjmował powstańców na plebanii, za co był represjonowany przez władze carskie.
 4. Msza Święta to widzialny znak obecności naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa, który nieustannie wskazuje nam drogę naszego życia. Niech Boże błogosławieństwo umacnia nas, aby iść drogą Ewangelii oraz przezwyciężać różne zakusy złego ducha.
Rok liturgiczny 2021/2022

Poczta www

Archiwa