Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Czwarta niedziela zwykła w roku liturgicznym jest ostatnim dniem pierwszego miesiąca Nowego Roku. W wydarzeniu Ewangelii wg Świętego marka można zobaczyć jakby całość misji Jezusa, który będzie nauczać, uzdrawiać, ale w końcu zostanie odrzucony przez swój naród i wydany na śmierć.
 2. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy 68. Światowy Dzień Trędowatych, który jest szczególną okazją, aby pomodlić się za cierpiących na tę straszną chorobę oraz za tych, którzy im spieszą z pomocą. Na świecie jest ok. 200 tys. ludzi chorych na trąd, którymi opiekują się głównie chrześcijańscy misjonarze.
 3. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 10:00 spotkanie z dziećmi z klasy trzeciej i czwartej w ramach katechezy parafialnej przed uroczystością Pierwszej Komunii Świętej oraz Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego. Na stronie diecezji płockiej i naszej parafii można zapoznać się z treścią „Słowa Biskupa Płockiego dotyczącego przygotowania dzieci do Pierwszej Spowiedzi oraz Pierwszej Komunii Świętej”.
 4. W sobotę 6 lutego br. będzie możliwość odebrania stroju liturgicznego u Pani Krawcowej w sali spotkań na plebanii. O godz. 13:00 chłopcy o godz. 13:15 dziewczęta.
 5. Również dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 15:00 spotkanie z kandydatami do sakramentu bierzmowania.
 6. Dziękujemy naszej małej scholi pod opieką Pana Organisty za prowadzenie śpiewu w czasie Mszy Świętej z udziałem dzieci o godz. 10:00.
 7. We wtorek 2 lutego przeżywamy święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane także świętem Matki Bożej Gromnicznej. Z ustanowienia Świętego Jana Pawła II, będzie to również 25. Światowy Dzień Życia Konsekrowanego.
 8. Msze Święte w naszym kościele z obrzędem błogosławieństwa gromnic o godzinie 8:30, 10:00 i 16:30 (transmisja on-line). Po południu do wspólnej modlitwy szczególnie zapraszamy dzieci i młodzież. O godz. 16:00 proszę Koła Żywego Różańca o modlitwę różańcową w intencji zakonów klauzurowych, szczególnie nam bliskich Sióstr Klarysek Kapucynek w Przasnyszu. Ofiary na tacę będą przeznaczone na potrzeby klasztorów klauzurowych, których mieszkańcy modlą się w intencjach Kościoła i świata, a więc także za nas i naszą parafię.
 9. Przed zbliżającym się świętem Matki Bożej Gromnicznej w zakrystii można jeszcze nabyć woskową świecę gromnicę razem z okapnikiem.
 10. W święto Matki Bożej Gromnicznej przypada również doroczny odpust w parafii Węgra z uroczystą Sumą o godz. 12:00.
 11. W tym tygodniu pierwszy czwartek, pierwszy piątek miesiąca i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek koronką do Miłosierdzia Bożego dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa oraz prosimy o nowe powołania do pracy w Winnicy Pańskiej, przede wszystkim z naszej wspólnoty parafialnej i wytrwałość w powołaniach, które już są. W piątek chcemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Od godziny 15:30 adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty. W pierwszą sobotę Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny o godz. 10:00. Od godziny 9:30 modlitwa różańcowa prowadzona przez Koła Żywego Różańca.
 12. Niedziela za tydzień to pierwsza w miesiącu. Na zakończenie Mszy Świętej o godzinie 12:00 adoracja Najświętszego Sakramentu i dziękczynienie za tegoroczną kolędę.
 13. Na rzecz poszkodowanej przez trzęsienie ziemi Chorwacji przekażemy Caritas Diecezji Płockiej 300 zł. Dziękuję wszystkim ofiarodawcom.
 14. Wspólne sprzątanie kościoła i dzwonnicy razem z mieszkańcami Nowych Czernic od strony Chojnowa w ramach ustalonej kolejności planujemy w piątek 5 lutego ok. 9:00 razem z rozbiórką dekoracji świątecznej.
 15. Msze Święte o godz. 8:30, 10:00, 12:00 i 15:00 (transmisja on-line).
 16. PROGRAM KOLĘDY:
 • Poniedziałek (1 lutego) – Czernice Borowe, ul. Okrężna od i ul. Kościelna, godz. 9:30 (zakończenie kolędy).
 1. Bardzo dziękuję za wspólną modlitwę, życzliwość i okazywaną pomoc oraz ofiary materialne złożone w ubiegłym tygodniu na kolędę, na rzecz naszej parafii oraz cmentarza parafialnego. Tegoroczna kolęda w naszej parafii ma charakter „na zaproszenie”. Dlatego nadal istnieje możliwość zaproszenia i umówienia spotkania kolędowego poza zaplanowanym terminem z zachowaniem obowiązujących przepisów i rozporządzeń.
 2. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 31 stycznia (niedziela) – Święty Jan Bosko (1815-1888). Wielki pedagog i apostoł młodzieży, założyciel Salezjanów i Córek Maryi Wspomożycielki Wiernych.
 • 3 lutego (środa) – Święty Błażej, biskup Sebasty w Armenii i męczennik z IV wieku. Jest patronem ludzi chorych na gardło (wspomnienie dowolne).
 • 5 lutego (piątek) – Święta Agata, dziewica i męczennica z czasów cesarza Decjusza. Patronka Sycylii we Włoszech. Jej imię oznacza „dobra”. Wstawiennictwu Świętej Agaty przypisuje się ocalenie jej rodaków po wybuchu Etny i z tej okazji błogosławi się chleb jako znak dobroci oraz wodę, która chroni przed niebezpieczeństwem ognia.
 • 6 lutego (sobota) – Święty Paweł Miki i 25. Towarzyszy, męczennicy japońscy z XVI wieku, którzy w tym dalekim kraju głosili Ewangelię i dla niej ponieśli śmierć.
 1. Jubilatom i solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia. Chorych otaczamy naszą modlitwą, a wszystkich zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu.
 2. W poniedziałek 25 stycznia br. w 59 roku życia i 53 roku kapłaństwa zmarł ks. kanonik dr Dariusz Kisiel. Żałobna liturgia pogrzebu została odprawiona w sobotę 30 stycznia br. w kościele pw, Miłosierdzia Bożego na Popławach w Pułtusku pod przewodnictwem biskupa Romana Marcinkowskiego, po której nastąpiło odprowadzenie i złożenie zmarłego kapłana do grobu rodzinnego na cmentarzu Świętego Krzyża w Pułtusku. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.
 3. ZAPROSZENIE BISKUPA PŁOCKIEGO NA DZIEŃ ŻYCIA KONSEKROWANEGO 2021. W święto Ofiarowania Pańskiego – 2 lutego 2021 r. (wtorek), będziemy obchodzić już po raz dwudziesty piąty, ustanowiony przez Świętego Jana Pawła II, Dzień Życia Konsekrowanego. Pragniemy w tym dniu w sposób szczególny dziękować Bogu za łaskę wybrania naszych sióstr i braci do życia w czystości, ubóstwie i posłuszeństwie. Będziemy prosić o umocnienie ich na drodze życia konsekrowanego oraz modlić się o nowe powołania dla wspólnot zakonnych żeńskich i męskich. W tym roku, ze względu na pandemię koronawirusa, mając na uwadze nasze zdrowie i bezpieczeństwo będziemy ten dzień przeżywać w zmienionej formie. Do wspólnej modlitwy we własnej wspólnocie domowej zapraszam wszystkie osoby konsekrowane z naszej diecezji: kapłanów zakonnych, siostry zakonne, braci zakonnych, dziewice i wdowy konsekrowane. W tym dniu o godzinie 16:30 będę sprawował Mszę Świętą w kaplicy Domu Macierzystego Sióstr Pasjonistek w Płocku, która będzie transmitowana na kanale you tube Katolickiego Radia Diecezji Płockiej (https://www.youtube.com/watch?v=yEyQFZpH-Rw). Zachęcam, aby przed Mszą Świętą, o godzinie 16:00 każda wspólnota zakonna zgromadziła się we własnej kaplicy na nabożeństwie, podczas którego dokona się Akt zawierzenia osób życia konsekrowanego. Zapraszam do łączności online wszystkie wspólnoty zakonne oraz każdego z Was, drodzy diecezjanie, kto pragnie modlitewnie wyrazić wdzięczność i wsparcie osobom konsekrowanym. Pamiętajmy, że podobnie jak całe społeczeństwo, także nasi zakonnicy i zakonnice borykają się w tym trudnym czasie z wieloma trudnościami materialnymi. Nie zapomnijmy zatem o pomocy finansowej dla zakonów w ramach tradycyjnej tacy zbieranej w naszych kościołach w święto Ofiarowania Pańskiego 2 lutego. W Roku Świętego Józefa, Mistrza życia wewnętrznego, pragniemy szczególnie prosić o Jego wstawiennictwo i czerpać z pozostawionego nam wzoru posłuszeństwa woli Bożej. Nasze świętowanie powierzamy również opiece Matki Bożej, pokornej Służebnicy Pańskiej. Święty Józefie – módl się za nami! Bp Piotr Libera Biskup Płocki.
 4. Przyjmując dar błogosławieństwa, wyjdźmy z naszej świątyni umocnieni darami łaski Bożej, aby okazywać świadectwo wierności naszemu powołaniu przez proste decyzje codziennego życia.
Rok liturgiczny 2021/2022

Poczta www

Archiwa