Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Czwarta niedziela w roku liturgicznym Kościoła wzywa nas do otwarcia się na głos Boga, który w Jezusie Chrystusie przemawia w słowach i sakramentalnych znakach.
 1. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca lutego. W czasie Mszy Świętej o godzinie 12:00 adoracja Najświętszego Sakramentu i dziękczynienie za tegoroczną kolędę.
 2. Dzisiaj nie będzie spotkania scholi po Mszy Świętej o godz. 10:00, które odbędzie się za tydzień.
 3. Prenumeratorów Gościa Niedzielnego oraz sympatyków prasy katolickiej zapraszam na spotkanie z księdzem dr. Włodzimierzem Piętką – redaktorem naczelnym Edycji Płockiej, które odbędzie się  dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 15:00 na plebanii.
 4. W przyszłą niedzielę modlitwę różańcową przed Mszą Świętą o godzinie 10:00 poprowadzi Koło Żywego Różańca z Żeber, ponieważ jest to druga niedziela miesiąca.
 5. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca. Na zakończenie Mszy Świętej Koronką do Miłosierdzia Bożego podziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa oraz poprosimy o nowe powołania do pracy w Winnicy Pańskiej, przede wszystkim z naszej wspólnoty parafialnej.
 6. W najbliższą sobotę 9 lutego o godzinie 10:00 Liturgicznej Służby Ołtarza, które odbędzie się w sali spotkań na plebanii. W czasie spotkania będzie możliwość gry w tenisa stołowego, dlatego proszę zabrać obuwie na zmianę.
 7. Zakończyła się wizyta duszpasterska nazywana kolędą. Bardzo dziękuję za wspólną modlitwę, gościnność, życzliwe przyjęcie i okazywaną wszechstronną pomoc
  w kolędowaniu, a także za złożone ofiary materialne, szczególnie na rzecz naszej parafii. Dzisiejsza Msza Święta za Parafian o godz. 12:00 będzie modlitwą dziękczynną i błagalną za tegoroczne dzieło kolędowe. Podsumowanie kolędy podczas ogłoszeń duszpasterskich w niedzielę za tydzień.
 8. Gminna Biblioteka Publiczna w Czernicach Borowych zaprasza wszystkie dzieci na ferie w bibliotece. W ubiegłym tygodniu 29 stycznia odbywały się „Rozgrywki planszowe miłośników gier”, a w tym tygodniu 5 lutego o godz. 13:00 zostały zaplanowane warsztaty literackie pod nazwą „Jak się kiedyś bajki czytało” oraz 7 lutego o godz. 13:30 „Bajeczny seans”. Szczegółowe informacje w siedzibie Biblioteki przy ulicy Chełchowskiego 12 lub pod numerem telefonu 23.6746072. Ponadto we wtorek 5 lutego o godz. 15:00 odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu „Z książką przy kawie” – dyskusja na temat książki Johna Boyne`a pt. „Spóźnione wyznania”. Organizatorzy serdecznie zapraszają.
 9. Sołtys oraz Rada Sołecka sołectwa Chojnowo zapraszają wszystkie dzieci i dorosłych na interaktywny spektakl teatralny z elementami języka angielskiego w wykonaniu Teatru TAK pt. „Bajka do zjedzenia”, który zostanie przedstawiony w piątek 8 lutego br. o godz. 15:30 w Świetlicy Wiejskiej w Chojnowie. Wstęp wolny, organizatorzy zapraszają 15 minut przed spektaklem.
 1. Dzieciom, młodzieży oraz wszystkim przeżywającym czas ferii zimowych, życzymy bezpiecznego i przyjemnego wypoczynku. Pozdrawiamy również wypoczywających w naszej wspólnocie parafialnej.
 2. Jubilatom i solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia. Chorych otaczamy naszą modlitwą, a wszystkich zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu.
 1. W tym tygodniu patronują nam:
 • 3 lutego (niedziela) – Święty Błażej. Biskup Sebasty w Armenii i męczennik z IV wieku. Patronuje ludziom chorym na gardło (wspomnienie dowolne).
 • 3 lutego (niedziela) – Święty Oskar (801-865). Biskup, benedyktyn i misjonarz Skandynawii oraz patron Szwecji (wspomnienie dowolne).
 • 5 lutego (wtorek) – Święta Agata. Dziewica i męczennica z czasów cesarza Decjusza. Jest patronką Sycylii we Włoszech.
 • 6 lutego (środa)– Święci Paweł Miki i Towarzysze. Męczennicy japońscy z XVI wieku.
 1. Jednoczymy się duchowo z papieżem Franciszkiem, który dzisiaj rozpoczyna pielgrzymkę apostolską do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, gdzie katolicy stanowią 10 % dziewięciomilionowego kraju. Jest to pierwsza podróż papieska na Półwysep Arabski i nosi miano historycznej, dlatego tym bardziej wspieramy modlitwą Ojca Świętego.
 2. Pan zna nasze życie, bo nas przewidział w swoim planie istnienia świata. Z odwagą wypełniajmy więc nasze życiowe zadania, nie zapominając o doskonaleniu profesji specjalisty od życia duchowego.
Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa