Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

1. W wydarzeniu Ewangelii z czwartej niedzieli zwykłej w roku liturgicznym można zobaczyć jakby całość misji Jezusa, który będzie nauczać i uzdrawiać, ale w końcu zostanie odrzucony przez swój naród i wydany na śmierć. Jest to także zapowiedź dla nas, że wierność Chrystusowi wymaga czasem najwyższej ceny.

2. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy 63. Światowy Dzień Trędowatych, który jest szczególną okazją, aby pomodlić się za cierpiących na tę straszną chorobę oraz za tych, którzy im spieszą z pomocą. Obecnie na świecie na trąd choruje około dwieście tysięcy ludzi.

3. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 10:00 spotkanie z dziećmi z klasy trzeciej w ramach katechezy parafialnej przed uroczystością Pierwszej Komunii Świętej.

4. Również dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 10:00 spotkanie scholi w sali spotkań na plebanii. Następne spotkanie w niedzielę 14 lutego o godz. 11:00.

5. We wtorek 2 lutego przeżywamy święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane także świętem Matki Bożej Gromnicznej. Z ustanowienia Świętego Jana Pawła II, będzie to również 20. Światowy Dzień Życia Konsekrowanego i jednocześnie zakończenie Roku Życia Konsekrowanego, przeżywanego w Kościele od listopada 2014 r.

6. Msze Święte w naszym kościele z obrzędem błogosławieństwa gromnic o godzinie 10:00 i 16:30. Po południu do wspólnej modlitwy szczególnie zapraszamy dzieci i młodzież. Ofiary na tacę będą przeznaczone na potrzeby klasztorów klauzurowych, których mieszkańcy modlą się w intencjach Kościoła i świata, a więc także za nas i naszą parafię.

7. W święto Matki Bożej Gromnicznej przypada również doroczny odpust w parafii Węgra z Sumą odpustową o godz. 12:00.

8. W najbliższą sobotę 6 lutego o godzinie 11:00 spotkanie ministrantów, lektorów oraz kandydatów do liturgicznej służby ołtarza, które odbędzie się w sali spotkań na plebanii. W czasie spotkania będzie możliwość gry w tenisa stołowego, dlatego proszę zabrać obuwie na zmianę.

9. W tym tygodniu pierwszy czwartek, pierwszy piątek miesiąca i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek koronką do Miłosierdzia Bożego dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa oraz prosimy o nowe powołania do pracy w Winnicy Pańskiej, przede wszystkim z naszej wspólnoty parafialnej i wytrwałość w powołaniach, które już są. W piątek chcemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Od godziny 15:30 adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty. W pierwszą sobotę Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny o godz. 10:00. Od godziny 9:30 modlitwa różańcowa prowadzona przez Koła Żywego Różańca.

10. Niedziela za tydzień to pierwsza w miesiącu. Na zakończenie Mszy Świętej o godzinie 12:00 adoracja Najświętszego Sakramentu i dziękczynienie za tegoroczną kolędę.

11. PROGRAM KOLĘDY NA BIEŻĄCY TYDZIEŃ:

  • Poniedziałek (1 lutego) – Chojnowo Osiedle z dnia 22 stycznia, godz. 9:00.
  • Środa (3 lutego) – Czernice Borowe, ul. Okrężna od p. Obidzińskich i ul. Kościelna, godz. 9:00. Zakończenie kolędy.

12. Bardzo dziękuję za wspólną modlitwę, życzliwość i okazywaną pomoc oraz ofiary materialne złożone na kolędę i na rzecz naszej parafii w ubiegłym tygodniu. Serdecznie proszę o pojazd na kolędę w tym tygodniu ok. godz. 8:45.

13. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 3 lutego (środa) – Święty Błażej, biskup Sebasty w Armenii i męczennik z IV wieku. Jest patronem ludzi chorych na gardło (wspomnienie dowolne).

• 5 lutego (piątek) – Święta Agata, dziewica i męczennica z czasów cesarza Decjusza. Patronka Sycylii we Włoszech. Jej imię oznacza „dobra”. Wstawiennictwu Świętej Agaty przypisuje się ocalenie jej rodaków po wybuchu Etny i z tej okazji błogosławi się chleb jako znak dobroci oraz wodę, która chroni przed ogniem.

• 6 lutego (sobota)– Święty Paweł Miki i 25. Towarzyszy. Męczennicy japońscy z XVI wieku, którzy w tym dalekim kraju głosili Ewangelię i dla niej ponieśli śmierć.

14. Od 29 stycznia br. w polskich kinach można oglądać film pt. „Bernadetta. Cud w Lourdes”. Jest to wyjątkowa produkcja o objawieniach maryjnych, które odmieniły życie tysięcy ludzi. Twórcy filmu pozostali wierni realiom historycznym. A sama postać Bernadetty została przedstawiona w oparciu o dzieła ojca Laurentina, wybitnego znawcy tematyki Lourdes. Film został nagrodzony na Festiwalu Filmów Religijnych w Rzymie. (Zobacz plakat >>>)

15. W sobotę 30 stycznia br. w 85 roku życia i 58 roku kapłaństwa zmarł o. Czesław Buszta CP, który większość życia zakonnego i kapłańskiego posługiwał w klasztorze w Przasnyszu, gdzie był również znanym organistą i prowadził chór. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek 1 lutego o godz. 13:00 w kościele oo. Pasjonistów w Przasnyszu, gdzie zostanie odprawiona Msza Święta, po której nastąpi odprowadzenie ciała do grobowca zakonnego pod kościołem. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

16. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia. Dzieciom, młodzieży oraz wszystkim rozpoczynającym czas ferii zimowych, życzymy bezpiecznego i przyjemnego wypoczynku.

17. Przyjmując dar błogosławieństwa, wyjdźmy z naszej świątyni, aby dać świadectwo wierności Bożemu wezwaniu przez proste decyzje codziennego życia.

Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa