24 listopada 2020 - Poświęcenie figurki Świętej Cecylii – patronki muzyki sakralnej 22.11.2020 Rzeźbę ku czci tej świętej dzie ... +++ 24 listopada 2020 - 18. rocznica urodzin Kamila Zakrzewskiego +++ 24 listopada 2020 - Artykuł ks. Wojciecha Kućko o polskich sumieniach na łamach National Catholic Register National Catholic Register jest naj ... +++ 23 listopada 2020 - UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA „A” 22.11.2020 Trzydziesta czwarta niedziela w rok ... +++ 23 listopada 2020 - Intencje Mszy Świętych 23.11.2020 – 29.11.2020 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 17 listopada 2020 - XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA „A” 15.11.2020 Trzydziesta trzecia niedziela zwyk ... +++ 16 listopada 2020 - Intencje Mszy Świętych 16.11.2020 – 22.11.2020 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 13 listopada 2020 - Końcowe nasadzenia na cmentarzu parafialnym +++ 13 listopada 2020 - ORĘDZIE OJCA ŚWIĘTEGO NA IV ŚWIATOWY DZIEŃ UBOGICH +++ 11 listopada 2020 - 102. rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości 11.11.2020 W środę, 11 listopada br. minęł ... +++ webdesign

Nawiązując do prośby Ojca Świętego Franciszka serdecznie proszę, aby w środę 25 marca br. w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego o godzinie 12.00, we wszystkich katedrach i kościołach w Polsce, biskupi oraz kapłani odmówili Anioł Pański, modlitwę Ojcze nasz i 3 razy Zdrowaś Maryjo w intencji ustania epidemii, za chorych, za służby medyczne oraz za zmarłych.

Jednocześnie Jego Eminencja ksiądz kardynał Angelo Bagnasco przewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE) prosi, aby tego dnia odmówić również poniższą modlitwę.

„Boże Ojcze, Stwórco świata, wszechmogący i miłosierny, który z miłości do nas posłałeś na świat swojego Syna jako lekarza dusz i ciał, spójrz na swoje dzieci, które w tym trudnym momencie niepewności i lęku w wielu regionach Europy i świata, zwracają się do Ciebie szukając siły, zbawienia i pocieszenia.

Uwolnij nas od chorób i strachu, ulecz naszych chorych, pociesz ich rodziny, daj mądrość rządzącym, energię i siłę lekarzom, pielęgniarkom i wolontariuszom, życie wieczne zmarłym.

Nie opuszczaj nas w chwili próby, ale uwolnij nas od wszelkiego zła. O to Cię prosimy, który z Synem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki. Amen.

Maryjo, Uzdrowicielko chorych i Matko nadziei, módl się za nami!”

Zachęcam wiernych, aby w tym samym czasie łączyli się duchowo ze swoimi duszpasterzami, odmawiając w domach wskazane modlitwy.

Proszę również, aby tego dnia, o godz. 12.00, we wszystkich kościołach w Polsce zabrzmiały dzwony.

Wszystkich pasterzy i wiernych zapewniam o mojej duchowej łączności i modlitwie,

Abp Stanisław Gądecki
Arcybiskup Metropolita Poznański
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski