Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski łączy w sobie wymiar czci Matki Bożej, jak też wydarzenia z historii naszej Ojczyzny. W Maryi splatają się historia zbawienia z historią naszej Ojczyzny .
 2. Dzisiejsza uroczystość to również 228. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Msze Święte będą odprawione o godzinie 10:00, 12:00 i 15:00 z nabożeństwem majowym. Ze względu na rangę uroczystości, dzisiaj nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 3. Dzisiaj o godzinie 12:00 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji naszej Ochotniczej Straży Pożarnej z okazji wspomnienia Świętego Floriana oraz 95. rocznicy założenia. Druhny i druhów razem z bliskimi zapraszamy do wspólnej modlitwy i świętowania. Po Mszy Świętej przejście na cmentarz, podniesienie flagi, złożenie kwiatów na Grobie Nieznanego Żołnierza i Pięciu Zamordowanych w Pomiechówku oraz modlitwa za zmarłych strażaków połączona z poświęceniem figurki Świętego Floriana, która została ustawiona przy krzyżu na końcu głównej alejki, aby upamiętnić wszystkich strażaków spoczywających na cmentarzu. Fundatorem figurki Świętego Floriana i pamiątkowej tablicy jest Parafia oraz Firma „Mirosław Smoliński Kamieniarstwo i Usługi Pogrzebowe”, która wykonała granitowy postument za co bardzo dziękujemy.
 4. Dzisiaj przypada pierwszy piątek miesiąca maja. Sakrament pokuty przed każdą Mszą Świętą, a adoracja Najświętszego Sakramentu w czasie nabożeństwa majowego na zakończenie Mszy Świętej o godz. 15:00.
 5. Jutro w pierwszą sobotę miesiąca o godz. 10:00 zostanie odprawiona Msza Święta wotywna ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Różaniec rozpocznie się o godz. 9:30. Nabożeństwo majowe zostanie odprawione po Mszy Świętej o godz. 10:00.
 6. Najbliższa niedziela to pierwsza niedziela miesiąca. W czasie Mszy Świętej o godz. 12:00 adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo majowe oraz procesja eucharystyczna. Zapraszam całą asystę procesyjną, poczty sztandarowe „dzieci fatimskie” oraz dziewczęta do sypania kwiatkami.
 7. Pierwsza niedziela maja, to trzecia niedziela Wielkanocy, która z ustanowienia Episkopatu Polski jest obchodzona jako Niedziela Biblijna i rozpocznie XI Tydzień Biblijny. W tym roku będzie to trzecie Narodowe Czytanie Pisma Świętego, a konkretnie Ewangelii wg Świętego Jana. Przed każdą Mszą Świętą będziemy odczytywać wybrane fragmenty tej Ewangelii, w nawiązaniu do 40. rocznicy pierwszej pielgrzymki Świętego Jana Pawła II do Polski. Tegoroczne Narodowe Czytanie Pisma Świętego i cały Tydzień Biblijny upłyną pod hasłem zaczerpniętym z pierwszego Listu Świętego Piotra: „Głosili ewangelię mocą Ducha Świętego” (1 P 1,12).
 8. W najbliższą niedzielę 5 maja o godz. 12:00 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji maturzystów z naszej parafii. Będzie to modlitwa dziękczynna za pomyślne ukończenie szkoły oraz prośba o światło Ducha Świętego w czasie egzaminów maturalnych. Zapraszamy wszystkich maturzystów razem z rodzicami i bliskimi do wspólnej modlitwy.
 9. W środę 1 maja rozpoczęliśmy miesiąc poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwo ku czci Majowej Pani z „Litanią loretańską” codziennie o godzinie 16:00, a w niedziele na zakończenie Mszy Świętej o godzinie 15:00 (z małymi wyjątkami). Starajmy się uczestniczyć w nabożeństwie majowym przede wszystkim w kościele oraz módlmy się rodzinnie, a także z sąsiadami lub ze znajomymi.

 1. Miesiąc maj jest dobrą okazją do zatroskania o przydrożne kapliczki, figurki i krzyże, ponieważ są milczącym świadkiem historii naszych „małych ojczyzn” oraz świadectwem wiary naszych przodków, a często też pięknym wyrazem rzemiosła ludowego oraz zachętą do okazjonalnej modlitwy. Cieszy to, że przydrożne i przydomowe krzyże i kapliczki powstają również współcześnie.
 2. Jest jeszcze możliwość ofiarowania produktów spożywczych i środków czystości. Z przyniesionych do kościoła zakupów Parafialny Zespół Caritas przygotuje paczki dla rodzin i osób samotnych w trudnej sytuacji życiowej, które zostaną przekazane z okazji Tygodnia Miłosierdzia, który obecnie przeżywamy już po raz 75. Pod hasłem „Miłosierni Miłosierdzia dostąpią”. Za ofiarowane produkty i złożone ofiary materialne w formie jałmużny wielkopostnej składamy serdeczne podziękowanie.
 3. Dziękuję Panu Organiście Adrianowi i Panu Kościelnemu Tomaszowi za współpracę w przygotowaniu dzisiejszej uroczystości oraz dziękuję wszystkim, którzy się przyczynili do jej piękna i uświetnienia.
 4. Wszystkim parafianom i naszym gościom obchodzącym w kończącym się tygodniu swoje imieniny oraz inne osobiste uroczystości składamy serdeczne życzenia. Dzisiaj nasze życzenia kierujemy przede wszystkim do dostojnej i sędziwej Jubilatki naszej Ochotniczej Straży Pożarnej w Czernicach Borowych z okazji 95. rocznicy założenia. Do życzeń dołącza się kapelan diecezjalny ks. kanonik dr Andrzej Zakrzewski. Modlitwą otaczamy chorych, a zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu.
 5. W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
 • 4 maja (sobota) – Święty Florian. Rzymski żołnierz i męczennik z IV wieku, patron strażaków oraz hutników.
 1. Umocnieni Chrystusem Eucharystycznym idźmy tam, gdzie jesteśmy posłani. Trudne sytuacje codziennego życia polecajmy opiece Matki Najświętszej Królowej Polski razem ze Biskupami Męczennikami: Świętym Stanisławem i Świętym Wojciechem, a w tych dniach również ze Świętym Florianem patronem braci strażackiej.
Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa