Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

1. Dzisiaj Niedziela Męki Pańskiej nazywana również Niedzielą Palmową, Wierzbną lub Kwietną, która rozpoczyna Wielki Tydzień i przypomina uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy, gdzie dokonały się wielkie wydarzenia zbawcze.

2. Po Mszy świętej o godzinie 10:00 spotkanie dla dzieci z klasy drugiej i czwartej oraz z ich rodzicami, a po Mszy świętej o godzinie 15:00 spotkanie z rodzicami dzieci, które w Wielkanoc otrzymają sakrament chrztu świętego.

3. Również dzisiaj po Sumie o godzinie 12:00 adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z nabożeństwem Gorzkich Żali.

4. Wielki Wtorek 26 marca to wspomnienie Dobrego Łotra, który miał na imię Dyzmas. Od 2009 roku obchodzimy ten dzień w Kościele jako Dzień Modlitw za Więźniów.

5. W Wielką Środę 27 marca o godzinie 16:00 odbędzie się parafialna Droga Krzyżowa ulicami Czernic Borowych, która zostanie poprzedzona Mszą świętą o godz. 15:30. Razem z Radą Duszpasterską zapraszamy do licznego udziału w tym szczególnym nabożeństwie Wielkiego Postu, a druhów strażaków prosimy o pomoc w sprawach organizacyjnych i porządkowych.

6. W Wielki Czwartek rozpoczynamy Triduum Paschalne. O godzinie 10:00 w katedrze płockiej zostanie odprawiona Msza Święta Krzyżma połączona z odnowieniem przyrzeczeń kapłańskich. O godzinie 18:00 w naszym kościele zostanie odprawiona Msza Święta Wieczerzy Pańskiej, sprawowana na pamiątkę ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa, zakończona przeniesieniem Najświętszego Sakramentu do Ołtarza Wystawienia, zwanego dawniej Ciemnicą.

7. W Wielki Piątek o godzinie 16:00 rozpoczęcie liturgii Męki Pańskiej i adoracji Krzyża. Za udział w tym nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny. Ofiary składane w czasie adoracji Krzyża są przeznaczone na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie (Collecta pro Terra Sancta). O godzinie 20:00 Gorzkie Żale (3 części) i możliwość sakramentu pokuty. W tym dniu według starodawnego zwyczaju Kościół nie sprawuje Mszy świętej, a wiernych obowiązuje post ścisły.

8. W Wielką Sobotę o godzinie 18:00 rozpocznie się liturgia Wigilii Paschalnej: poświęcenie ognia, odnowienie przyrzeczeń chrztu świętego i Eucharystia (przynosimy świece). Również za udział w tym nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny.

9. Ministranci i lektorzy, którzy będą brali udział w nabożeństwach Triduum Paschalnego, są proszeni o przyjście do kościoła pół godziny przed ich rozpoczęciem.

10. Program adoracji przy Grobie Pańskim w Wielką Sobotę: 9:00-10:00 Miłoszewiec i Kownaty, 10:00-11:00 Chojnowo Wieś i Osiedle, Chojnowo Kolonia, Chojnówka, 11:00-12:00 dzieci i młodzież, 12:00-13:00 Dzielin, 13:00-14:00 Chrostowo, Zalesie, Kuskowo, 14:00-15:00 Zembrzus, 15:00-16:00 Żebry, 16:00-17:00 Nowe Czernice (całość), Jabłonowo, ok. 20:00 – 21:30 Czernice Borowe (będzie możliwość sakramentu pokuty). Dzieci i młodzież na swoją adorację przynoszą skarbonki Caritas z jałmużną wielkopostną. Ministranci uczestniczą w adoracji razem ze swoimi miejscowościami.

11. Poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę: 10:00, 12:00, 14:00, 16:00 oraz po zakończeniu liturgii Wigilii Paschalnej. Wodę poświęconą w Wielką Sobotę można będzie zaczerpnąć z naczynia ustawionego w kruchcie kościoła.

12. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Msze święte o godzinie: 6:00 – Rezurekcja, 10:00 – intencja parafialna, 12:00 – sakrament Chrztu Świętego. Nie będzie Mszy świętej o godzinie 15:00. Do czynnego udziału w procesji rezurekcyjnej zapraszam całą asystę, służbę liturgiczną ołtarza, druhów strażaków i dziewczęta sypiące kwiatkami.

13. Bardzo proszę o przygotowanie wszystkich paramentów liturgicznych, obrazów, feretronów i chorągwi. Za asystę procesyjną są odpowiedzialni: p. Janina Stępień, p. Jolanta Kalinowska i p. Jan Pikus. Jednocześnie dziękuję za ufundowanie w ostatnim czasie poduszeczki, która będzie noszona w czasie procesji eucharystycznych.

14. Druhów strażaków proszę o rozpoczęcie honorowej warty przy Grobie Pańskim w Wielki Piątek po zakończeniu liturgii Męki Pańskiej, a także w Wielką Sobotę według tradycji i zwyczaju naszej parafii.

15. Z okazji Niedzieli Palmowej, parafia Chrystusa Zbawiciela w Przasnyszu przeżywa dzisiaj doroczną uroczystość odpustową.

16. Dzisiaj również, po Mszy świętej o godzinie 15:00 w naszym kościele, będzie wykonywana dekoracja Grobu Pańskiego i Ołtarza Wystawienia. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza do wspólnej pracy dekoracyjnej.

17. Pomimo zimowej aury zachęcam do przedświątecznych porządków na grobach swoich bliskich zmarłych oraz do wspólnej troski o wygląd zewnętrzny cmentarza parafialnego.

18. Bardzo dziękuję mieszkańcom Miłoszewca, Kownat i Zembrzusa Wielkiego za ofiary pieniężne na kwiaty do Grobu Pańskiego, Ołtarza Wystawienia i świąteczną dekorację naszego kościoła, które zostały złożone w ubiegłym tygodniu. Bóg zapłać!

19. Serdeczne podziękowanie dla wszystkich parafian, którzy przyczynili się do godnego i błogosławionego przeżywania rekolekcji wielkopostnych oraz czynnie w nich uczestniczyli. Szczególnie dziękuję za wspólną modlitwę dzieciom i młodzieży.

20. Podziękowanie również dla Panów lektorów którzy czytali dzisiaj opis Męki Pańskiej z podziałem na role. Prosimy także, aby w ten sposób przedstawić Mękę Pańską w Wielki Piątek w czasie nabożeństwa połączonego z adoracją krzyża.

21. W ramach przygotowania do XXVIII Światowych Dni Młodzieży, dzisiaj w Płocku o godz. 15:00 w kościele parafii Świętej Jadwigi Królowej, rozpocznie się Msza święta pod przewodnictwem bp Piotra Libery, a po niej czuwanie w Orlen Arenie. Hasło tego spotkania jest następujące „Idźcie i nauczajcie wszystkie narody”. Z naszej parafii uczestniczy jedenastoosobowa grupa młodzieży.

22. W nocy z soboty na niedzielę, czyli z 30 na 31 marca 2013r. nastąpi zmiana czasu z zimowego na letni, dlatego pamiętajmy o tym uwzględniając swoją obecność na Mszy świętej rezurekcyjnej w najbliższą niedzielę wielkanocną.

23. Apel Biskupa Płockiego o wsparcie zbiórki na rzecz chrześcijan w ziemi świętej i na bliskim wschodzie. (czytaj >>>)

Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa