Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

5 grudnia 2021 - Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie +++ 2 grudnia 2021 - Jubileusz 25-lecia Akcji Katolickiej Diecezji Płockiej w Pułtusku Akcja Katolicka Diecezji Płockiej ... +++ 1 grudnia 2021 - Rekolekcje Adwentowe 2021 +++ 29 listopada 2021 - Ciekawy film na Adwent – Nędzarz i Madame +++ 29 listopada 2021 - I NIEDZIELA ADWENTU „C” 28.11.2021 Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Adw ... +++ 29 listopada 2021 - Intencje Mszy Świętych 29.11.2021 – 05.12.2021 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 28 listopada 2021 - Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom +++ 27 listopada 2021 - Rekolekcje Adwentowe w Roku Świętego Józefa Czernice Borowe, dn. 28 listopada ... +++ 27 listopada 2021 - Spotkanie dzieci na cmentarzu parafialnym z modlitwą za zmarłych przed uroczystością Pierwszej i Drugiej Komunii Świętej 21.11.2021 +++ 26 listopada 2021 - Msza Święta z okazji Międzynarodowego Dnia Seniora 20.11.2021 +++ webdesign

1. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego, którą dzisiaj przeżywamy, to największe święto Kościoła katolickiego i całego chrześcijaństwa. W tym roku wszystkie wyznania chrześcijańskie świętują Wielkanoc w tym samym czasie.

2. W ten radosny dzień Biskup Płocki Piotr Libera przekazuje nam życzenia wielkanocne: „Po co się niepokoić, wszak Bóg w nas, a my w Nim, a poza tym, wszystko takie mało znaczące”. Św. Brat Albert Chmielowski. Kochani Diecezjanie! „Raduj się, ziemio, opromieniona tak niezmiernym blaskiem, bo jesteś wolna od mroku, co świat okrywa!”. W duchu radości paschalnej przesyłam Wam serdeczne życzenia wielkanocne. Niech spotkanie Zmartwychwstałego Jezusa umocni w nas pokój serca i będzie dla nas źródłem wciąż nowej radości. Życzę na świąteczny czas utwierdzenia wiary, chrześcijańskiej nadziei oraz doświadczenia Bożej miłości.

3. Drogim Parafianom i naszym Gościom również składam świąteczne życzenia: wszelkiego dobra, pokoju, nadziei i miłości. Niech rozbrzmiewa zwycięskie Alleluja i napełnia radością całą ziemię, a Chrystus Zmartwychwstały niech błogosławi w codziennym życiu.

4. Dzisiaj jeszcze w naszym kościele Msze Święte o godzinie: 10:00 i 12:00. Nie będzie Mszy Świętej o godzinie 15:00.

5. Jutro Poniedziałek w Oktawie Wielkanocnej. Msze Święte o godzinie 10:00, 12:00 i 15:00. W czasie Mszy Świętych zostanie odczytany list Rektora Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku, a ofiary zbierane na tacę zostaną przeznaczone na rzecz płockiego seminarium duchownego i reorganizację szkół katolickich w Diecezji Płockiej.

6. Niedziela za tydzień, to Niedziela Miłosierdzia Bożego, którą w 2000 roku ustanowił Święty Jan Paweł II. Niedziela Miłosierdzia Bożego rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia.

7. W sobotę 22 kwietnia o godzinie 11:00 zapraszam na spotkanie wielkanocne do sali spotkań na plebanii ministrantów, lektorów oraz kandydatów do liturgicznej służby ołtarza.

8. W niedzielę za tydzień zapraszam Radę Duszpasterską na spotkanie, które odbędzie się w sali spotkań na plebanii o godzinie 16:00.

9. Serdecznie dziękuję wszystkim parafianom, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do godnego przeżycia Wielkiego Tygodnia, Triduum Paschalnego i Świąt Wielkanocnych. Słowa podziękowania dla Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej i wszystkich sympatyków za przygotowanie Grobu Pańskiego i Ołtarza Wystawienia w nawiązaniu do hasła Roku Duszpasterskiego w Kościele w Polsce oraz 100. rocznicy Objawień Fatimskich, a także dramatu Kościoła prześladowanego, szczególnie w Aleppo w Syrii, gdzie wojna domowa pozbawiła życia ponad 300 tys. ludzi, a ok. 11 milionów musiało opuścić swoje domy w większości zniszczone. Szczególnie dziękuję za wykonanie okazałego krzyża. Dziękuję Radzie Duszpasterskiej za przygotowanie modlitewnych zmyśleń przy Grobie Pańskim w Wielką Sobotę przez poszczególne miejscowości naszej parafii oraz Pani Katechetce i Paniom Nauczycielkom za adorację dzieci i młodzieży, którzy ofiarowali w tym czasie Skarbonki Caritas z jałmużną wielkopostną. Dziękuję druhnom i druhom strażakom oraz harcerzom ze szkoły podstawowej i gimnazjum za pełnienie honorowej warty, a także ministrantom i lektorom za obecność przy Grobie Pańskim i posługę liturgiczną przy ołtarzu. Dziękuję lektorom i lektorkom świeckim oraz paniom psałterzystkom śpiewającym psalmy. Dziękuję pocztom sztandarowym, całej asyście procesyjnej i dziewczętom sypiącym kwiatkami za udział w porannej Rezurekcji oraz Panu Organiście i Panu Kościelnemu. Bardzo dziękuję Panu Janowi Szafarzowi Nadzwyczajnemu Komunii Świętej za współpracę, a także raz jeszcze całej wspólnocie parafialnej za złożone ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i świąteczną dekorację naszego kościoła. Dziękuję Redakcji strony internetowej naszej parafii oraz posługę fotograficzną. Bóg zapłać wszystkim za okazane dobro i wspólną modlitwę.

10. Witamy kleryka 3. kursu Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku Damiana Mikłowskiego i dziękujemy za przysłane w ostatnim czasie życzenia z okazji świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Kleryk Damian otrzymał w ostatnim czasie posługę lektora.

11. Dzisiaj papież senior Benedykt XVI kończy 90 lat. Dostojnemu Jubilatowi z pamięcią w modlitwie składamy serdeczne życzenia.

12. Naszą modlitwą i życzliwością otaczamy wszystkich solenizantów i jubilatów nowego tygodnia, a zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu, szczególnie w modlitwie przy pustym Grobie Pańskim, który przynosi nadzieję zmartwychwstania.

13. Z Bożym błogosławieństwem świętujmy prawdę o zmartwychwstaniu Pańskim w rodzinach razem z naszymi bliskimi. Umocnieni ofiarą Mszy Świętej podzielmy się pełnym nadziei orędziem wielkanocnym o pustym grobie Jezusa Chrystusa.

Rok liturgiczny 2021/2022

Poczta www

Archiwa