Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

1. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego, którą dzisiaj przeżywamy, jest największą uroczystością naszej wiary, a także źródłem i szczytem całego roku liturgicznego. Z tej okazji Biskup Płocki Piotr Libera kieruje do nas życzenia wielkanocne:
„Pierwszego dnia po szabacie, wczesnym rankiem, gdy jeszcze było ciemno, Maria Magdalena udała się do grobu i zobaczyła kamień odsunięty od grobu” (J 20,1). Radosnego świętowania Paschy Chrystusa oraz daru odnowy w Zmartwychwstałym Panu. On jest źródłem naszej nadziei. Niech nie zabraknie nam Jego pomocy, by wypełnić misję, jaką nam powierzył.

2. Wszystkim Drogim Parafianom i Drogim Gościom składam świąteczne życzenia: spokojnych i dobrych Świąt Wielkanocnych pełnych wiary w Syna Bożego, ufnej nadziei, do której zachęca wiosenna pogoda oraz pięknej miłości Boga i bliźniego. Niech Chrystus Zmartwychwstały błogosławi łaską zdrowia i napełnia swoim pokojem na każdy dzień.

3. Dzisiaj jeszcze w naszym kościele Msze Święte o godzinie: 10:00 i 12:00 (sakrament Chrztu Świętego). Nie będzie Mszy Świętej o godzinie 15:00.

4. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Msze Święte o godzinie 10:00, 12:00 i 15:00, w czasie których zostanie odczytany list Rektora Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku, a ofiary zbierane na tacę zostaną przeznaczone na rzecz katolickich szkół i uczelni w diecezji płockiej.

5. W tym tygodniu w liturgii trwa oktawa Zmartwychwstania Pańskiego, a to oznacza, że przez kolejnych osiem dni będziemy świętować wielką radość całego Kościoła. Dlatego liturgiczna uroczystość Świętego Wojciecha, która przypada 23 kwietnia, została w tym roku przeniesiona na poniedziałek 28 kwietnia, już po zakończeniu oktawy Wielkanocy.

6. Najbliższa niedziela 27 kwietnia, to Niedziela Miłosierdzia Bożego, która jednocześnie jest dniem kanonizacji błogosławionych papieży Jana Pawła II i Jana XXIII . Jest to niezwykła uroczystość dla Polski i Kościoła na całym świecie, dlatego o godzinie 10:00 w chwili rozpoczęcia Mszy Świętej kanonizacyjnej zadzwonią dzwony we wszystkich parafiach diecezji płockiej, zgodnie z decyzją biskupa płockiego. Msza Święta z godziny 10:00 zostanie odprawiona o godzinie 8:00, żeby była możliwość przeżywania transmisji Mszy Świętej z Watykanu. Po każdej Mszy Świętej w naszym kościele będzie możliwość oddania czci relikwiom błogosławionego Jana Pawła II, a także zabrania do domu Kanonizacyjnej Iskry Miłosierdzia, którą przywiozła z Płocka młodzież naszej parafii w Niedzielę Palmową, dlatego proszę przynieść ze sobą do kościoła świeczkę lub mały znicz.

7. Naszym bezpośrednim duchowym przygotowaniem do tego wiekopomnego wydarzenia będą się czuwania modlitewne przed Najświętszym Sakramentem, prowadzone przez Koła Żywego Różańca od wtorku 22 kwietnia po Mszy Świętej o godzinie 16:30. We wtorek KŻR Żebry, w środę KŻR Nowe Czernice, w czwartek KŻR I i II Czernice Borowe, a w piątek KŻR Zembrzus Wielki oraz KŻR dzieci i młodzieży. W sobotę 26 kwietnia po Mszy Świętej o godz. 16:30 obędzie się papieski program słowno – muzyczny, w wykonaniu młodzieży z gimnazjum im. 21 Pułku Piechoty „Dzieci Warszawy”. Serdecznie zapraszamy do udziału w tych propozycjach duszpasterskich, aby dobrze przygotować się i godnie przeżywać Niedzielę Miłosierdzia Bożego oraz kanonizację dwóch błogosławionych papieży naszych czasów.

8. We wtorek 22 kwietnia o godzinie 10:00 zapraszam na spotkanie wielkanocne do sali spotkań na plebanii wszystkich ministrantów i lektorów oraz dzieci i młodzież z Koła Żywego Różańca.

9. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do godnego przeżycia Triduum Paschalnego i Świąt Wielkanocnych. Przede wszystkim Akcji Katolickiej i jej sympatykom za przygotowanie Grobu Pańskiego w nawiązaniu do przeżywanego w całym kościele Roku Wiary w Syna Bożego i Ołtarza Wystawienia. Dziękuję Radzie Duszpasterskiej za przygotowanie modlitewnego czuwania poszczególnych miejscowości naszej parafii w Wielką Sobotę. Dziękuję również druhom strażakom z naszej jednostki OSP i harcerzom z naszych szkół za pełnienie honorowej warty przy Grobie Pańskim, a także udział w dzisiejszej procesji rezurekcyjnej oraz dzieciom, młodzieży, ministrantom i lektorom za ich obecność przy Panu Jezusie i posługę liturgiczną przy ołtarzu. Dziękuję pocztom sztandarowym, asyście procesyjnej i dziewczętom sypiącym kwiatkami, Panu Janowi szafarzowi nadzwyczajnemu Komunii Świętej, panu Organiście i panu Kościelnemu, redakcji strony internetowej naszej parafii i współpracownikom, a także raz jeszcze całej wspólnocie parafialnej za złożone ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i świąteczną dekorację naszego kościoła. Bóg zapłać wszystkim za okazane dobro w tych dniach i dar wspólnej modlitwy.

Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa