Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

1. Dziś przeżywamy niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. Jest to największa uroczystość w roku kościelnym, rozpoczynająca okres wielkanocny w liturgii. Pięćdziesiąt dni od niedzieli Zmartwychwstania do niedzieli Zesłania Ducha Świętego obchodzi się z wielką radością jako jeden dzień świąteczny, który jest „wielką niedzielą”. Głównie w te dni śpiewa się „Alleluja”, z hebrajskiego „Hallelujah”, co tłumaczymy na język polski: „Chwalmy Pana”.

2. Z okazji świąt Zmartwychwstania Pańskiego Biskup Płocki kieruje do nas życzenia:
Kochani Diecezjanie. Z okazji Świąt Wielkanocnych przesyłam Wam serdeczne życzenia paschalne. Niech Zmartwychwstały Chrystus napełni Wasze serca miłością i pokojem. Życzę, by każdy z Was doświadczył żywej obecności uwielbionego Pana i stawał się człowiekiem wielkanocnej nadziei. Przeżyjmy tegoroczną Paschę w duchu dziękczynienia Dobremu Bogu za 940 lat istnienia naszej diecezji oraz w klimacie twórczego oczekiwania na zbliżające się spotkanie z Maryją przychodzącą do naszej wspólnoty diecezjalnej w Jasnogórskim Wizerunku. Radosnych spotkań przy wielkanocnym stole. Wszystkich Was obejmuję moją modlitwą i z serca błogosławię. Wasz biskup Piotr.

3. Wszystkim Drogim Parafianom i Drogim Gościom składam świąteczne życzenia: Spokojnych i dobrych Świąt Wielkanocnych. Niech spotkanie ze Zmartwychwstałym Panem napełni wszystkich radością. Niech Jezus Chrystus, który pozwala dotknąć swoich ran, obdarzy nas zdrowiem duszy i ciała. Niech nam okaże bezmiar swojej miłości i umocni pokojem.

4. Dzisiaj jeszcze w naszym kościele Msze Święte o godzinie: 10:00 i 12:00 (sakrament chrztu świętego). Nie będzie Mszy Świętej o godzinie 15:00.

5. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Msze Święte o godzinie 10:00, 12:00 i 15:00, w czasie których zostanie odczytany list Rektora Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku, a ofiary zbierane na tacę zostaną przeznaczone na rzecz katolickich szkół i uczelni w diecezji płockiej.

6. W tym tygodniu w liturgii trwa oktawa Zmartwychwstania Pańskiego, czyli przez kolejnych osiem dni będziemy świętować wielką radość całego Kościoła.

7. W piątek 10 kwietnia przypada piąta rocznica katastrofy pod Smoleńskiem. Pamiętajmy w modlitwie o ofiarach tej narodowej tragedii oraz módlmy się za naszą Ojczyznę.

8. Z okazji 5. rocznicy katastrofy smoleńskiej oraz 75. rocznicy zbrodni katyńskiej za tydzień podczas Mszy Świętej o godz. 12:00 zostanie wykonane zamyślenie muzyczne według Józefa Haydna pt. „Siedem ostatnich słów Chrystusa na krzyżu”. To oratorium muzyczne jest sponsorowane przez fundację „Scalam – prostujemy drogi życia” z siedzibą w Przasnyszu, za co bardzo dziękuję w imieniu całej parafii i serdecznie zapraszam do oddania hołdu naszym zamordowanym i tragicznie zmarłym rodakom, za których zostanie odprawiona Msza Święta o godzinie 12:00.

9. Najbliższa niedziela 12 kwietnia, to druga niedziela wielkanocna, zwana także niedzielą białą oraz niedzielą Miłosierdzia Bożego. W tym dniu obchodzić będziemy święto patronalne Caritas i rozpoczniemy 71. Tydzień Miłosierdzia. Jednocześnie jest to druga niedziela miesiąca, dlatego różaniec przed Mszą Świętą o godzinie 10:00 poprowadzi Koło Żywego Różańca z Żeber, a po Mszy Świętej spotkanie Koła Żywego Różańca dzieci i młodzieży (wymiana tajemnic różańcowych).

10. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do godnego przeżycia Triduum Paschalnego i Świąt Wielkanocnych. Przede wszystkim Akcji Katolickiej i jej sympatykom za przygotowanie Grobu Pańskiego w nawiązaniu do przeżywanego w Kościele w Polsce roku liturgicznego pod hasłem “Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię” i Ołtarza Adoracji. Dziękuję Radzie Duszpasterskiej za przygotowanie modlitewnych czuwań poszczególnych miejscowości naszej parafii w Wielką Sobotę. Dziękuję również druhom strażakom z naszej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej i harcerzom z naszych szkół za pełnienie honorowej warty przy Grobie Pańskim, a także udział w dzisiejszej procesji rezurekcyjnej oraz dzieciom, młodzieży, ministrantom i lektorom za ich obecność przy Panu Jezusie i posługę liturgiczną przy ołtarzu. Dziękuję pocztom sztandarowym, asyście procesyjnej i dziewczętom sypiącym kwiatkami, Panu Janowi szafarzowi nadzwyczajnemu Komunii Świętej, Paniom Katechetkom, Panu Organiście i Panu Kościelnemu, redakcji strony internetowej naszej parafii i współpracownikom, a także raz jeszcze całej wspólnocie parafialnej za złożone ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i świąteczną dekorację naszego kościoła. Bóg zapłać wszystkim za okazane dobro w tych dniach i wspólną modlitwę.

Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa