Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego, to największe święto Kościoła katolickiego i całego chrześcijaństwa. Wielkanoc to zwycięstwo miłości nad śmiercią i dobra nad złem, dlatego dziękujmy Bogu za dar nowego życia w Chrystusie.
 2. Biskup Płocki Szymon Stułkowski przekazuje nam życzenia wielkanocne: Drogie Siostry i Drodzy Bracia, Drodzy Diecezjanie! Przeżywając z wiarą Święta Wielkanocne uczestniczymy w „eksplozji” życia. Jezus przechodzi przez mękę, przez śmierć i złożenie do grobu, by wreszcie doświadczyć wskrzeszenia z martwych. On zabity i pogrzebany żyje, zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! Dla nas to szczególny czas, by dziękować Bogu za życie własne i życie innych ludzi. Dnia 20 marca papież Franciszek powiedział do nas Polaków: Myśląc o waszej Ojczyźnie, chciałbym odnieść do niej moje marzenie, jakie kilka lat temu wyraziłem, pisząc o Europie. Niech Polska będzie ziemią, która chroni życie w każdym jego momencie, od chwili, gdy pojawia się w łonie matki, aż do jego naturalnego kresu. Nie zapominajcie, że nikt nie jest panem życia, czy to swojego, czy też innych. Życzę Wam i sobie, byśmy umieli być wdzięczni za dar życia! Niech zmartwychwstały Chrystus nas błogosławi i prowadzi do pełni życia!
 3. Drogim Parafianom oraz Drogim Gościom razem z Rodzinami i Bliskimi, z którymi jednoczymy się duchowo, ja również składam świąteczne życzenia: Niech tajemnica Wielkiej Nocy przyniesie wszystkim trwały pokój, a blask Zmartwychwstania Pańskiego rozjaśni ciemności tego świata. Błogosławionych Świąt Wielkanocnych pełnych miłości i rodzinnego ciepła.
 4. Dzisiaj w naszym kościele Msze Święte o godzinie: 6:00, 10:00 (transmisja on-line) i 12:00. Nie będzie Mszy Świętej o godzinie 15:00.
 5. Jutro poniedziałek w Oktawie Wielkanocnej. Msze Święte o godzinie 8:30, 10:00, 12:00 i 15:00 (transmisja on-line). W czasie Mszy Świętych zostanie odczytany list Rektora Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku, a ofiary na tacę zostaną przeznaczone na rzecz katolickich szkół i uczelni w diecezji płockiej.
 6. Uroczystość Wielkanocy posiada oktawę, która polega na tym, że każdy dzień tego tygodnia ma rangę uroczystości. Dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 7. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca, który jest dniem szczególnej modlitwy
  o powołania kapłańskie i zakonne, przede wszystkim z naszej parafii. W tej intencji na zakończenie Mszy Świętej zostanie ofiarowana Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 8. Przed nami również pierwszy piątek miesiąca. Sakrament pokuty rozpocznie się o godzinie 15:30 w połączeniu z adoracją Najświętszego Sakramentu.
 9. W pierwszą sobotę o godz. 10:00 zostanie odprawiona Msza Święta z siódmego dnia oktawy wielkanocnej, poprzedzona modlitwą różańcową, a w pierwszą niedzielę kwietnia za tydzień podczas Mszy Świętej o godz. 10:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna.
 10. Następna niedziela, to Niedziela Miłosierdzia Bożego, którą w 2000 roku ustanowił Święty Jan Paweł II.
 11. W niedzielę za tydzień po Mszy Świętej o godz. 15:00 spotkanie dla starszej grupy młodzieży, która przygotowuje się do bierzmowania. Ten sakrament bierzmowania został zaplanowany w niedzielę 28 kwietnia w czasie Mszy Świętej o godz. 12:00.
 12. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do godnego przeżycia Wielkiego Tygodnia, Triduum Paschalnego i Świąt Wielkanocnych.
 13. Słowa podziękowania dla Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej oraz wszystkich osób wspomagających za przygotowanie Grobu Pańskiego oraz Ołtarza Wystawienia w nawiązaniu do hasła Roku Duszpasterskiego w Kościele w Polsce „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Pięknym darem dla Zmartwychwstałego Pana są deklaracje Duchowej Adopcji dziecka Poczętego, które złożyło 39 osób w niedzielę 24 marca br. Również dzieci złożyły dar materialny w postaci skarbonek Caritas z Jałmużną Wielkopostną. Dziękuję wszystkim, którzy choćby przez chwilę byli przy Grobie Pańskim w Wielki Piątek i Wielką Sobotę. Dziękuję Radzie Duszpasterskiej za przeprowadzone czuwania poszczególnych miejscowości. Ministrantom z Liturgicznej Służby Ołtarza, asyście procesyjnej i pocztom sztandarowym oraz druhnom i druhom z naszej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej za obecność i współpracę. Dziękuję lektorkom i lektorom oraz dziewczętom i paniom śpiewającym psalmy, a także Panu organiście Adrianowi, Panu Bogusławowi trębaczowi wojskowemu i Panu zakrystianinowi Adrianowi po. Pana Kościelnego. Dziękuję Panu Damianowi i Panu Stanisławowi Nadzwyczajnym Szafarzom Komunii Świętej oraz Katechetkom: p. Annie i s. Marcie, harcerzom z drużyny szkolnej, dzieciom i młodzieży, a także raz jeszcze całej wspólnocie parafialnej za złożone ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, Ołtarza Wystawienia i świąteczną dekorację naszego kościoła. Dziękuję za ufundowanie okazałego paschału. Podziękowanie dla Redakcji strony internetowej parafii za współpracę i posługę fotograficzną.
 14. W najbliższy wtorek 2 kwietnia będziemy przeżywać 19. rocznicę odejścia do Domu Ojca Jana Pawła II. Zatrzymajmy się na chwilę o godzinie 21:37 i podziękujmy Bogu za Wielkiego Papieża.
 15. Naszą modlitwą i życzliwością otaczamy wszystkich solenizantów i jubilatów nowego tygodnia. Pamiętamy o chorych, a zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu, szczególnie w modlitwie przy pustym Grobie Pańskim. W tych świątecznych dniach otaczamy naszą szczególną modlitwą wszystkie służby, które pełnią dyżury dla naszego dobra, zdrowia i bezpieczeństwa. Policja ponadto przypomina o ostrożności na drodze podczas świątecznych podróży, a także o właściwym zabezpieczeniu swojego domu lub mieszkania podczas nieobecności.
 16. W poniedziałek 25 marca br. zmarł o. Władysław Józef Zyśk CP, posługujący w parafii pw. Świętego Stanisława Kostki w Przasnyszu. Miał 83 lata. Żałobna liturgia pogrzebu zostanie oprawiona 2 kwietnia o godz. 12:00 w kościele parafialnym ojców pasjonistów w Przasnyszu pod przewodnictwem bp. Mirosława Milewskiego. W środę 27 marca zmarł śp. Leszek Rykowski, zamieszkały w Grudusku, wieloletni nauczyciel muzyki w szkole podstawowej w Czernicach Borowych i w Grudusku związany rodzinnie z naszą parafią. Nabożeństwo żałobne zostało odprawione w Wilki Piątek, a Msza Święta po pogrzebie zostanie odprawiona jutro o godz. 15:00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.
 17. Święta Zmartwychwstania Pańskiego to wielka tajemnica naszej wiary. Umocnieni modlitwą Mszy Świętej podzielmy się Bożym pokojem i pełnym radości orędziem, że Pan umarł za nas i za wielu, ale prawdziwie zmartwychwstał.
Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa