Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

1. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego, którą dzisiaj przeżywamy, to największe święto Kościoła katolickiego i całego chrześcijaństwa. Z tej okazji Biskup Płocki Piotr Libera przekazuje nam życzenia wielkanocne:
„Pan zmartwychwstał, prawdziwie zmartwychwstał! Radujmy się! Alleluja!”. Z okazji Świąt Wielkanocnych przesyłam Wam serdeczne życzenia paschalne. Niech spotkanie ze Zmartwychwstałym Panem będzie dla Was umocnieniem wiary, źródłem nadziei i szczęścia. Zgromadzeni wokół Niego prośmy wspólnie o siły i potrzebne łaski dla nowego Papieża.
Ze swej strony zapewniam Was wszystkich o mojej modlitwie i duchowej jedności. Z serca wszystkim błogosławię!

2. Wszystkim Kochanym Parafianom i Drogim Gościom składam świąteczne życzenia: niech te dni zwycięstwa życia nad śmiercią, miłości nad złem, światłości nad ciemnością przyniosą radość i pokój, pogodę ducha oraz wypełnią naszą codzienność nadzieją budzącej się do życia wiosny, abyśmy zawsze byli mocni wiarą i mogli nieustannie świadczyć o wielkiej i niepojętej miłości Boga. Szczęść Boże nam wszystkim.

3. Dzisiaj jeszcze w naszym kościele Msze święte o godzinie: 10:00 i 12:00 (sakrament Chrztu Świętego). Nie będzie Mszy świętej o godzinie 15:00.

4. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Msze Święte o godzinie 10:00, 12:00 i 15:00, w czasie których zostanie odczytany list Rektora Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku, a ofiary zbierane na tacę zostaną przeznaczone na rzecz płockiego Seminarium Duchownego.

5. Najbliższa niedziela 7 kwietnia, to Niedziela Miłosierdzia Bożego, którą w 2000 roku ustanowił bł. Jan Paweł II. Jednocześnie jest to pierwsza niedziela miesiąca, po Mszy świętej o godzinie 10:00 adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna. Zapraszam całą asystę i dziewczęta sypiące kwiatkami.

6. We wtorek 2 kwietnia, ósma rocznica śmierci błogosławionego Jana Pawła II. O godzinie 21:00 Apel Jasnogórski, Różaniec i Litania ku czci bł. Jana Pawła II, następnie o godzinie 21:37 zadzwonią dzwony i pójdziemy zapalić symboliczne znicze i świeczki przy figurce Jezusa Miłosiernego.

7. We wtorek 2 kwietnia o godzinie 10:00 zapraszam na spotkanie wielkanocne do sali spotkań na plebanii ministrantów i lektorów, dzieci i młodzież z KŻR oraz młodzież, która wyjechała na spotkanie młodzieży diecezji płockiej w niedzielę palmową.

8. W najbliższą sobotę 6 kwietnia o godzinie 14:00 zapraszam na spotkanie Parafialny Zespół Synodalny oraz Parafialny Oddział Akcji Katolickiej. Spotkanie odbędzie się w budynku plebanii i będzie dotyczyło m.in. trwającego 43 Synodu Diecezji Płockiej.

9. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i Kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Winnicy Pańskiej, także z naszej wspólnoty parafialnej. W tej intencji na zakończenie Mszy świętej zostanie odmówiona Koronka do Miłosierdzia Bożego. W piątek wypełniamy prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata poprzez adorację Najświętszego Sakramentu, która rozpocznie się o godzinie 15:30. W sobotę czcimy Niepokalane Serce Matki Najświętszej poprzez Mszę świętą o godzinie 10:00.

10. Serdecznie dziękuję wszystkim parafianom, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do godnego przeżycia Triduum Paschalnego i Świąt Wielkanocnych. Przede wszystkim Akcji Katolickiej na czele z panem prezesem Janem Pikus i wszystkim osobom wspomagającym, za przygotowanie Grobu Pańskiego w nawiązaniu do przeżywanego w całym kościele Roku Wiary i Ołtarza Wystawienia. Dziękuję Radzie Duszpasterskiej za przygotowanie modlitewnego czuwania poszczególnych miejscowości naszej parafii w Wielką Sobotę. Dziękuję również druhom strażakom i harcerzom za pełnienie honorowej warty przy Grobie Pańskim oraz dzieciom, młodzieży i ministrantom za ich obecność przy Panu Jezusie i posługę liturgiczną przy ołtarzu. Dziękuję pocztom sztandarowym, asyście procesyjnej i dziewczętom sypiącym kwiatkami, panu Organiście i panu Kościelnemu, a także raz jeszcze całej wspólnocie parafialnej za złożone ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i świąteczną dekorację naszego kościoła. Wyrażam podziękowanie Kołom Żywego Różańca i kilku osobom indywidualnym za ufundowanie i zakup obrusów na ołtarze o charakterze wielkanocnym. Bóg zapłać wszystkim za okazane dobro i naszą wspólną modlitwę.

Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa