Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej
14 maja 2021 - Przewodniczący Episkopatu: Dziękujemy Bogu i Matce Bożej Fatimskiej za ocalenie życia Jana Pawła II Dziękujemy Panu Bogu i Matce Boże ... +++ 14 maja 2021 - Z Dawna Polski Tyś Królową +++ 11 maja 2021 - VI NIEDZIELA WIELKANOCNA „B” 09.05.2021 Dzisiaj szósta niedziela wielkanoc ... +++ 10 maja 2021 - Intencje Mszy Świętych 03.05.2021 – 09.05.2021 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 5 maja 2021 - NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY KRÓLOWEJ POLSKI „B” 03.05.2021 Dzisiaj obchodzimy uroczystość Na ... +++ 4 maja 2021 - Papież modli się na różańcu za zmarłych na koronawirusa – rozpoczął się „maraton modlitewny” o ustanie pandemii Wiele osób bezpośrednio dotknięt ... +++ 4 maja 2021 - V NIEDZIELA WIELKANOCNA „B” 02.05.2021 Dziś piąta niedziela Wielkanocy i ... +++ 4 maja 2021 - Msza Święta w intencji OSP Czernice Borowe 03.05.2021 +++ 4 maja 2021 - Msza Święta w intencji maturzystów 03.04.2021 +++ 3 maja 2021 - Intencje Mszy Świętych 03.05.2021 – 09.05.2021 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ webdesign

1. Dzisiaj przeżywamy uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Epifanii (gr. ukazanie się), którą w Polsce nazywamy świętem Trzech Króli. W Kościele ta uroczystość znana jest już od III wieku i przypomina, że Syn Boży ukazuje się ludziom jako Zbawiciel całego świata. W Kościołach Wschodnich dzisiaj jest obchodzona wigilia Bożego Narodzenia.

2. Objawienie Pańskie to uroczystość nakazana, dlatego dzisiaj mamy obowiązek uczestnictwa we Mszy Świętej. Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę. Ze względu na rangę uroczystości nie ma obowiązku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

3. Z okazji uroczystości Objawienia Pańskiego, kredą poświęconą w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, oznaczamy drzwi naszych domów pierwszymi literami imion Trzech Mędrców: Kacpra, Melchiora i Baltazara (K+M+B 2017) lub w myśl innej tradycji od łacińskich słów Christus mansionem benedicat – niech Chrystus błogosławi to mieszkanie (C+M+B 2017).

4. Na zakończenie Mszy Świętej o godzinie 12:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu z okazji pierwszego piątku miesiąca. O godz. 15:00 symbolicznie błogosławieństwo kredy, kadzidła i wody, które w tych dniach przynosi do naszych domów Pan kościelny.

5. Uroczystość Objawienia Pańskiego to również Światowy Misyjny Dzień Dzieci, który ustanowił papież Pius XII w roku 1950. W tym roku ten dzień nosi hasło „Idźcie i głoście. Z misjonarzami na peryferie świata” i zachęca do modlitwy o nowe powołania misyjne. Ofiary składane dzisiaj na tacę zostaną przeznaczone na rzecz Krajowego Funduszu Misyjnego.

6. W związku ze Światowym Misyjnym Dniem Dzieci, dzisiaj podczas Mszy Świętej o godzinie 10:00, dzieci i młodzież adorują Pana Jezusa w betlejemskim żłóbku. Podziękowania dla pani katechetki Beaty Gregorczyk i młodzieży z gimnazjum za przygotowanie zamyślenia z modlitwą za dzieci z Tajlandii..

7. Od kilku lat uroczystość Objawienia Pańskiego jest dniem wolnym od pracy, dlatego po raz dziewiąty ulicami 515. miejscowości w Polsce oraz w 21. miejscowościach za granicami naszego kraju przejdzie Orszak Trzech Króli, który także po raz czwarty odbędzie się w Przasnyszu, gdzie około godziny 12:00 rozpocznie się przemarsz orszaku w kierunku Rynku miejskiego, a potem wspólne kolędowanie i jasełka. Hasłem tegorocznego Orszaku są słowa zawołania zgromadzeń franciszkańskich „Pokój i dobro”.

8. Również dzisiaj Biskup Płocki Piotr Libera obchodzi 20. rocznicę przyjęcia święceń biskupich, które otrzymał 6 stycznia 1997 r. z rąk Świętego Jana Pawła II w bazylice Świętego Piotra w Rzymie. Razem z modlitwą składamy serdeczne życzenia Dostojnemu Pasterzowi naszej diecezji.

9. Dzisiaj o godzinie 16:00 zapraszam na wspólne spotkanie opłatkowe dotychczasową Radę Duszpasterską, Parafialny Oddział Akcji Katolickiej i Asystę Procesyjną. Nasze spotkanie odbędzie się w sali spotkań na plebanii.

10. Jutro pierwsza sobota miesiąca stycznia. O godz. 10:00 zostanie odprawiona Msza Święta wotywna ku czci Niepokalanego Serca Maryi, a pół godziny wcześniej rozpocznie się modlitwa różańcowa.

11. W niedzielę 8 stycznia obchodzimy święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny obchód Bożego Narodzenia. Jest to również druga niedziela miesiąca, dlatego przed Mszą Świętą o godzinie 10:00 modlitwie różańcowej przewodniczy Koło Żywego Różańca z Żeber, a po Mszy Świętej o godzinie 10:00 spotkanie Koła Żywego Różańca dzieci i młodzieży.

12. W najbliższą niedzielę podczas Mszy Świętej o godz. 10:00, zgodnie z decyzją Biskupa Płockiego, odbędzie się zaprzysiężenie Rady Duszpasterskiej oraz Rady Gospodarczej na nową kadencję, która trwa 5 lat.

13. Serdeczne podziękowania dla Rady Duszpasterskiej, Akcji Katolickiej i Parafialnego Zespołu Caritas za przygotowanie spotkania dla dzieci z okazji świąt Bożego Narodzenia, Nowego Roku i Objawienia Pańskiego. Dziękujemy całej parafii za okazane wsparcie materialne i wszystkim, którzy okazali swoją pomoc. Wczorajsze spotkanie z niespodziankami przyniosło dzieciom dużo radości, dlatego chcemy w taki sposób spotkać się również w przyszłym roku.

14. W sobotę 7 stycznia rozpoczynamy kolędę, czyli tradycyjną wizytę duszpasterską. W czasie kolędy można będzie ustalić terminy poświęcenia pól w roku 2017. Podobnie jak w latach ubiegłych, można składać ofiary materialne na rzecz naszej parafii z przeznaczeniem na planowane inwestycje. Przede wszystkim będzie to naprawa ogrodzenia cmentarza oraz nadal pozostaje aktualny zamysł zamontowania instalacji ogrzewania kościoła w oparciu o nowe możliwości technologiczne z ewentualnym dofinansowaniem unijnym.

15. W miarę możliwości proszę wszystkich o obecność, a dzieci i młodzież o zeszyty do lekcji religii. Tradycyjnie też proszę o pojazdy z miejscowości, gdzie będzie kolęda i już teraz za wszystko serdecznie dziękuję.

16. PROGRAM KOLĘDY:

  • Sobota (7 stycznia) – Miłoszewiec i Ostafieje, godz. 11:00
  • Poniedziałek (9 stycznia) – Kownaty, godz. 9:30.

17. Spotkanie z Jezusem w tajemnicy objawienia ma przemieniać nasze życie. Niech Boże błogosławieństwo jak gwiazda betlejemska zawsze prowadzi nas prostymi drogami i pomaga nam dobrze wypełniać posłannictwo głoszenia Ewangelii.

Rok liturgiczny 2020/2021
Poczta www

Archiwa