Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

24 czerwca 2022 - Piknik integracyjny +++ 23 czerwca 2022 - Ciekawy film na wakacje +++ 23 czerwca 2022 - XII NIEDZIELA ZWYKŁA „C” 19.06.2022 Dzisiaj dwunasta niedziela w roku l ... +++ 20 czerwca 2022 - 85. rocznica urodzin Szanownej Pani Jadwigi Brzeźniak 19.06.2022 +++ 20 czerwca 2022 - Intencje Mszy Świętych 20.06.2022 – 26.06.2022 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 17 czerwca 2022 - NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA „C” 16.06.2022 Dzisiaj obchodzimy uroczystość Na ... +++ 16 czerwca 2022 - Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa 16.06.2022 +++ 14 czerwca 2022 - 30. rocznica sakramentu małżeństwa Państwa Wandy i Jana Salwa 11.06.2022 +++ 13 czerwca 2022 - UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ „C” 12.06.2022 Dziesiąta niedziela w roku liturgi ... +++ 13 czerwca 2022 - Intencje Mszy Świętych 13.06.2022 – 19.06.2022 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ webdesign
 1. Czwarta niedziela w roku liturgicznym przypada 2 lutego, dlatego przeżywamy dziś święto Ofiarowania Pańskiego, w polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Od początku historii Kościoła obchodzono pamiątkę przyniesienia Dzieciątka Jezus przez Maryję i Józefa do świątyni jerozolimskiej. Niekiedy dzień ten nazywano także świętem Symeona, ponieważ jak pamiętamy z Ewangelii, Maryja złożyła Dzieciątko w ręce świątobliwego starca Symeona. W Jerozolimie to święto obchodzono już w V wieku i łączono je z procesją ze świecami. Od X wieku upowszechnił się zwyczaj błogosławienia w tym dniu świec. Święto Ofiarowania Pańskiego ukazuje nam Chrystusa – Światłość świata. Przyniesiona przez nas świeca gromniczna ma przypominać, że Chrystus nieustannie oświeca drogi naszego życia.
 2. Święto Ofiarowania Pańskiego to również 24. Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, który w 1997 roku ustanowił papież Jan Paweł II. W tym roku nosi hasło „Wielka tajemnica wiary”. W Polsce działa obecnie blisko 180 zakonów i zgromadzeń zakonnych, do których należy ponad 32 tysiące osób. Zgodnie z tradycją ofiary na tacę będą przeznaczone na potrzeby i utrzymanie klasztorów klauzurowych.
 3. Dzisiaj przypada również doroczny odpust w parafii Węgra. Główna Msza Święta, której będzie przewodniczył biskup Mirosław Milewski, zostanie odprawiona o godz. 12:00.
 4. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca lutego. W czasie Mszy Świętej o godzinie 12:00 adoracja Najświętszego Sakramentu i dziękczynienie za tegoroczną kolędę oraz modlitwa w intencji osób konsekrowanych.
 5. W przyszłą niedzielę modlitwę różańcową przed Mszą Świętą o godzinie 10:00 poprowadzi Koło Żywego Różańca z Nowych Czernic, ponieważ jest to druga niedziela miesiąca.
 6. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca. Na zakończenie Mszy Świętej Koronką do Miłosierdzia Bożego podziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa oraz poprosimy o nowe powołania do pracy w Winnicy Pańskiej, przede wszystkim z naszej wspólnoty parafialnej.
 7. W pierwszy piątek miesiąca chcemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Od godziny 15:00 adoracja Najświętszego Sakramentu oraz sakrament pokuty. O godz. 16:00 zostanie odprawiona Msza Święta wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa.
 8. W najbliższą sobotę 8 lutego o godzinie 9:00 spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza (ministrantów i kandydatów), które odbędzie się w sali spotkań na plebanii.
 9. Zakończyła się wizyta duszpasterska nazywana kolędą. Bardzo dziękuję za wspólną modlitwę, gościnność, życzliwe przyjęcie i okazywaną wszechstronną pomoc
  w kolędowaniu, a także za złożone ofiary materialne, szczególnie na rzecz naszej parafii. Ogólne podsumowanie kolędy podczas ogłoszeń duszpasterskich w niedzielę za tydzień.
 10. Jutro w poniedziałek 3 lutego będziemy demontować świąteczną dekorację naszego kościoła. Zwracam się do mieszkańców Chojnowa Wieś o pomoc w ramach naszej kolejności sprzątana kościoła. Rozpoczęcie prac o godz. 9:00.
 11. Dyrektor Muzeum Historycznego w Przasnyszu, Starosta Przasnyski, Burmistrz Miasta Przasnysz zapraszają na promocję komiksu pt. „Mateczki”, która odbędzie się w czwartek 6 lutego o godz. 16:00 w sali konferencyjnej nowego budynku Starostwa Powiatowego w Przasnyszu. Podczas promocji będzie możliwość otrzymania bezpłatnego egzemplarza komiksu.
 12. Dyrekcja Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Przasnyszu przekazuje informację, że realizuje Program Profilaktyki Raka Piersi. W związku z tym zaprasza kobiety w wieku 50 – 69 lat na bezpłatne badania mammograficzne do Pracowni Mammograficznej mieszczącej się w budynku szpitala przy ulicy Sadowej 9, Dział RTG, II piętro, od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-13:00, tel. 29 753 43 44. Aparat mammograficzny jest w pełni ucyfrowiony z obróbką najnowszej generacji. Program skierowany jest do kobiet, które nie miały wykonywanych badań w ramach tego programu, w ciągu ostatnich 24 miesięcy.
 13. Jubilatom i solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia. Chorych otaczamy naszą modlitwą, a wszystkich zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu.
 14. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 3 lutego (poniedziałek) – Święty Błażej. Biskup Sebasty w Armenii i męczennik z IV wieku. Patronuje ludziom chorym na gardło (wspomnienie dowolne).
 • 3 lutego (poniedziałek) – Święty Oskar (801-865). Biskup, benedyktyn i misjonarz Skandynawii oraz patron Szwecji (wspomnienie dowolne).
 • 5 lutego (środa) – Święta Agata. Dziewica i męczennica z czasów cesarza Decjusza. Jest patronką Sycylii we Włoszech.
 • 6 lutego (czwartek)– Święci Paweł Miki i Towarzysze. Męczennicy japońscy z XVI wieku.
 1. Symeon i Anna rozpoznali w małym Jezusie Zbawiciela. Czasem trudno jest zobaczyć Boga w tym, co niepozorne i zwyczajne. Tymczasem On przychodzi do nas w czasie każdej Mszy Świętej i jest z nami w naszej codzienności. Wychwalajmy więc Boga i bądźmy życzliwi dla ludzi. Pozwólmy Chrystusowi, aby był światłem naszego życia.
Rok liturgiczny 2021/2022

Poczta www

Archiwa