13 stycznia 2021 - ROK ŚWIĘTY JAKUBOWY 2021 Więcej informacji >>> +++ 13 stycznia 2021 - AP+ Wspieram Ewangelizację Więcej informacji >>> +++ 13 stycznia 2021 - ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO „B” 10.01.2021 Chrzest Święty jest przejściem z ... +++ 11 stycznia 2021 - Intencje Mszy Świętych 11.01.2021 – 17.01.2021 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 7 stycznia 2021 - MODLITWA O POWOŁANIA KAPŁAŃSKIE +++ 7 stycznia 2021 - Uroczystość Objawienia Pańskiego 06.01.2021 +++ 7 stycznia 2021 - Komunikat przewodniczącego Komisji Episkopatu Polski ds. Misji na Dzień Modlitwy i Pomocy Misjom przypadający w Uroczystość Objawienia Pańskiego 6 stycznia 2021 r. +++ 7 stycznia 2021 - Strona do aktualności +++ 7 stycznia 2021 - OBJAWIENIE PAŃSKIE „B” 06.01.2021 Dzisiaj obchodzimy uroczystość Ob ... +++ 4 stycznia 2021 - Zapowiedzi przedślubne 03.01.2021 – 10.01.2021 Piotr Gajewski – parafia pw. Świ ... +++ webdesign

Parafialny Zespół Caritas jest związany z parafią oraz pomaga realizować jej misję, w której zawiera się wyraźnie działalność charytatywna. PZC jest ściśle związany z osobą proboszcza, który „pragnąc dobrze wypełnić funkcję pasterza, (…) powinien starać się poznać wiernych powierzonych jego pieczy. (…) Szczególną troską otacza biednych, cierpiących, samotnych, wygnańców, oraz przeżywających szczególne trudności” (kan. 529 §1). PZC jest jednym z narzędzi, które pomagają w wypełnianiu kanonicznych obowiązków proboszcza, a także jest wspólnotą we wspólnocie parafialnej, świadectwem realizacji przykazania miłości Boga i bliźniego, ale również miejscem zaangażowania społeczności lokalnej.
Parafialny Zespół Caritas w Czernicach działa w strukturze Caritas Diecezji Płockiej, korzysta z jej osobowości prawnej, posługuje się znakiem i nazwą Caritas, może liczyć na wsparcie w wypełnianiu podejmowanych zadań.

Parafialny Zespół Caritas to grupa ludzi bezpośrednio zaangażowanych w działalność charytatywną parafii. Ich zadaniem jest m.in. realizowanie i koordynowanie, w miarę możliwości i środków, inicjatyw i zadań stawianych przez Caritas Diecezji Płockiej oraz zadań pojawiających się w społeczności parafialnej. Do zadań PZC należy także mobilizowanie innych parafian do czynnego realizowania przykazania miłości bliźniego i kultywowania parafialnych i rodzinnych zwyczajów charytatywnych.

Aktyw Parafialnego Zespołu Caritas w Czernicach Borowych tworzą:
1. Bogumiła Dzierzęcka
2. Beata Gregorczyk