Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

W piątek, 6 sierpnia wyruszyła 40. Piesza Pielgrzymka Diecezji Płockiej na Jasną Górę. W tym roku jej hasłem przewodnim jest „Idziemy z Józefem”.

Tak, jak w roku ubiegłym, jej organizacja i charakter zostały zmienione na sztafetowy, co jest związane z panującą epidemią koronawirusa.

– W związku z trwającą epidemią koronawirusa tegoroczna Pielgrzymka nie odbędzie się w tradycyjnej formie. Mając na względzie bezpieczeństwo, zdrowie, zarówno Pielgrzymów, jak i spotykanych, i goszczących Pielgrzymkę ludzi, a także niepewną sytuację epidemiologiczną, organizujemy Pielgrzymkę w inny sposób – poinformowali organizatorzy.

W trasę nie wyruszy jednocześnie jedenaście grup. Każda będzie pielgrzymować osobno przez jeden dzień trasy. Ten sposób pielgrzymowania sprawdził się w roku ubiegłym, ale znacząco odstaje od lat wcześniejszych.

– Tegoroczna Pielgrzymka będzie miała charakter „sztafety”. Każdego dnia będzie pielgrzymowała inna grupa, pod kierunkiem swojego Ks. Przewodnika i będzie pielgrzymowała jeden dzień. Nie przewidujemy w tym roku noclegów podczas Pielgrzymki czy korzystania ze wspólnych basenów do wieczornego mycia. Przewodnik danej grupy organizuje przyjazd na trasę swojej grupy, a także jej odjazd wieczorem. Apel Wieczorny odbędzie się od razu po dojściu grupy – dodają.

Pielgrzymka rozpoczęła się od mszy świętej w płockiej katedrze, którą celebrował bp. Mirosław Milewski. W czasie je trwania pielgrzymi będą mogli przyjąć szkaplerz, a także wstąpić do Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, czy też podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Pierwszego dnia pielgrzymi mają do pokonania trasę 36 km, z Płocka do Sokołowa.

Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa