Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

W dniu 29.06.2013r w sobotę w święto Apostołów Piotra i Pawła odbyła się autokarowa parafialna pielgrzymka zorganizowana przez Akcję Katolicką w Roku Wiary do Sierpca, Skępego i Osieka Rypińskiego.
Wyjechaliśmy o godzinie 6:00. Przed wyjazdem przybył nasz proboszcz ks. Michał Gaszczyński, który udzielił pielgrzymom pasterskiego błogosławieństwa na czas podróży, pielgrzymi modlili się o szczęśliwą podróż i przeżycia duchowe w czasie zwiedzania sanktuariów.

W czasie podróży do Sierpca śpiewaliśmy godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP, odmówiliśmy Różaniec Święty Tajemnice Radosne, Litanię Loretańską, śpiewaliśmy pieśni Maryjne. Pierwszym Sanktuarium, które nawiedziliśmy w Sierpcu było sanktuarium Matki Bożej Sierpeckiej Pani Niezawodnej Nadziei. Historię sanktuarium opowiedział nam proboszcz Pallotyn ks. Stanisław Zarosa. Każdy z pielgrzymów otrzymał pamiątkowy obrazek z wizerunkiem Matki B. Skępskiej. Złożyliśmy ofiarę materialną na potrzeby sanktuarium. Przy sanktuarium jest zakon klauzurowy sióstr Benedyktynek, gdzie można było nabyć wodę z cudownego źródełka. Drugim Kościołem, który nawiedziliśmy była Sierpecka Fara – parafia pw. Świętego Wita, Modesta i Kresencji. Przewodnikiem po niej był ks. Kanonik Andrzej Więckowski – Proboszcz tej parafii i dziekan Dziekanatu Sierpeckiego. Przez 6 lat w tej parafii wikariuszem był ks. Michał Gaszczyński obecny proboszcz naszej parafii, który jest bardzo mile wspominany. Nie omieszkaliśmy odwiedzić Kościoła Świętego Ducha gdzie pielgrzymi złożyli również ofiarę materialną. W kościele parafialnym – Sierpeckiej Farze uczestniczyliśmy w Eucharystii. Wielu pielgrzymów przystąpiło do sakramentu pokuty i Komunii Świętej. Po zwiedzaniu obiektów sakralnych przyszła kolej na zwiedzanie skansenu wsi mazowieckiej, w którym mogliśmy obejrzeć wygląd, wyposażenie, narzędzia pracy polskiej wsi.
Z Sierpca udaliśmy się do Skępego. Tam nawiedziliśmy sanktuarium Matki Boskiej Skępskiej, którym opiekują się Ojcowie Bernardyni. Po sanktuarium oprowadzał zakonnik który przybliżał na historię. Również złożyliśmy ofiarę materialną.

W drodze powrotnej w Osieku Rypińskim odwiedziliśmy byłego proboszcza parafii Czernice Borowe w latach 1997 – 2011 ks. Kanonika Stanisława Bednarskiego, który w naszej intencji sprawował Eucharystię, wygłosił okolicznościową homilię. Podczas Mszy przystąpiliśmy do Komunii Świętej. Po nabożeństwie ks. Stanisław zaprosił nas do ogrodu plebańskiego na grilla. Spotkanie upłynęło w miłej, rodzinnej atmosferze. Dzieliliśmy się wspomnieniami, mogliśmy obejrzeć plebanię. Zwiedziliśmy kościół i teren wokół niego. Złożyliśmy ofiarę materialną.Przyszedł czas na pożegnanie i powrót do domu. Podziękowaliśmy za przyjęcie. Ks. często wraca wspomnieniami do Czernic Borowych był 14 lat proboszczem. Odprowadził nas do autobusu, przy którym modliliśmy się o szczęśliwą podróż.

W drodze powrotnej śpiewaliśmy pieśni Maryjne. Była to wspaniała pielgrzymka, pełna doznań duchowych. Bogu niech będą dzięki za ten przeżyty dzień.

Tekst opracował Pan Jan Pikus

Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa