Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

OrszakPrzasnysz

Już 6 stycznia ulice Przasnysza po raz trzeci zapełnią się korowodami radosnych kolędników, którzy chcą wspólnie oddać hołd Nowonarodzonemu Dzieciątku!
Z trzech parafii wyruszą kolejno poszczególne orszaki na czele z królami: króla Kacpra, z parafii św. Wojciecha (kolor czerwony), króla Baltazara z parafii św. Stanisława Kostki (niebieski) i króla Melchiora z parafii Chrystusa Zbawiciela (zielony). Monarchowie będą jechać tak jak w zeszłych latach konno, co stanowi szczególną atrakcję.
Tegoroczne obchody święta Epifanii odbywać się będą na miejskim Rynku (ok.godz. 13) Jak co roku jedną z atrakcji będzie szopka z żywymi zwierzętami, usytuowana przy ratuszu. W trakcie uroczystości rozdawane też będą gorące napoje i posiłek.
Podczas Jasełek zaśpiewa specjalnie utworzony Chór Orszakowy, połączony z grup muzycznych działających przy parafiach, chórów oraz wszystkich zespołów śpiewających i ochotników niezrzeszonych w zespoły.
Orszak to moc Dobrej Nowiny, która łączy ludzi w działaniu, w świętowaniu, w dawaniu siebie innym. To jest właśnie Święto Epifanii – uwierzyć w narodziny niezwykłego Dzieciątka, ujrzeć nadzieję w blasku betlejemskiej gwiazdy i pójść za nią aby odnaleźć Miłość! I to wszystko razem a nie osobno, wspólnie a nie każdy sobie.. To okazja do wspólnego działania całych rodzin. Każdy może włączyć się do tworzenia tego cudownego wydarzenia, do czego serdecznie zapraszamy.
Pomysłodawcą Orszaku w naszym mieście jest ks. Andrzej Maciejewski, proboszcz parafii św. Wojciecha, zaś koordynatorem jest Rafał Witkowski, na co dzień organista w przasnyskiej farze. W organizację Orszaku zaangażowane są liczne grupy parafialne, takie jak Domowy Kościół, Akcja Katolicka, przedstawiciele przasnyskich parafii ale także grupa rekonstrukcyjna, harcerze, dzieci, młodzież szkolna, nauczyciele, grupy muzyczne, strażacy oraz policja.
Honorowy patronat nad przasnyskim orszakiem objęli bp Piotr Libera, starosta powiatu przasnyskiego Zenon Szczepankowski, burmistrz miasta Waldemar Trochimiuk, wójt gminy Grażyna Wróblewska. Wśród sponsorów znalazły się Fundacja „SCALAM – prostujemy drogi życia”.

Już dziś zapraszamy do udziału w Orszaku Trzech Króli w Przasnyszu!

Więcej na stronie fanpage’a :
https://www.facebook.com/Orszak-Trzech-Kr%C3%B3li-Przasnysz-625608737566877/?fref=ts

„Cieszę się, że tylu z was przychodzi w ten sposób do Jezusa, że włączyliście się w
tę wspólnotę serc idących do Pana. On daje nam prawdziwą radość, zatem
uśmiechnijmy się trochę i niech radość będzie w naszych sercach”
Abp Wojciech Polak.

Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa