W pierwszą Niedzielę Adwentu 2019 r., Kościół w Polsce rozpoczął realizację trzyletniego programu duszpasterskiego pod hasłem „Eucharystia daje życie”.

Program będzie koncentrował się na Eucharystii, jako tajemnicy wyznawanej (1 rok), Eucharystii jako tajemnicy celebrowanej (2 rok) i Eucharystii jako tajemnicy posłania i chrześcijańskiego świadectwa (3 rok).

Pierwszy rok programu realizowany będzie pod hasłem „Wielka tajemnica wiary” – 2019/2020. Hasło drugiego roku pracy brzmieć będzie „Zgromadzeni na świętej wieczerzy” – 2020/2021, a trzeciego roku – „Posłani w pokoju Chrystusa” – 2021/2022.

Celem programu jest pogłębienie wiedzy o Eucharystii i świadomości jej wpływu na rozwój życia chrześcijańskiego. Ma on także wzmocnić zaangażowanie osób duchownych i wiernych w przygotowanie i celebrację Eucharystii oraz ożywić chrześcijańską formację służby liturgicznej. Ponadto program pomoże w szerzeniu kultu eucharystycznego w parafii, ma także motywować do chrześcijańskiego świętowania niedzieli jako wartości kulturowo-społecznej i religijno-rodzinnej.

Rok liturgiczny 2021/2022