Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

27 września w ramach kontynuacji obchodów święta patrona odbyło się spotkanie z Kombatantami. Na tę uroczystość przygotowana została wystawa poświęcona jednemu z żołnierzy 21. Warszawskiego Pułku Piechoty „Dzieci Warszawy” płk Arseniuszowi Jermolińskiemu. Swą obecnością zaszczycili nas: mjr Jerzy Michalski prezes 21. WPP „Dzieci Warszawy”, Pan Wojciech Brzeziński Wójt Gminy Czernice Borowe, ks. Michał Gaszczyński, córka płk Arseniusza Jermolińskiego pani Zofia Wódkiewicz, por. Katarzyna Sieńczyk-Lis oficer Batalionu Dowództwa Wojsk Lądowych z żołnierzami, kombatanci z Czernic Borowych, przedstawiciele PSHO, uczniowie ze SP nr 120 z Oddziałami Integracyjnymi im. Pułków Piechoty „Dzieci Warszawy” z Warszawy oraz delegacja młodzieży z ZS nr 7 z Warszawy.

Uczniowie pod kierunkiem: p. Marzeny Kołakowskiej, p. Joanny Kordek i p. Jolanty Rutkowskiej przygotowali montaż słowno-muzyczny poświęcony wydarzeniom z powstania warszawskiego, w którym to 21. PP odznaczył się niezwykłym bohaterstwem. Nas zakończenie mjr Jerzy Michalski dziękował naszej szkole, uczniom i nauczycielom a także Wójtowi Gminy Czernice Borowe za “miłość do 21. WPP” i wszystkie podejmowane w tym celu działania.

Ostatnia część spotkania odbyła się przed Grobem Nieznanego Żołnierza, gdzie ks. Michał Gaszczyński modlitwą otoczył walczących w obronie Ojczyzny. Po uczczeniu minutą ciszy pamięci poległych delegacje złożyły kwiaty na grobie poległych żołnierzy.

Każde wrześniowe spotkanie z kombatantami i żołnierzami stanowi okazję do zadumy, do refleksji nad dziejami naszej ojczyzny. Dla uczniów jest to wyjątkowa lekcja, lekcja żywej historii w której przygotowaniu bezpośrednio uczestniczą.

Tekst: Marzena Kołakowska

Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa