Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

5 grudnia 2021 - Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie +++ 2 grudnia 2021 - Jubileusz 25-lecia Akcji Katolickiej Diecezji Płockiej w Pułtusku Akcja Katolicka Diecezji Płockiej ... +++ 1 grudnia 2021 - Rekolekcje Adwentowe 2021 +++ 29 listopada 2021 - Ciekawy film na Adwent – Nędzarz i Madame +++ 29 listopada 2021 - I NIEDZIELA ADWENTU „C” 28.11.2021 Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Adw ... +++ 29 listopada 2021 - Intencje Mszy Świętych 29.11.2021 – 05.12.2021 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 28 listopada 2021 - Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom +++ 27 listopada 2021 - Rekolekcje Adwentowe w Roku Świętego Józefa Czernice Borowe, dn. 28 listopada ... +++ 27 listopada 2021 - Spotkanie dzieci na cmentarzu parafialnym z modlitwą za zmarłych przed uroczystością Pierwszej i Drugiej Komunii Świętej 21.11.2021 +++ 26 listopada 2021 - Msza Święta z okazji Międzynarodowego Dnia Seniora 20.11.2021 +++ webdesign

W niedzielę 3 kwietnia 2016 r. odbyła się uroczystość pn. „Stanisław Chełchowski – Pionier z Mazowsza”, zorganizowana z okazji 150. rocznicy urodzin Stanisława Chełchowskiego – syna Czernickiej Ziemi, wybitnego mykologa, przyrodnika, etnografa, działacza społecznego.

Na uroczystość licznie przybyli zaproszeni goście i mieszkańcy, wśród nich przedstawiciele rodu Chełchowskich Anna Milewska i Halina Żelechowska.

W uroczystości wzięli udział m.in.: Posłanka – Anna Cicholska, dr Teresa Kaczorowska – Dyrektor Powiatowego Centrum Kultury i Sztuki im. Marii Konopnickiej w Ciechanowie, dr Bogumiła Umińska – Kierownik Działu Historycznego Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie, dr Irena Kotowicz-Borowy – etnograf Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie, Agnieszka Brykner – Dyrektor Muzeum Historycznego w Przasnyszu, przedstawiciele samorządu powiatowego, gminnego, szkół, instytucji, organizacji pozarządowych.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele parafialnym w Czernicach Borowych w intencji Śp. Stanisława Chełchowskiego i jego rodziny. Mszę Świętą odprawił i wygłosił okolicznościową homilię nawiązującą do Miłosierdzia Bożego ksiądz proboszcz Michał Gaszczyński. Następnie złożono kwiaty na grobie Stanisława Chełchowskiego, który znajduje się na pobliskim cmentarzu. Dostępna do zwiedzania była zabytkowa dzwonnica przykościelna z okolicznościowa wystawą oraz izba pamięci.

Dalsza część uroczystości odbyła się w odrestaurowanym dworze w Chojnowie. Uczestnicy wysłuchali prelekcji Piotra Kaszubowskiego pt. „Dwór w Chojnowie jako ośrodek myśli naukowo-badawczej”, prezentacji pieśni i bajek ze zbiorów Stanisława Chełchowskiego w wykonaniu aktorki Anny Milewskiej oraz Koła Emerytów i Rencistów z Czernic Borowych. Uczniowie Gimnazjum im. 21. Pułku Piechoty „Dzieci Warszawy” w Czernicach Borowych zaprezentowali zebranym film poświęcony życiu i działalności Stanisława Chełchowskiego.
Uroczystość uświetnił okolicznościowy koncert muzyki klasycznej w wykonaniu Pawła Roka, Juliusza i Swietłany Jakóbiak.

Zwiedzającym udostępniono ekspozycję frontu wschodniego zlokalizowaną w budynku dworu.

Wnuczka Stanisława Chełchowskiego – Halina Żelechowska posadziła symboliczne drzewko tulipanowca, które tak jak kiedyś będzie ozdobą parku w Chojnowie.

Obchody zorganizowali: Stowarzyszenie Rozwoju Ziemi Czernickiej, Wójt Gminy Czernice Borowe i Proboszcz Parafii pw. Św. Stanisława BM w Czernicach Borowych.

Rok liturgiczny 2021/2022

Poczta www

Archiwa