Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

5 grudnia 2021 - Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie +++ 2 grudnia 2021 - Jubileusz 25-lecia Akcji Katolickiej Diecezji Płockiej w Pułtusku Akcja Katolicka Diecezji Płockiej ... +++ 1 grudnia 2021 - Rekolekcje Adwentowe 2021 +++ 29 listopada 2021 - Ciekawy film na Adwent – Nędzarz i Madame +++ 29 listopada 2021 - I NIEDZIELA ADWENTU „C” 28.11.2021 Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Adw ... +++ 29 listopada 2021 - Intencje Mszy Świętych 29.11.2021 – 05.12.2021 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 28 listopada 2021 - Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom +++ 27 listopada 2021 - Rekolekcje Adwentowe w Roku Świętego Józefa Czernice Borowe, dn. 28 listopada ... +++ 27 listopada 2021 - Spotkanie dzieci na cmentarzu parafialnym z modlitwą za zmarłych przed uroczystością Pierwszej i Drugiej Komunii Świętej 21.11.2021 +++ 26 listopada 2021 - Msza Święta z okazji Międzynarodowego Dnia Seniora 20.11.2021 +++ webdesign
 1. W pierwszy dzień Nowego Roku Kościół obchodzi uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Razem z Matką Bożą rozpoczynamy Nowy Rok Pański 2018. Słowami psalmu „Bóg miłosierny niech nam błogosławi” prosimy Boga o błogosławieństwo na każdy dzień i życzymy sobie wzajemnie, abyśmy wszystkie dni całego roku przeżywali w zdrowiu, pokoju i radości, wzajemnie sobie pomagając i dzieląc się darem miłości. Przed nami 100. rocznica odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. W Kościele w Polsce będzie to Nadzwyczajny Rok Świętego Józefa i Rok Świętego Stanisława Kostki. W tym roku czeka nas wizytacja kanoniczna parafii.
 2. Dzisiejsza uroczystość jest zakończeniem oktawy Bożego Narodzenia. Msze Święte w naszym kościele jak w każdą niedzielę: godzina 10:00, 12:00 i 15:00. Pamiętajmy, że dzisiaj mamy obowiązek uczestnictwa we Mszy Świętej.
 3. Pierwszy dzień Nowego Roku, to Światowy Dzień Modlitw o Pokój, dlatego modlimy się z Ojcem Świętym i całym Kościołem o dar pokoju na świecie, który ciągle w wielu miejscach jest pogrążony w dramacie wojny i okrucieństwie terroryzmu.
 4. Dzisiaj za publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu Veni Creator Spiritus „O, Stworzycielu Duchu, przyjdź” można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa „Wierzę w Boga” i „Ojcze nasz” oraz dowolna modlitwa w intencjach papieża Franciszka.
 5. W sobotę 6 stycznia obchodzimy uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Epifanii (gr. ukazanie się), którą w Polsce nazywamy świętem Trzech Króli. Jest ona obchodzona w Kościele już od III wieku i przypomina, że Syn Boży jest Zbawicielem i objawił się ludziom całego świata. Hołd złożony Jezusowi przez Mędrców ze Wschodu oznacza, że poganie również zostali powołani do wiary i zbawienia. Jest to uroczystość nakazana, a Msze Święte zostaną odprawione o godz. 10:00, 12:00 i 15:00. W Kościołach Wschodnich tego dnia jest obchodzona wigilia Bożego Narodzenia.
 6. Na zakończenie Mszy Świętej o godzinie 12:00 i 15:00 symbolicznie pobłogosławimy kredę, kadzidło i wodę dla oznaczenia naszych mieszkań i na znak, że przyjęliśmy wcielonego Boga do naszego domu i chcemy, aby nas wspierał i prowadził drogami naszego życia.
 7. Z okazji uroczystości Objawienia Pańskiego, poświęconą kredą, którą w tych dniach do naszych domów przynosi Pan Kościelny, oznaczamy drzwi naszych domów pierwszymi literami imion Trzech Mędrców: Kacpra, Melchiora i Baltazara ( K+M+B 2018) lub w myśl innej tradycji od łacińskich słów: Christus mansionem benedicat – niech Chrystus błogosławi to mieszkanie (C+M+B 2018).
 8. Uroczystość Objawienia Pańskiego to również Światowy Misyjny Dzień Dzieci, które ustanowił papież Pius XII w 1950 r. Ten dzień będzie okazją do modlitwy o nowe powołania misyjne. Ofiary złożone na tacę zostaną przeznaczone na rzecz Krajowego Funduszu Misyjnego.
 9. W związku ze Światowym Misyjnym Dniem Dzieci, podczas Mszy Świętej o godzinie 10:00, dzieci i młodzież adorują Pana Jezusa w żłóbku betlejemskim. Będzie to uroczyste rozpoczęcie Roku Świętego Stanisława Kostki z okazji 450. rocznicy śmierci, czyli narodzin dla nieba. Szczególnie zapraszamy dzieci z klasy trzeciej i czwartej szkoły podstawowej przed uroczystością Pierwszej i Drugiej Komunii Świętej oraz młodzież z drugiej i trzeciej klasy gimnazjum przed Bierzmowaniem.
 10. W tym dniu pod hasłem „Bóg jest dla wszystkich”, ulicami wielu miejscowości w Polsce i w Diecezji Płockiej, przejdzie Orszak Trzech Króli, który także po raz piąty odbędzie się w Przasnyszu, gdzie około godziny 12:00 rozpocznie się przemarsz Orszaku w kierunku rynku miejskiego, a potem wspólne kolędowanie i jasełka. O godz. 16:45 w kościele farnym odbędzie się koncert kolęd i pieśni patriotycznych w wykonaniu Alicji Węgorzewskiej z akompaniamentem skrzypka Bogdana Kierejszy. Na ten koncert zaprasza Komitet Organizacyjny Orszaku Trzech Króli, Proboszcz Parafii Świętego Wojciecha i Starosta Przasnyski. Warto wiedzieć, że Orszak Trzech Króli w Polsce to największe publiczne jasełka na świecie.
 11. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek Koronką do Miłosierdzia Bożego na zakończenie Mszy Świętej o godz. 16:30 modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. W piątek przepraszamy Serce Jezusa za grzechy nasze i całego świata, od godziny 15:30 adorując Najświętszy Sakrament, a w sobotę czcimy Niepokalane Serce Maryi, przeżywając uroczystość Objawienia Pańskiego. O godzinie 9:30 w tym dniu modlitwę różańcową poprowadzą Koła Żywego Różańca.
 12. W przyszłą niedzielę 7 stycznia obchodzimy święto Chrztu Pańskiego i kończymy liturgiczny obchód Bożego Narodzenia. Z okazji pierwszej niedzieli miesiąca na zakończenie Mszy Świętej o godzinie 12:00 odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu i okolicznościowe modlitwy.
 13. W piątek 5 stycznia o godz. 18:00 zapraszam na opłatek Radę Gospodarczą naszej parafii. Spotkanie odbędzie się na plebanii.
 14. W niedzielę 7 stycznia o godzinie 16:00 zapraszam na wspólne spotkanie opłatkowe Radę Duszpasterską, Parafialny Oddział Akcji Katolickiej, Asystę Procesyjną i Parafialny Zespół Caritas. Nasze spotkanie odbędzie się w sali spotkań na plebanii.
 15. Dziękuję za wspólne powitanie Nowego Roku na placu parkingowym przed kościołem. Spotkaliśmy się piąty raz, żeby kontynuować zwyczaj rozpoczęcia Nowego Roku w tym szczególnym i historycznym miejscu, jakim jest otoczenie naszego kościoła.
 16. We wtorek 2 stycznia obchodzimy wspomnienie obowiązkowe świętych: Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, wielkich teologów i doktorów Kościoła.
 17. Dzisiaj kończy się 40. Europejskie Spotkanie Młodych, które odbywało się w Bazylei (Szwajcaria) w dniach 28 grudnia – 1 stycznia. Był to kolejny etap „Pielgrzymki Zaufania przez Ziemię”, którą zapoczątkował Brat Roger z ekumenicznej wspólnoty Taizé pod koniec lat 70-tych. Spotkania odbywają się na przełomie roku, za każdym razem w innym mieście naszego kontynentu.
 18. KOMUNIKAT BISKUPA PŁOCKIEGO O OGŁOSZENIU PRZEZ EPISKOPAT POLSKI ROKU 2018 ROKIEM ŚWIĘTEGO STANISŁAWA KOSTKI. Umiłowani Diecezjanie, Pierwszy dzień Nowego Roku daje mi jeszcze jedną sposobność, aby złożyć Wam, Waszym Rodzinom i Waszym Drogim Duszpasterzom najlepsze życzenia Błogosławieństwa Bożego, opieki Maryi – Matki Bożej i tak potrzebnego światu – Bożego pokoju. Korzystając z tej okazji, pragnę podzielić się z Wami radosną nowiną, że z inicjatywy naszej Diecezji, przychylając się do mojej prośby, Episkopat Polski ogłosił rozpoczynający się dzisiaj Rok 2018 – Rokiem Świętego Stanisława Kostki, z racji przypadającej 15 sierpnia 450. rocznicy Jego śmierci. Jak zapewne wiecie, Święty Stanisław Kostka urodził się w naszej prastarej Diecezji, w Rostkowie koło Przasnysza. Zarówno ze strony ojca, jak i matki pochodził z wielce zasłużonych rodów Mazowsza. Ten młody polski szlachcic opromienił świętością naszą ziemię i całą Ojczyznę, a od wielu już lat jest szczególnym opiekunem i orędownikiem dzieci i młodzieży. Wielki to zaszczyt dla nas, że w Roku Obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez naszą Ojczyznę, Święty Stanisław Kostka, ogłoszony już w 1671 roku patronem Korony Polskiej i Wielkiego Księstwa Litewskiego, będzie patronował także nam, u progu XXI wieku, w dniach naszego narodowego świętowania.
  Już za dwa tygodnie wysłuchamy we wszystkich świątyniach Listu Episkopatu Polski, poświęconego temu wspaniałemu Świętemu. Pod koniec czerwca zapraszam Was na Diecezjalną Pielgrzymkę śladami Świętego Stanisława Kostki, do jego grobu na rzymskim Kwirynale. W sierpniu przeżywać będziemy Diecezjalne Uroczystości Stanisławowskie, którym przewodniczyć zechciał Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz. We wrześniu będzie miało miejsce spotkanie dzieci i młodzieży Diecezji z ich Patronem w Przasnyszu i Rostkowie, a 25 i 26 tegoż miesiąca będziemy gościć w Płocku wszystkich polskich Kardynałów, Arcybiskupów i Biskupów, zgromadzonych z tej okazji na dorocznej Konferencji Episkopatu. „Witaj, Święty Stanisławie” – powtarzam wraz z Wami strofę od tylu, tylu lat śpiewanej u nas pieśni i wołam: Błogosław naszej Ojczyźnie, błogosław Mazowszu i Ziemi Dobrzyńskiej, błogosław Rodzicom, dzieciom i młodzieży. Amen.
  Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Biskup Piotr Libera
 19. W czasie świąt Bożego Narodzenia i w pierwszych dniach Nowego Roku przekazujemy sobie życzenia. Niech Duch Święty napełnia nas swoją mocą i miłością. Razem z modlitwą Mszy Świętej i serdecznymi pozdrowieniami dla wszystkich parafian i gości, przyjmijcie uroczyste błogosławieństwo Boga w Trójcy Świętej Jedynego.
Rok liturgiczny 2021/2022

Poczta www

Archiwa