Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Chrzest Święty jest przejściem z ciemności grzechu do jasności życia w Bogu. Sam Chrystus przychodzi do nas, aby objawić moc Swojego Ojca. Chrzci nas Duchem Świętym i mocą. Przychodzi dobrze czyniąc i uzdrawiając wszystkich, którzy są pod władzą diabła.
 2. Święto Chrztu Pańskiego obchodzone jest w pierwszą niedzielę przypadającą po uroczystości Objawienia Pańskiego. Najstarszej tradycji tego święta należy szukać w liturgii Kościoła wschodniego, ponieważ pomimo wyraźnego udokumentowania w Ewangeliach, chrzest Jezusa nie posiadał w liturgii rzymskiej oddzielnego święta. Dekretem Świętej Kongregacji Obrzędów z 23 marca 1955 r. ustanowiono na dzień 13 stycznia, w miejsce dawnej oktawy Epifanii, wspomnienie chrztu Jezusa Chrystusa. Posoborowa reforma kalendarza liturgicznego w 1969 r. określiła ten dzień jako święto Chrztu Pańskiego. Pominięto wyrażenie „wspomnienie” i przesunięto jego termin na niedzielę przypadającą po 6 stycznia.
 3. Niedziela Chrztu Pańskiego przypomina nam o własnym chrzcie, przez który Bóg ogłosił nas swoimi przybranymi dziećmi i umocnił darem Ducha Świętego. Wydarzenia nad Jordanem są także zapowiedzią naszego chrztu, w którym stajemy się dziećmi Bożymi.
 4. Dzisiejsze święto kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia w Kościele Rzymskokatolickim. Tradycyjnie jeszcze trwamy w nastroju świątecznym do 2 lutego, czyli do Ofiarowania Pańskiego, zwanego świętem Matki Bożej Gromnicznej.
 5. Dzisiaj druga niedziela miesiąca, dlatego modlitwa różańcowa przed Mszą Świętą o godz.10:00 prowadzona przez Koło Żywego Różańca z Nowych Czernic.
 6. Msze Święte o godz. 8:30, 10:00, 12:00 i 15:00 (transmisja on-line).
 7. W ubiegłym tygodniu został oddany do serwisu projektor multimedialny, z którego korzystamy już ponad pięć lat, dlatego przez pewien czas nie będzie tekstów pieśni na ekranie oraz innych prezentacji i obrazów.
 8. Serdeczne podziękowanie dla Pana Jana, który z przyczyn zdrowotnych zakończył posługę lektora podczas Mszy Świętych w niedziele i w dni powszednie. Przy tej okazji bardzo dziękuję wszystkim lektorkom i lektorom oraz śpiewającym psalmy psałterzystkom.
 9. Podziękowania dla p. Janusza Nosarzewskiego za odśnieżenie parkingu przy kościele oraz drogi na cmentarz i dla Pana Kościelnego Tomasza za odśnieżenie alejek na cmentarzu.
 10. PROGRAM KOLĘDY:
 • Poniedziałek (11 stycznia) – Chrostowo Wielkie, godz. 9:30.
 • Wtorek (12 stycznia) – Zalesie, godz. 9:30.
 • Środa (13 stycznia) – Kuskowo, godz. 9:30.
 • Czwartek (14 stycznia) – Zembrzus Wielki, godz. 9:30.
 • Piątek (15 stycznia) – Nowe Czernice od strony Chrostowa i Zembrzusa oraz Jabłonowo, godz. 9:30.
 • Sobota (16 stycznia) – Nowe Czernice od strony Węgry, godz. 9:30.
 • Poniedziałek (18 stycznia) – Nowe Czernice od strony Chojnowa, godz. 9:30.
 1. W tym roku kolęda w naszej parafii ma charakter „na zaproszenie”. Proszę o pojazdy z miejscowości, gdzie będzie zaplanowana kolęda. Serdecznie dziękuję za wspólną modlitwę, życzliwość i okazywaną pomoc oraz za ofiary materialne składane na cele parafialne, na rzecz cmentarza parafialnego oraz na kolędę. Istnieje możliwość zaproszenia i umówienia spotkania kolędowego poza wyznaczonym terminem. Otrzymane wcześniej zaproszenia możemy przekazać podczas spotkania kolędowego.
 2. Dzieciom, młodzieży, nauczycielom i wychowawcom oraz wszystkim przeżywającym czas tegorocznych ferii zimowych życzymy dobrego, spokojnego i bezpiecznego wypoczynku.
 3. Wszystkim świętującym w tym tygodniu urodziny, imieniny, różne rocznice i jubileusze składamy serdeczne życzenia. Pamiętamy w modlitwie o chorych, szczególnie przebywających w szpitalach, a zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu.
 4. W czwartek 31 grudnia ubiegłego roku, po długiej i ciężkiej chorobie, w wieku 66 lat, zmarł dominikanin śp. o. Maciej Zięba OP, filozof, teolog i publicysta, znawca Katolickiej Nauki Społecznej i nauczania Świętego JP II. Wczoraj 9 stycznia br. została odprawiona żałobna liturgia pogrzebu w kościele pw. Świętego Wojciecha w rodzinnym Wrocławiu, gdzie został pochowany na cmentarzu Świętego Wawrzyńca. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.
 5. Każda Msza Święta to okazja, by usłyszeć głos Boga, który mówi do każdego z nas o swojej miłości. To ten sam głos, który rozległ się nad Jordanem. Dziś szczególnie dziękujemy za sakrament chrztu świętego. Z Bożym błogosławieństwem starajmy się ten dar w sobie umacniać i rozwijać, a także cieszyć się i być dumnym z godności „dziecka Bożego”.
Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa