Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

1. Niedziela Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny czas Bożego Narodzenia w Kościele, a także kieruje naszą uwagę na Chrystusa rozpoczynającego publiczną działalność i dzieło zbawienia, w którym uczestniczymy przez sakrament chrztu świętego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tak zwany okres zwykły w ciągu roku. Jednak tradycyjnie przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem.

2. Dzisiaj po Mszy świętej o godz. 10:00 spotkanie dla dzieci i młodzieży z Koła Żywego Różańca. Dziękuję również za modlitwę różańcową pod przewodnictwem Kół Żywego Różańca z Czernic Borowych, prowadzoną przed Mszą świętą o godz.10:00.

3. W czwartek 17 stycznia obchodzimy Dzień Judaizmu. Spróbujmy tego dnia szczególnie pochylić się nad Pismem Świętym, aby tam szukać wspólnych korzeni naszej wiary
i uczyć się od patriarchy Abrahama, jak całkowicie i bez reszty zaufać Panu Bogu.

4. Od 18 do 25 stycznia w całym Kościele będzie trwał Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. „Powszechnej Modlitwy”, gdyż w tym samym czasie podejmują ją wszystkie Kościoły chrześcijańskie. W to wielkie wołanie Kościoła do bycia jednością, włączmy także naszą osobistą modlitwę, która będzie małym, ale ważnym wkładem w dzieło ekumenizmu.

5. W dniach 16-23 lutego br. organizowane są przez Ojców Franciszkanów rekolekcje Postu i Modlitwy w Szkole Królowej Pokoju w Medjugorie (Sanktuarium Maryjne w Serbii). Rekolekcje to możliwość nauki modlitwy i postu, tak jak prosi Matka Boża już od szóstego dnia objawień. Szczegóły na plakacie i stronie internetowej.

6. Przed zbliżającym się świętem Matki Bożej Gromnicznej w zakrystii można nabyć świece gromnice razem z okapnikiem w cenie 10,00 zł.

7. Pan Kościelny serdecznie dziękuje za ofiary złożone w czasie roznoszenia kredy, kadzidła i wody święconej do naszych domów. Bóg zapłać.

8. Program kolędy na bieżący tydzień:

Poniedziałek (14 stycznia) – Żebry, godz. 9:30.
Wtorek (15 stycznia) – Nowe Czernice od strony Chojnowa, godz. 9:30.
Środa (16 stycznia) – Nowe Czernice od strony Węgry, godz. 13:00.
Czwartek (17 stycznia) – Nowe Czernice od strony Zembrzusa i Jabłonowo, godz.9:30
Piątek (18 stycznia) – Kuskowo, godz. 9:30.
Sobota (19 stycznia) – Czernice Borowe ul. Długa od p. Andrzeja Przybyłowskiego do p. Stanisława Wesołowskiego, godz. 9:30.
Poniedziałek (21 stycznia) – Chojnowo Osiedle, godz. 9:30; Czernice Borowe
ul. Długa i ul. Bagienna od p. Krajewskich do p. Granoszewskich, godz. 16:00.

9. Bardzo proszę o pojazdy z miejscowości, gdzie będzie kolęda i jednocześnie dziękuję za wspólną modlitwę, życzliwość i okazywaną pomoc oraz ofiary materialne złożone na cele parafialne i na kolędę w minionym tygodniu.

10. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• Czwartek 17 stycznia – św. Antoni opat, żyjący na przełomie III i IV wieku. Słynny pustelnik, który do dziś znajduje wielu naśladowców w praktykowaniu ascetycznej drogi doskonałości chrześcijańskiej.
• Sobota 19 stycznia – św. Józef Sebastian Pelczar (1842-1924) biskup przemyski, założyciel Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, tzw. sercanek.

Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa