Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

1. W trzydziestą drugą niedzielę zwykłą przeżywamy rocznicę poświęcenia bazyliki Chrystusa Odkupiciela na Lateranie w Rzymie, która jest nazywana „matką i głową wszystkich kościołów miasta i świata”. Bardziej jest znana jako bazylika Świętego Jana na Lateranie, a pełna nazwa jest następująca: Papieska Arcybazylika Najświętszego Zbawiciela, Świętego Jana Chrzciciela i Świętego Jana Ewangelisty. Właśnie ta bazylika, a nie bazylika Świętego Piotra jest katedrą papieża i Rzymu, ponieważ po roku 1308 Lateran był rezydencją papieży, dlatego jako cały Kościół obchodzimy dzisiaj to święto.

2. Dzisiaj w Polsce przeżywamy VI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku jednoczymy się z Syrią pod hasłem „Ocalmy chrześcijan w Syrii”. Po każdej Mszy Świętej można złożyć ofiarę do puszki. Szczegóły na małych pocztówkach, które znajdują się na stoliku przy głównym wyjściu z kościoła.

3. Dzisiejsza niedziela to druga w miesiącu, dlatego dziękujemy za modlitwę różańcową przed Mszą Świętą o godzinie 10:00, którą prowadziło Koło Żywego Różańca z Zembrzusa Wielkiego. Po Mszy Świętej spotkanie KŻR dzieci i młodzieży.

4. Dzisiaj również po Mszy Świętej o godzinie 10:00 kolejne spotkanie scholi parafialnej w sali spotkań na plebanii.

5.We wtorek 11 listopada przeżywamy Narodowe Święto Niepodległości. Polska odzyskała niepodległość po 123 latach niewoli po rozbiorach dokonanych przez Rosję, Prusy i Austrię. W tym roku przypada 96. rocznica tego historycznego wydarzenia, dlatego o godzinie 10:00 zostanie odprawiona Msza Święta za Ojczyznę, a uczniowie gimnazjum im. 21 Pułku Piechoty „Dzieci Warszawy” przedstawią inscenizację o tematyce patriotycznej. Po Mszy Świętej przejście na cmentarz parafialny i złożenie kwiatów na Grobie Nieznanego Żołnierza oraz Pięciu Zamordowanych w Pomiechówku, a później okolicznościowe spotkanie w sali widowiskowej Ochotniczej Straży Pożarnej. Urząd Gminy Czernice Borowe oraz parafia Świętego Stanisława Biskupa Męczennika serdecznie zapraszają do wspólnego świętowania i dziękczynienia.

6. Koła Żywego Różańca z Czernic Borowych zapraszają do modlitwy różańcowej za Ojczyznę w dniu Narodowego Święta Niepodległości przed Mszą Świętą o godz. 10:00.

7. W przyszłą niedzielę 16 listopada o godz. 16:00 zapraszam Radę Duszpasterską na spotkanie, które odbędzie się w sali spotkań na plebanii.

8. W diecezji płockiej trwa nowenna przed peregrynacją obrazu Matki Bożej Częstochowskiej we wszystkich parafiach, która rozpocznie się 20 czerwca 2015 r. w Pułtusku. W naszej parafii ta uroczystość została zaplanowana w poniedziałek 13 lipca jako dzień powitania i wtorek 14 lipca jako dzień pożegnania.

9. W czerwcu tego roku nasza parafia złożyła wniosek do Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych o dofinansowanie renowacji ołtarza głównego, obejmującej całość prac łącznie ze złoceniami. Z radością informuję, że w ostatnich dniach na stronie internetowej tego urzędu pojawiła się informacja o przyznaniu dofinansowania. Szczegóły są następujące: wartość projektu – 568 tysięcy, kwota dofinansowania – 483 tysiące, wkład własny parafii – 85 tysięcy złotych. Do czerwca przyszłego roku musimy prace zakończyć i rozliczyć przyznane środki finansowe. To będzie trudne zadnie, które stoi przed nami, ale jak wiemy bardzo ważne i konieczne.

10. Ofiarę materialną na rzecz naszej parafii w ubiegłym tygodniu złożyli p. Bożena i Bogdan Luberadzcy z miejscowości Żebry. Bóg zapłać.

11. APEL RADY SPOŁECZNEJ PRZY BISKUPIE PŁOCKIM O UDZIAŁ W WYBORACH SAMORZĄDOWYCH: Przed nami wybory samorządowe, szczególnie ważne dla naszych „małych ojczyzn”. Przez pójście do urn wyborczych w niedzielę 16 listopada, oddamy głos przede wszystkim na nasze gminy, miasta, powiaty i województwa. Głosując pamiętajmy, aby za partyjnymi programami, chwytliwymi obietnicami i hasłami, widzieć przede wszystkim człowieka, rodzinę oraz wartości chrześcijańskie. Wybierajmy więc takich kandydatów, którzy są ludźmi sumienia, którzy będą nas godnie reprezentować i służyć dobru wspólnemu. Udział w wyborach to nasze prawo i jednocześnie obywatelski obowiązek. Niech w tym dniu, od narzekania i obojętności, większa okaże się nasza odpowiedzialność i zaangażowanie, abyśmy mogli w przyszłości z satysfakcją powiedzieć, że coś nam się wspólnie udało – że ten nasz wspólny dom jest miejscem, gdzie chce się żyć i pracować – że jest miejscem, z którym wiążemy nasze nadzieje. Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w zbliżających się wyborach samorządowych i oddania głosu na kandydatów godnych naszego zaufania.

12. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 11 listopada (wtorek) – Święty Marcin (316-397). Żołnierz rzymski, który po przyjęciu chrztu zaczął prowadzić życie mnicha, a później został biskupem w Tours.

• 12 listopada (środa) – Święty Jozafat (1580-1623). Biskup i męczennik, który nawracał schizmatyków na Kresach Wschodnich.

• 13 listopada (czwartek) – Święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (†1003). Eremici i misjonarze, działający w okolicach Międzyrzecza za Bolesława Chrobrego, a także pierwsi polscy męczennicy wyniesieni na ołtarze.

Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa