Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

W dniach 19 – 20.03.2018 r. w Szkole Podstawowej im. Janiny Sieklickiej w Czernicach Borowych odbywały się rekolekcje wielkopostne. Dla najmłodszych przedszkolaków przygotowano program słowno-muzyczny o Św. Stanisławie Kostce pt. “Do wyższych rzeczy zostałem stworzony”. Przedstawienie przygotowała grupa młodzieży z oddziałów gimnazjalnych pod kierunkiem pani Beaty Gregorczyk.

Uczniowie z klas I – VI obejrzeli film o cudach Pana Jezusa i przypowieściach biblijnych, zaś uczniowie z klas VII – III G obejrzeli film  obyczajowo religijny “Bóg nie umarł” cz. II. Była to pasjonująca opowieść o najważniejszych odpowiedziach na pytania dotyczących sensu ludzkiego życia. Po obejrzeniu filmów dzieci i młodzież udała się na Mszę Świętą do kościoła w Czernicach Borowych.

W drugim dniu szkolnych rekolekcji wystąpił znany zespół muzyki religijnej “Dekalog”. Uczniowie aktywnie i z dużym zainteresowaniem wzięli udział w programie ewangelizacyjnym tego zespołu. Następnie cała społeczność uczniowska udała się na Mszę Świętą do kościoła.

Czas rekolekcji wielkopostnych to szczególne dni w roku szkolnym, wypełnione nauką duchową i religijną. Dostarczyły nam wiele głębokich i ciekawych myśli, które na pewno wpłyną na zmianę naszego postępowania na lepsze.

Składamy serdeczne podziękowania Fundacji Scalam – Prostujemy Drogi Życia za ufundowanie koncertu zespołu,,Dekalog”.

Tekst: Beata Gregorczyk

(źródłó: http://edukacja.czerniceborowe.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&sub=7&menu=18&artykul=2723&akcja=artykul)

Rok liturgiczny 2022/2023

Poczta www

Archiwa