Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

5 grudnia 2021 - Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie +++ 2 grudnia 2021 - Jubileusz 25-lecia Akcji Katolickiej Diecezji Płockiej w Pułtusku Akcja Katolicka Diecezji Płockiej ... +++ 1 grudnia 2021 - Rekolekcje Adwentowe 2021 +++ 29 listopada 2021 - Ciekawy film na Adwent – Nędzarz i Madame +++ 29 listopada 2021 - I NIEDZIELA ADWENTU „C” 28.11.2021 Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Adw ... +++ 29 listopada 2021 - Intencje Mszy Świętych 29.11.2021 – 05.12.2021 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 28 listopada 2021 - Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom +++ 27 listopada 2021 - Rekolekcje Adwentowe w Roku Świętego Józefa Czernice Borowe, dn. 28 listopada ... +++ 27 listopada 2021 - Spotkanie dzieci na cmentarzu parafialnym z modlitwą za zmarłych przed uroczystością Pierwszej i Drugiej Komunii Świętej 21.11.2021 +++ 26 listopada 2021 - Msza Święta z okazji Międzynarodowego Dnia Seniora 20.11.2021 +++ webdesign
Pielgrzymka, to droga nawrócenia, pracy nad sobą, która wyzwoli serca z ciemności grzechu i zanurzy w światłości, którą jest nasz Pan – powiedział ks. biskup Piotr Libera do pielgrzymów wyruszających 6 sierpnia br. w 37. Pieszej Pielgrzymce Diecezji Płockiej na Jasną Górę, pod hasłem „Stworzeni do wielkości”. Około 900 pątników przejdzie około 270 km, dotrze do Częstochowy 14 sierpnia.

Wyjście 37. Pieszej Pielgrzymki Diecezji Płockiej na Jasną Górę poprzedziła Msza św. w katedrze płockiej, pod przewodnictwem biskupa płockiego Piotra Libery. W homilii zaznaczył m.in., że ludzka codzienność, to „bycie w drodze”. Jednak każda wędrówka powinna mieć swój jasno określony cel, w innym razie wędrujący człowiek marnuje swoje życie.

Dodał też, że pątnicy z diecezji płockiej będą pielgrzymować na Jasną Górę rozważając 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę oraz 450. rocznicę śmierci św. Stanisława Kostki. Życie tego mazowieckiego Świętego było poniekąd wędrówką, pielgrzymowaniem. Żył tak, ponieważ chciał spełnić swoje marzenie i jednocześnie wypełnić wolę Bożą.

– Św. Stanisław Kostka miał jasno określony cel i to świadomość tego celu dodawała mu sił. On wiedział, po co idzie, wiedział, co chce osiągnąć. Dlatego miał odwagę podjąć pielgrzymi trud i zdobył najważniejszy wieniec zwycięstwa – koronę świętości – zaakcentował hierarcha.

Pasterz Kościoła płockiego stwierdził też, że podobny cel miało kilka pokoleń szlachetnych, odważnych i prawych Polaków i Polek, którzy mieli cel: odzyskać wolną ojczyznę. Bóg „wejrzał na ich ofiarę i nagrodził ich w swoim Królestwie”.

Ponadto podkreślił, że Jezus przemienił się wobec uczniów przede wszystkim po to, aby umocnić ich wiarę, wskazać drogę przemiany. Dla ludzi Chrystusa, jest to droga nawrócenia, pracy nad sobą, która „wyzwoli ludzkie serca z ciemności grzechu i zanurzy w światłości, którą jest Pan”.

Pątnicy z diecezji płockiej będą wędrować na Jasną Górę przez 9 dni, w 11 grupach oznaczonych kolorami. Jedna z grup: „miedziana” z Mławy dotarła pieszo także do Płocka. Pielgrzymi codziennie pokonywać będą około 30 km, łącznie przejdą około 270 km, do Częstochowy dojdą 14 sierpnia w godzinach rannych. Głównym przewodnikiem pielgrzymki jest ks. Jacek Prusiński, wikariusz parafii pw. św. Jadwigi Śląskiej w Białej koło Płocka.

Tradycyjnie podczas pielgrzymki pątnicy będą uczestniczyć w codziennej Mszy św. i wieczornym Apelu Jasnogórskim, korzystać z sakramentu pokuty, słuchać konferencji.

W programie pielgrzymki znajdą się też spotkania z gośćmi: Anitą Czupryn – autorką książki pt. „Cuda dzieją się po cichu” – o cudach jasnogórskich oraz diecezjalnym duszpasterzem młodzieży ks. Krzysztofem Rucińskim, który przywiezie ze sobą peregrynujące po diecezji relikwie św. Stanisława Kostki. Zaplanowano też koncerty: barda Jacka Kowalskiego i zespołu „Moja Rodzina” z Glinojecka w diecezji płockiej.

Pątnikom pieszym z diecezji płockiej towarzyszą pielgrzymi duchowi. Otrzymali oni modlitewnik z rozważaniami na każdy dzień, wraz z trasą pielgrzymki. Zobowiązali się do codziennego uczestnictwa w swojej parafii w Mszy św. i Apelu Jasnogórskim.

Rok liturgiczny 2021/2022

Poczta www

Archiwa