Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej
14 maja 2021 - Przewodniczący Episkopatu: Dziękujemy Bogu i Matce Bożej Fatimskiej za ocalenie życia Jana Pawła II Dziękujemy Panu Bogu i Matce Boże ... +++ 14 maja 2021 - Z Dawna Polski Tyś Królową +++ 11 maja 2021 - VI NIEDZIELA WIELKANOCNA „B” 09.05.2021 Dzisiaj szósta niedziela wielkanoc ... +++ 10 maja 2021 - Intencje Mszy Świętych 03.05.2021 – 09.05.2021 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 5 maja 2021 - NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY KRÓLOWEJ POLSKI „B” 03.05.2021 Dzisiaj obchodzimy uroczystość Na ... +++ 4 maja 2021 - Papież modli się na różańcu za zmarłych na koronawirusa – rozpoczął się „maraton modlitewny” o ustanie pandemii Wiele osób bezpośrednio dotknięt ... +++ 4 maja 2021 - V NIEDZIELA WIELKANOCNA „B” 02.05.2021 Dziś piąta niedziela Wielkanocy i ... +++ 4 maja 2021 - Msza Święta w intencji OSP Czernice Borowe 03.05.2021 +++ 4 maja 2021 - Msza Święta w intencji maturzystów 03.04.2021 +++ 3 maja 2021 - Intencje Mszy Świętych 03.05.2021 – 09.05.2021 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ webdesign
Pielgrzymka, to droga nawrócenia, pracy nad sobą, która wyzwoli serca z ciemności grzechu i zanurzy w światłości, którą jest nasz Pan – powiedział ks. biskup Piotr Libera do pielgrzymów wyruszających 6 sierpnia br. w 37. Pieszej Pielgrzymce Diecezji Płockiej na Jasną Górę, pod hasłem „Stworzeni do wielkości”. Około 900 pątników przejdzie około 270 km, dotrze do Częstochowy 14 sierpnia.

Wyjście 37. Pieszej Pielgrzymki Diecezji Płockiej na Jasną Górę poprzedziła Msza św. w katedrze płockiej, pod przewodnictwem biskupa płockiego Piotra Libery. W homilii zaznaczył m.in., że ludzka codzienność, to „bycie w drodze”. Jednak każda wędrówka powinna mieć swój jasno określony cel, w innym razie wędrujący człowiek marnuje swoje życie.

Dodał też, że pątnicy z diecezji płockiej będą pielgrzymować na Jasną Górę rozważając 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę oraz 450. rocznicę śmierci św. Stanisława Kostki. Życie tego mazowieckiego Świętego było poniekąd wędrówką, pielgrzymowaniem. Żył tak, ponieważ chciał spełnić swoje marzenie i jednocześnie wypełnić wolę Bożą.

– Św. Stanisław Kostka miał jasno określony cel i to świadomość tego celu dodawała mu sił. On wiedział, po co idzie, wiedział, co chce osiągnąć. Dlatego miał odwagę podjąć pielgrzymi trud i zdobył najważniejszy wieniec zwycięstwa – koronę świętości – zaakcentował hierarcha.

Pasterz Kościoła płockiego stwierdził też, że podobny cel miało kilka pokoleń szlachetnych, odważnych i prawych Polaków i Polek, którzy mieli cel: odzyskać wolną ojczyznę. Bóg „wejrzał na ich ofiarę i nagrodził ich w swoim Królestwie”.

Ponadto podkreślił, że Jezus przemienił się wobec uczniów przede wszystkim po to, aby umocnić ich wiarę, wskazać drogę przemiany. Dla ludzi Chrystusa, jest to droga nawrócenia, pracy nad sobą, która „wyzwoli ludzkie serca z ciemności grzechu i zanurzy w światłości, którą jest Pan”.

Pątnicy z diecezji płockiej będą wędrować na Jasną Górę przez 9 dni, w 11 grupach oznaczonych kolorami. Jedna z grup: „miedziana” z Mławy dotarła pieszo także do Płocka. Pielgrzymi codziennie pokonywać będą około 30 km, łącznie przejdą około 270 km, do Częstochowy dojdą 14 sierpnia w godzinach rannych. Głównym przewodnikiem pielgrzymki jest ks. Jacek Prusiński, wikariusz parafii pw. św. Jadwigi Śląskiej w Białej koło Płocka.

Tradycyjnie podczas pielgrzymki pątnicy będą uczestniczyć w codziennej Mszy św. i wieczornym Apelu Jasnogórskim, korzystać z sakramentu pokuty, słuchać konferencji.

W programie pielgrzymki znajdą się też spotkania z gośćmi: Anitą Czupryn – autorką książki pt. „Cuda dzieją się po cichu” – o cudach jasnogórskich oraz diecezjalnym duszpasterzem młodzieży ks. Krzysztofem Rucińskim, który przywiezie ze sobą peregrynujące po diecezji relikwie św. Stanisława Kostki. Zaplanowano też koncerty: barda Jacka Kowalskiego i zespołu „Moja Rodzina” z Glinojecka w diecezji płockiej.

Pątnikom pieszym z diecezji płockiej towarzyszą pielgrzymi duchowi. Otrzymali oni modlitewnik z rozważaniami na każdy dzień, wraz z trasą pielgrzymki. Zobowiązali się do codziennego uczestnictwa w swojej parafii w Mszy św. i Apelu Jasnogórskim.

Rok liturgiczny 2020/2021
Poczta www

Archiwa