Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

W dniach 27 – 29 czerwca 2014 r. kilkuosobowa grupa młodzieży z naszej parafii uczestniczyła w VII Festiwalu Młodych w Płocku, który w tym roku odbywał się na placu przy siedzibie głównej Młodzieżowego Centrum Edukacyjno – Wychowawczego “Studnia”. Otwarcie festiwalu rozpoczęło się Eucharystią. W godzinach wieczornych udaliśmy się na koncert zespołu reggae „Maleo Reggae Rockers”. Zespół swoimi utworami nawiązywał do Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa, która przypada w pierwszy piątek po oktawie Bożego Ciała. W sobotę przeżywaliśmy uroczystość Niepokalanego Serca Maryi. Każdy dzień zaczynaliśmy Katechezą. Sobotnim tematem katechezy było: „Wyciszenie twarzą w twarz! Nie potrafimy trwać w ciszy! Cisza jest nudna!” Zapewne większość z nas wolałaby ten czas spędzić przed komputerem czy telewizorem. Każdy z nas potrzebuje wyciszenia, nie zależnie od wieku czy zawodu jaki wykonuje. Współczesny człowiek ma tyle obowiązków, że nie ma czasu na rozmowę z Bogiem, a przecież żeby usłyszeć to co mówi do nas Pan trzeba wsłuchać się w ciszę. Młodzież była podzielona na grupy tematyczne: wizaż, szkoła modlitwy, taniec nowoczesny i towarzyski a także odbywały się zajęcia z samoobrony i śpiewu. Sobotnia Eucharystia była pierwszą Mszą Świętą ks. neoprezbitera Marcina Stanisława Zębala. 7 czerwca br. przyjął on święcenia kapłańskie i pobłogosławił nam każdemu z osobna kładąc swoje namaszczone dłonie na głowach zebranych. Wieczorem wystąpiły zespoły „Propaganda Dei” i „Moja Rodzina”. Utwory jakie zagrali ukazały nam – młodym ludziom, zapewne przyszłym rodzicom, jak ważną rolę odgrywa mama i tata w życiu młodego człowieka. Nawiązali do Maryi – Matki Boga, która przeżyła ogromny ból patrząc, na śmierć Swego Jednorodzonego Syna. Niedziela zaczęła się Katechezą, której tematem była świętość. Ksiądz prowadzący Katechezę nawiązał do kanonizacji Świętego Jana Pawła II, opowiadając nam ciekawostki z życia naszego Papieża. O godzinie 10 została odprawiona Msza Święta, której przewodniczył Biskup Płocki – Piotr Libera. Podczas kazania przytoczył nam życiorys Apostołów Piotra i Pawła, którzy byli grzesznikami, lecz Bóg im wybaczył i stali się oni filarami Chrystusowego Kościoła. Po Mszy Świętej z okazji imienin Biskupa Piotra, organizatorzy ŚDM w Płocku zamówili smaczny tort, którym poczęstowano wszystkich obecnych. Jednocząc się wszyscy zaśpiewaliśmy obecnym solenizantom “Sto lat”, życząc zdrowia i Łask Bożych. Następnie grupy projektowe przedstawiły efekty swojej pracy. Około godziny 15 główny organizator ks. Rafał Grzelczyk oficjalnie zakończył VII Festiwal Młodych. Wszyscy wróciliśmy do naszych domów pełni umocnionej wiary, nadziei i miłości.

Tekst: Magdalena Stępień

Zdjęcia: Katarzyna Bugaj

Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa