Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

1. Dziś w pierwszy czwartek miesiąca obchodzimy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, nazywaną dawniej uroczystością Bożego Ciała. Msze Święte w naszym kościele o godzinie 10:00 i 12:00. Po Mszy Świętej o godz. 12:00 wyruszy procesja teoforyczna (eucharystyczna) do czterech ołtarzy, błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem na cztery strony świata i zakończenie uroczystości w kościele. Nasz udział w procesji teoforycznej jest publicznym wyznaniem wiary w obecność Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

2. Nabożeństwo czerwcowe w intencji nowych powołań do kapłaństwa i życia zakonnego, szczególnie z naszej parafii i wytrwałość w tych powołaniach, które już są, zostanie odprawione po Mszy Świętej o godz. 10:00, a przed wyjściem procesji po Mszy Świętej o godz. 12:00 zostanie poświęcony odnowiony krzyż procesyjny z nową podstawą w stylu neogotyckim. Przy tej okazji dziękuję raz jeszcze Fundatorom renowacji krzyża i wykonania podstawy mocującej.

3. Jutro pierwszy piątek miesiąca. Od godziny 15:30 adoracja Najświętszego Sakramentu z Litanią do Najświętszego serca Pana Jezusa i sakrament pokuty. Przed nami pierwsza sobota miesiąca z Mszą Świętą wotywną ku czci Niepokalanego Serca Maryi, która zostanie odprawiona o godz. 10:00, a pół godziny wcześniej modlitwa różańcowa, prowadzona przez Koła Żywego Różańca. W pierwszą niedzielę miesiąca czerwca adoracja Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo czerwcowe i modlitwy nowenny przed nawiedzeniem naszej diecezji obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej oraz procesja eucharystyczna, zostaną odprawione wyjątkowo czasie Mszy Świętej o godz. 10:00. Zapraszam całą asystę i dziewczęta do sypania kwiatkami.

4. Po uroczystości Ciała i Krwi Chrystusa przeżywamy dawną oktawę Bożego Ciała i rozpoczynamy tradycyjne święcenie pól w poszczególnych miejscowościach naszej parafii. W najbliższą sobotę obrzęd poświęcenia pól w miejscowości Miłoszewiec i Ostafieje, który rozpocznie się w kościele Mszą Świętą w kościele o godz. 12:00.

5. Nabożeństwo czerwcowe jest odprawiane w dni powszednie zgodnie z godziną głównej Mszy Świętej, a w niedziele zasadniczo w czasie Mszy Świętej o godz. 15:00.

6. W sobotę 6 czerwca w Bazylice Katedralnej w Płocku podczas Mszy Świętej o godz.11:00, biskup Piotr Libera udzieli święceń kapłańskich siedmiu diakonom. Polecajmy Panu Bogu w modlitwie nowych prezbiterów diecezji płockiej.

7. Pod hasłem „Królowo rodzin – dziękujemy i zawierzamy” w niedzielę 7 czerwca będziemy obchodzić VIII Święto Dziękczynienia Bożej Opatrzności za łaski, które otrzymujemy w życiu osobistym, rodzinnym i narodowym. Po każdej Mszy Świętej będzie możliwość złożenia ofiary do puszki na dokończenie budowy Świątyni Opatrzności w Warszawie.

8. Rada Duszpasterska zaprasza do udziału w pielgrzymce autokarowej, aby uczestniczyć w historycznej uroczystości powitania Matki Bożej w Jasnogórskiej Ikonie, która odbędzie się w sobotę 20 czerwca w Pułtusku. Wyjazd o godzinie 12:30 z parkingu przy kościele. Koszty organizacyjne to 20 zł, zapisy prowadzi p. Teresa Pikus z Czernic Borowych.

9. W najbliższą sobotę zostaną wznowione prace przy renowacji ołtarza głównego i będą trwały do połowy czerwca. Bardzo dziękuję za każdą okazywaną pomoc w różnej formie.

10. Rada Duszpasterska parafii oraz Parafialny Oddział Akcji Katolickiej serdecznie zapraszają dzieci, młodzież i dorosłych do wspólnego świętowania w ramach IV Pikniku Rodzinnego, który planujemy w niedzielę 7 czerwca na placu przy plebanii po Mszy Świętej o godzinie 12:00. W programie m.in. występ zespołu religijnego „Dekalog” oraz zespołu młodzieżowego o nazwie „Malita”, a także różne gry, zabawy i konkursy z nagrodami dla dzieci i nie tylko prowadzone przez grupę animacyjną „TAKT” z Przasnysza. Ponadto mała strefa wesołego miasteczka, pląsy i zabawy w wykonaniu czernickich harcerzy, przejażdżki konno pod opieką harcerskiej drużyny konnej z Przasnysza oraz prezentacja samochodu ratowniczo – gaśniczego w wykonaniu naszych strażaków ochotników. Młodzież z Parafialnego Centrum Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016, będzie promować to wielkie wydarzenie w ramach akcji pod hasłem „Bilet dla brata”. Poza tym domowy bogracz, przysmaki z grilla i kuchni regionalnej, a wieczorem ognisko z akordeonem oraz inne atrakcje i niespodzianki, które mamy nadzieję, będą okazją do wzajemnej integracji mieszkańców naszej parafii i naszych gości. Serdecznie wszystkich zapraszamy, a szczególnie zapraszamy dobrą pogodę i już teraz dziękujemy naszym dobroczyńcom.

11. Ze względu na piknik w niedzielę nie będzie Mszy Świętej o godz. 15:00.

12. Serdeczne podziękowania dla całej asysty procesyjnej, pocztów sztandarowych , dziewcząt sypiących kwiatkami, dla dzieci, które w tym roku przystąpiły do pierwszej Komunii Świętej i odnowiły Przyrzeczenia Chrztu Świętego. Dziękuję całej Liturgicznej Służbie Ołtarza (kandydatom, ministrantom i lektorom), Panu Janowi – Szafarzowi Nadzwyczajnemu Komunii Świętej, Panu Organiście i Panu Kościelnemu oraz p. Kasi Bugaj za posługę fotograficzną. Szczególne podziękowania dla druhów strażaków ochotników za obecność i pomoc porządkową. Bóg zapłać wszystkim za obecność i wspólną modlitwę.

13. Bardzo dziękuję za przygotowanie czterech ołtarzy, które w odpowiedni sposób nawiązują do dzisiejszej uroczystości, przez następujące miejscowości naszej parafii: ołtarz pierwszy przy posesji p. Plucińskich – Chrostowo Wielkie, ołtarz drugi przy posesji p. Łąkowskich – Czernice Borowe (mieszkańcy ulicy Wyspiańskiego, Chełchowskiego, Kaczej i Okrężnej), ołtarz trzeci przy posesji p. Wojnarowskich – Zembrzus Wielki, ołtarz czwarty przy posesji p. Pikus – Chojnowo, Chojnówka i Kolonia Chojnowo.

14. Szczególne podziękowania dla Gminnej Orkiestry Dętej pod kierunkiem p. Jacka Piotrowskiego z Przasnysza, która dzisiaj zadebiutowała przy pierwszym ołtarzu pięknym wykonaniem pieśni eucharystycznej „Twoja cześć, chwała”. Bardzo dziękujemy, życząc jednocześnie dzieciom i młodzieży dalszych osiągnięć w rozwijaniu talentu muzycznego w myśl dewizy Ochotniczych Straży Pożarnych „Bogu na chwałę, ludziom na pożytek”.

Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa