Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Dzisiaj obchodzimy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, nazywaną w tradycji uroczystością Bożego Ciała. Msze Święte w naszym kościele o godzinie 10:00 i 12:00. Po Mszy Świętej o godz. 12:00 wyruszy procesja teoforyczna (eucharystyczna) do czterech ołtarzy, błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem na cztery strony świata i zakończenie uroczystości w kościele. Nasz udział w procesji teoforycznej jest publicznym wyznaniem wiary w obecność Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
 2. Inicjatorką ustanowienia tej uroczystości była Święta Julianna z Cornillon, żyjąca w XIII wieku we Francji. Tamtejszy biskup Jakub z Liege po wyborze na papieża już jako Urban IV wprowadził obchody święta Bożego Ciała w Rzymie w 1264 roku, natomiast papież Jan XXII na początku XIV wieku zatwierdził to święto dla całego Kościoła.
 3. Nabożeństwo czerwcowe w intencji nowych powołań do kapłaństwa i życia zakonnego, zostanie odprawione po Mszy Świętej o godz. 10:00, a przed wyjściem procesji po Mszy Świętej o godz. 12:00 zostanie poświęcony odnowiony feretron ku czci Matki Bożej Różańcowej z Dzieciątkiem Jezus. Przy tej okazji dziękuję raz jeszcze za sfinansowanie renowacji feretronu.
 4. Dzisiaj Komunia Święta będzie udzielana pod dwiema postaciami, podobnie jak w Wielki Czwartek podczas Mszy Świętej Wieczerzy Pańskiej.
 5. Serdeczne podziękowania dla całej asysty procesyjnej, pocztów sztandarowych, dziewcząt sypiących kwiatkami, „dzieci fatimskich” oraz dla dzieci, które w tym roku przystąpiły do pierwszej Komunii Świętej i odnowiły Przyrzeczenia Chrztu Świętego. Dziękuję całej Liturgicznej Służbie Ołtarza, Panu Damianowi – Szafarzowi Nadzwyczajnemu Komunii Świętej oraz Panu Janowi – szafarzowi w stanie spoczynku, Panu Organiście Adrianowi Panu Kościelnemu Tomaszowi. Szczególne podziękowania dla druhów i druhen z naszej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej za obecność i pomoc organizacyjną. Bóg zapłać wszystkim za obecność i wspólną modlitwę.
 6. Bardzo dziękuję za przygotowanie czterech ołtarzy, które w odpowiedni sposób nawiązują do dzisiejszej uroczystości, przez następujące miejscowości naszej parafii: ołtarz pierwszy przy posesji p. Kościug – Chrostowo Wielkie, ołtarz drugi przy posesji p. Łąkowskich – Czernice Borowe (mieszkańcy ulicy Długiej i Bagiennej), ołtarz trzeci przy posesji p. Wojnarowskich – Zembrzus Wielki, ołtarz czwarty przy posesji p. Pikus – Chojnówka. Kolonia Chojnowo przy współpracy z Chojnowem.
 7. Po uroczystości Ciała i Krwi Chrystusa przeżywamy tzw. dawną oktawę Bożego Ciała, w czasie której odbędą się jeszcze dwa poświęcenia pól w naszej parafii.
 8. W sobotę 22 czerwca poświęcenie pól w miejscowości Czernice Borowe, które rozpocznie się Mszą Świętą w kościele o godz. 14:00, a zakończenie obrzędu odbędzie się przy kapliczce ku czci Świętego Jana Nepomucena przy ulicy Kościelnej, która zostanie poświęcona.
 9. W czwartek 27 czerwca na zakończenie dawnej oktawy Bożego Ciała poświęcenie pól w miejscowości Jabłonowo, Kuskowo, Zalesie i Chrostowo Wielkie. Msza Święta o godz. 14:00.
 10. Dziękuję za złożone ofiary z tej okazji przez mieszkańców Dzielina, Chojnowa, Chojnówki i Kolonii Chojnowo oraz Chrostowa Wielkiego.
 11. Zbiórka Liturgicznej Służby Ołtarza została zaplanowana w najbliższą sobotę 22 czerwca o godz. 10:00.
 12. W niedzielę 23 czerwca w naszej parafii odpust ku czci Świętego Achacjusza i Towarzyszy Męczenników. O godzinie 12:00 Suma Odpustowa z obrzędem poświęcenia dwóch odnowionych ołtarzy bocznych, którą odprawi J.E. biskup Roman Marcinkowski. W tym dniu nie będzie Mszy Świętej o godz. 15:00.
 13. Do udziału w uroczystej Mszy Świętej o godz. 12:00 oraz procesji eucharystycznej zapraszam całą asystę, służbę liturgiczną, poczty sztandarowe, dziewczęta sypiące kwiatkami, „dzieci fatimskie”, druhny i druhów strażaków.
 14. Czernickie Stowarzyszenie Aktywnych Społecznie, Ochotnicza Straż Pożarna, Radni i Sołtys Czernic Borowych przy współpracy z Parafią zapraszają do wspólnego przeżywania Nocy Świętojańskiej, które odbędzie się w niedzielę 23 czerwca o godz. 18:00 na łące parafialnej. W programie m.in. tradycyjne wianki na wodzie, ognisko, poczęstunek z grilla oraz zabawa taneczna.
 15. Z panem kościelnym Tomaszem ponawiamy prośbę do mieszkańców Nowych Czernic o pomoc przy sprzątaniu kościoła i dzwonnicy razem z otoczeniem w najbliższą sobotę, które rozpocznie się ok. godz. 9:30. Już dziś dziękujemy Panu Sołtysowi za współpracę i pomoc w kosmetyce głogów oraz prace porządkowe na parkingu.
 16. Domowy kościół w Przasnyszu (męska połowa) zaprasza wszystkich mężczyzn z dekanatu przasnyskiego do udziału w autokarowej  III  Ogólnopolskiej Pielgrzymce Mężczyzn na Jasną Górę, która odbędzie się 22 czerwca w przeddzień Dnia Ojca. Tematem tegorocznego spotkania będzie hasło: „Powołani do męskości”. Zapisy  do 10 czerwca pod numerami telefonów: 500788769   i  508 470 798.W programie m.in. : Eucharystia, zawierzenie Matce Bożej, modlitwa wstawiennicza, Apel Jasnogórski oraz konferencje : abp Grzegorz Ryś, Jim Murphy, Andrzej Tokarz, Jacek Pulikowski, dr Wanda Półtawska, Mieczysław Guzewicz. Szczegóły na plakatach oraz na stronie: www. oblezenie.mezczyzni.net
 17. Dzisiaj obchodzimy ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych Międzynarodowy Dzień Uchodźcy. Naszą modlitwą wspieramy wszystkich, którzy z powodu wojny, prześladowań oraz w obronie życia byli zmuszeni opuścić własne domy i swoją ojczyznę.
 18. Chrystus Pan nazwał swoje Ciało prawdziwym pokarmem, a swoją Krew prawdziwym napojem. Z wiarą zechciejmy przyjąć tę trudną prawdę i trwajmy w niej na każdy dzień naszego życia. Na rozpoczynające się wakacje i długi weekend przyjmijcie Boże błogosławieństwo.
Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa