Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

1. W pierwszym dniu Nowego Roku składam Drogim Parafianom i naszym Drogim Gościom serdeczne życzenia zdrowia, radości, prawdziwej miłości i wzajemnej życzliwości. Niech Gwiazda Betlejemska napełnia nas wiarą w Syna Bożego, rozjaśnia drogi codziennego życia oraz umacnia naszą nadzieję w 2015 roku, który będzie rokiem rozpoczęcia peregrynacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w Diecezji Płockiej oraz decyzją polskiego Sejmu rokiem Świętego Jana Pawła II, Jana Długosza i Polskiego Teatru. Życzę wszystkim Bożego błogosławieństwa na każdy dzień Nowego Roku.

2. Dzisiaj przeżywamy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Razem z Matką Bożą rozpoczynamy Nowy Rok Pański 2015 oraz w szczególny sposób prosimy o pokój na świecie ze względu na Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Dzisiejsza uroczystość jest również zakończeniem oktawy Bożego Narodzenia, a także jest to pierwszy czwartek miesiąca dlatego modlimy się o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. Msze Święte w naszym kościele jak w każdą niedzielę: godzina 10:00, 12:00 i 15:00. Pamiętajmy, że dzisiaj jako katolicy mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej.

3. Dzisiaj za publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu „O, Stworzycielu Duchu, przyjdź” można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii świętej, modlitwa „Wierzę w Boga” i „Ojcze nasz” oraz dowolna modlitwa w intencjach Ojca Świętego Franciszka, a także brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego.

4. W najbliższą sobotę 3 stycznia o godzinie 11:00 w sali spotkań na plebanii odbędzie się wspólne spotkanie opłatkowe dla Rady Duszpasterskiej, Akcji Katolickiej, Asysty Procesyjnej oraz Parafialnego Zespołu Synodalnego. Przypominam o tym spotkaniu i serdecznie zapraszam.

5. Jutro 2 stycznia przeżywamy pierwszy piątek miesiąca. Od godziny 15:30 adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość sakramentu pokuty. W pierwszą sobotę miesiąca czcimy Niepokalane Serce Maryi, poprzez Mszę Świętą wotywną o godzinie 10:00.

6. Najbliższa niedziela, to pierwsza niedziela miesiąca, ale adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z modlitwą nowenny przed peregrynacją wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej w parafiach naszej diecezji odbędzie się podczas Mszy Świętej o godzinie 10:00 ze względu na koncert kolęd po Mszy Świętej o godz. 12:00.

7. Fundacja Inicjatyw Prorodzinnych i Opiekuńczo – Wychowawczych „Nasze Dzieci” zaprasza na koncert kolędowy, który odbędzie się w naszym kościele w niedzielę 4 stycznia po Mszy Świętej o godz. 12:00. W koncercie udział wezmą: zespół „Summer Music” z Wilna, zespół dziecięcy „Mali Karniewiacy” oraz Maria i Izabela Małkowskie. Rada Duszpasterska podjęła decyzję, że w tę niedzielę po każdej Mszy Świętej zostanie przeprowadzona kwesta do puszek na rehabilitację i leczenie Weroniki Żelarzewskiej z naszej parafii, która choruje na dziecięce porażenie mózgowe. Serdecznie zapraszamy.

8. Schola parafialna spotyka się w niedzielę w sali spotkań na plebanii o godzinie 11:00, a później uczestniczy we Mszy Świętej o godz. 12:00 i koncercie kolęd.

9. Dziękuję za wspólne powitanie Nowego Roku na placu parkingowym przed kościołem. Spotkaliśmy drugi raz, żeby kontynuować zwyczaj zapoczątkowany w ubiegłym roku wspólnego rozpoczęcia Nowego Roku w tym szczególnym miejscu, jakim jest otoczenie naszego kościoła.

10. W piątek 2 stycznia obchodzimy wspomnienie obowiązkowe Świętych: Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, wielkich teologów i doktorów Kościoła. Bazyli Wielki ponadto jest twórcą liturgii wschodniej.

11. U progu nowego roku kalendarzowego jeszcze bardziej otwórzmy się na Bożą miłość, aby mogła napełnić nasze domy i nasze rodziny. Niech z pomocą Świętej Bożej Rodzicielki Maryi spełnią się nasze najlepsze życzenia, aby jeszcze bardziej dzielić się miłością i życzliwością, niezależnie od tego, co posiadamy i jaką drogą Pan Bóg nas prowadzi. Niech ten Nowy Rok 2015 będzie dla nas wszystkich czasem twórczym i błogosławionym.

Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa